Artykuły z dnia: 29-03-2021

Sexify - tajniki sztuki kochania

Natalia, wraz z przyjaciółkami, postanawia opracować innowacyjną aplikację erotyczną, która ma pomóc kobietom. Jednak najpierw sama musi poznać tajniki sztuki kochania.  Rok produkcji: 2021 Gatunek: Dramat, Komedia Produkcja: Polska Sezony: 1 sezon Reży...

Data publikacji: 29-03-2021

Harry & Meghan: Escaping the Palace - powstanie film aktorski o parze

Stacja Lifetime postanowiła, że stworzy film aktorski o księciu Harrym i Meghan Markle, który opowie o ich sprzeciwie wobec rodziny królewskiej, a także tego, jak odeszli z Pałacu Buckingham, decydując się na życie w Ameryce. Reżyserem produkcji będzie twórca takich seriali jak...

Data publikacji: 29-03-2021

Gwiazda MMA Mariusz P. stanie przed sądem w Wadowicach. Byłemu strongmanowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności AKTUALIZACJA

Mariusz P. były kulturysta a obecnie zawodnik MMA ma status oskarżonego w Sądzie Rejonowym w Wadowicach. Właściciel motelu w Andrychowie oskarżył go o przywłaszczenie mienia i zajęcie należącego do niego motelu. Wcześniej prokuratura umorzyła śledztwo, ale biznesmen z Andrychowa wystąpił tym razem z oskarżeniem prywatnym. Mariusz P. nie komentuje sprawy. AKTUALIZACJA

Data publikacji: 29-03-2021

Muzeum Śląskie w Katowicach zaczęło powstawać 10 lat temu. Tak rozpoczęła się budowa

Mija 10 lat od rozpoczęcia budowy nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach. Inwestycja rozpoczęła również wielką i kosztowną rewitalizację terenu po kopalni Katowice. Pierwszą łopatę wbito tu w lipcu 2011 roku. Zobaczcie, jak powstawało Muzeum i Strefa Kultury.

Data publikacji: 29-03-2021

Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce? Czekają nas kolejne zmiany! Oto stawki! Zobacz najnowszą listę płac

Zarobki żołnierzy w 2021 roku. Ile zarabiają wojskowi w Polsce? W zeszłym roku dostali podwyżki. Jak będzie w 2021 roku? Ile zarobi szeregowiec, a ile generał? Jakie stawki wypłaca polska armia? Zobaczcie, jakie wynagrodzenie będzie przysługiwać żołnierzom w obecnym roku. Prezentujemy listę płac według poszczególnych stopni. Sprawdźcie, ile zarabia się w armii. Oto zarobki w wojsku w 2021 roku.

Data publikacji: 29-03-2021

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy - 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie spełnić warunki?

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka? Czy wszystkie dotychczasowe świadczenia socjalne zostaną zastąpione Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 29-03-2021

Fotoradary zarejestrowały ponad 190 tys. naruszeń. Duży wzrost

W lutym system fotoradarowy CANARD Inspekcji Transportu Drogowego zarejestrował ponad 190 tysięcy naruszeń, z czego ponad 188 tys. dotyczyło przekroczenia prędkości - powiedziała rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Dodała, że w porównaniu z lutym 2020 r. to wzrost o prawie 100 tys. naruszeń.

Data publikacji: 29-03-2021

Pod Nowym Sączem samochód wpadł do ogrodu i rozbił się o dom

W położonej tuż za rogatkami Nowego Sącza miejscowości Kamionka Mała samochód osobowy wypadł z jezdni i rozbił się uderzając w narożnik domu znajdującego się w znacznym oddaleniu od szosy.

Data publikacji: 29-03-2021

Przeciszów. DK44. To mogło skończyć się źle! Reporter Bielskich Dróg nagrał swój wypadek [WIDEO] AKTUALIZACJA

Reporter portalu Bielskie Drogi brał udział w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 44 w Przeciszowie koło Oświęcimia. Wszystko nagrał. Zobaczcie film.AKTUALIZACJA

Data publikacji: 29-03-2021

"Koniec z chamami pod przykrywą artyzmu", "trauma zamyka". Aktorzy o mobbingu w łódzkiej filmówce

Od studentów słyszę zdania »tak się nie robi, ona nie ma prawa, to jakieś nieludzkie, jesteśmy pogubieni, każdy tutaj wtłacza nas w jedną, jedyną, niepodważalną prawdę, autokratycznie, nie masz prawa mieć innego zdania, bo...« - napisała na Instagramie Aleksandra Konieczna, odnosząc się do mobbingu w łódzkiej szkole filmowej. W ostatnich dniach sprawę komentowali też inni aktorzy.

Data publikacji: 29-03-2021

Bartosz Bielenia przeprasza. "Jestem sprawcą przemocy"

Jestem sprawcą przemocy. Jestem bardziej niż pewien, że w ciągu tych kilku lat skrzywdziłem ludzi, którzy dopiero co stawiali kroki w tym zawodzie - przekazał aktor Bartosz Bielenia na Facebooku. To reakcja na dyskusję w środowisku o przemocy i mobbingu stosowanym na uczelniach artystycznych.

Data publikacji: 29-03-2021

Ceny aut idą w górę

Pandemia winduje ceny samochodów, zwłaszcza używanych; w ciągu zaledwie jednego miesiąca średnia cena używanego samochodu wystawianego w ofertach internetowych, autokomisach oraz u dilerów wzrosła o prawie 2 tys. zł, z 21 033 zł w styczniu do 22 900 zł w lutym - informuje we wtorek Rzeczpospolita.

Data publikacji: 29-03-2021

Zarzuty o mobbing w łódzkiej filmówce. Anna Paliga spotkała się z władzami uczelni

Rozmowa miała na celu doprecyzowanie postawionych zarzutów - poinformowała łódzka filmówka po wtorkowym spotkaniu z Anna Paligą. Absolwentka uczelni zarzuca władzom i wykładowcom mobbing, przemoc fizyczną i psychiczną, zmuszanie do rozbieranych scen i przyzwolenie na poniżanie studentów. Gildia Reżyserów Polskich chce powołania komisji ds. nadużyć przemocowych.

Data publikacji: 29-03-2021