Artykuły z dnia: 29-04-2021

Demony - mrożący krew w żyłach świat opętanych

Film pod tytułem „Demony” to opowieść o opętaniu - o złych mocach, które potrafią zawładnać człowiekiem. Tak było w przypadku matki głównej bohaterki, która podczas egzorcyzmów uśmierciła trzy osoby. Jej córka stara się wejść w świat opętań. ...

Data publikacji: 29-04-2021

Most do Terabithii - ich niesamowita przyjaźń

Historia przyjaźni dwójki dzieci, które tworzą swój własny świat, z dala od dorosłych, daleko za leśnym strumieniem. Ich przyjaźń będzie nie do pokonania.  Rok produkcji: 2007Oryginalny tytuł: Bridge to Terabithia Gatunek: Dramat / Fantasy / Przygodowy Produkcja:...

Data publikacji: 29-04-2021

AMW sprzedaje auta, odzież i mobilną salę opatrunkową. Przetarg Agencji Mienia Wojskowego 29.04.2021 - sprawdź oferty

Agencja Mienia Wojskowego organizuje przetarg sprzętu. Oddział AMW we Wrocławiu ma na sprzedaż m.in. salę opatrunkową na samochodzie STAR-660, czteronoszowy samochód sanitarny TARPAN IVECO czy wóz wysokiej mobilności HONKER. Do tego w ofercie znalazło się sporo elementów umundurowania i sprzętu codziennego użytku.

Data publikacji: 29-04-2021

Horoskop dzienny na czwartek, 29 kwietnia 2021. Co przepowiada wróżka Teodora? Sprawdź horoskop na dziś, 29.04.2021 r.

Horoskop dzienny wróżki Teodory na czwartek, 29 kwietnia, to ważne wskazówki dla znaków zodiaku. Decyzje podjęte rano mogą zaważyć na całym dniu, a nawet najbliższych miesiącach i latach. Przeczytaj swój horoskop uważnie.

Data publikacji: 29-04-2021

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, czyli 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie warunki?

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka? Czy wszystkie dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 29-04-2021

Masz to w domu? Możesz zarobić dużą fortunę! Te rzeczy z PRL-u i nie tylko są dziś warte gigantyczne pieniądze!

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

Data publikacji: 29-04-2021

Ich samochód przestał istnieć. Nie żyje pięcioosobowa rodzina

Koszmarny wypadek w Brazylii. W jednej chwili zginęła pięcioosobowa rodzina. Ich samochód został całkowicie zmiażdżony przez dwie ciężarówki. W kilka sekund zamienił się w kulę pogniecionej blachy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Data publikacji: 29-04-2021

To oni zdobyli tytuł! Legioniści, którzy zostali mistrzami Polski 2020/21

Legia Warszawa została mistrzem Polski w sezonie 2020/21, a tym samym rekordzistą pod względem zdobytych tytułów. W sumie ma już ich 15. Na ten pracowało dwóch trenerów ze swoimi sztabami, a na boisku dołożyło do tego cegiełkę aż 31 piłkarzy. Zobacz, kto zasłużył na gratulacje.

Data publikacji: 29-04-2021

Majówka 2021 tylko na RODOS! Najlepsze memy o działkowcach i modzie na ogródki działkowe. Jest działka, jest impreza 29.04

Moda na ogródki działkowe kwitnie. To już nie tylko hobby emerytów, ale również popularne miejsce imprez dla znacznie młodszych użytkowników. Dziś każdy chce być działkowcem! Zwłaszcza w majówkę. Jedni pielęgnują grządki, a inni... grill, muzyka i taniec w deszczu z ogrodowego węża. Krótko mówiąc: RODOS, czyli Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką! Zobaczcie najlepsze memy o działkowcach i modzie na ogródki działkowe. Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami >>>

Data publikacji: 29-04-2021

Meghan i Harry, Bidenowie, Jennifer Lopez. Charytatywny koncert "Vax Live"

Książę Harry i Meghan Markle zostali kolejnymi ambasadorami Vax Live: The Concert to Reunite the World - charytatywnego koncertu zaplanowanego na 8 maja. Wydarzenie poprowadzi Selena Gomez, a udział w nim wezmą światowi przywódcy, w tym prezydent USA Joe Biden. Wystąpią m.in. Jennifer Lopez i Foo Fighters.

Data publikacji: 29-04-2021

Egipt. Archeolodzy odkryli ponad 100 starożytnych grobowców

Egipscy archeolodzy odkryli w Delcie Nilu 110 starożytnych grobowców - poinformowało we wtorek Ministerstwo Turystyki i Starożytności. Groby, z których część zawiera ludzkie szczątki, znaleziono w prowincji Dakahlia, około 150 kilometrów na północny wschód od Kairu.

Data publikacji: 29-04-2021

Gitarzysta The Rolling Stones po raz drugi pokonał raka

Ronnie Wood, gitarzysta grupy The Rolling Stones poinformował, że po raz drugi udało mu się pokonać nowotwór. - Miałem raka płuc w 2017 roku, a ostatnio zdiagnozowano u mnie nowotwór drobnokomórkowy płuca, z którym walczyłem w czasie ostatniego lockdownu - mówił.

Data publikacji: 29-04-2021

Pomyliła gaz z hamulcem, uszkodziła trzy auta. Policję wezwał... jej samochód

Ta pomyłka sporo kosztowała kierowcę z Katowic. Kobieta ruszając z parkingu, pomieszała pedał gazu z hamulcem. Auto stoczyło się ze skarpy, przewróciło na bok i uszkodziło dwa inne samochody. O całym zdarzeniu policję powiadomiło... jej auto.

Data publikacji: 29-04-2021