Artykuły z dnia: 29-03-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 29-03-2020

„Synowie Anarchii” - kim jest bezdomna kobieta, która pojawia się w serialu?

„Synowie Anarchii” to amerykański serial sensacyjny, który przedstawia historię gangu motocyklistów z Kalifornii. Gang o nazwie „Sons of Anarchy” dokłada wszelkich starań, żeby chronić jedną z tamtejszych miejscowości przed dilerami narkotyków, a także wp...

Data publikacji: 29-03-2020

Jarosław Jakimowicz wywołał kolejne kontrowersje swoimi wypowiedziami. Tym razem o koronawirusie

Jarosław Jakimowicz niebawem zacznie słynąć w mediach ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Niedawno był osobą, która bardzo poważnie traktuje pandemię – nawoływał, wraz z innymi celebrytami, aby zostać w domu. Wyraził również wdzięczność lekarzom i pielęgniarkom za to, co robią...

Data publikacji: 29-03-2020

Zakaz wychodzenia z domu przez koronawirusa. Co można robić, a czego nie wolno. Pytania i odpowiedzi o obowiązkową kwarantannę

Rząd wprowadził na terenie całej Polski zaostrzony zakaz wychodzenia z domów. Co to oznacza? Teraz na zewnątrz można wyjść jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego. Np. na zakupy, do pracy czy na spacer z psem. Czy można do tego zaliczyć również samotne wyjście do lasu lub kilkukilometrową przebieżkę? Co z niedzielnymi mszami świętymi? Odpowiadamy na te i kilka innych kwestii.

Data publikacji: 29-03-2020

Bielsko-Biała: Szpital Pediatryczny apeluje o pomoc. Chodzi o gogle, kombinezony i fartuchy ochronne

Dyrekcja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej zwróciła się z apelem do firm i osób fizycznych o wsparcie w zakupie środków ochrony osobistej dla personelu szpitala. Chodzi m.in. o gogle, kombinezony i fartuchy ochronne.

Data publikacji: 29-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 29-03-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 29-03-2020

Ta mapa przeraża. Uświadamia, dlaczego koronawirus rozprzestrzenia się tak szybko [MAPA, WIZUALIZACJE]

Akcja #zostanwdomu trwa i zapewne będzie trwać jeszcze przez kilka najbliższych tygodni. Są osoby, które bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, po co poddają się kwarantannie i dlaczego unikają kontaktu z innymi ludźmi. Są jednak tacy, którzy uparcie i bez konieczności wychodzą z domu, lekceważąc bezpieczeństwo swoje i innych.

Data publikacji: 29-03-2020

Coronavirus disease (COVID-19) Pandemic [MAPS, STATISTICS]

The coronavirus pandemic has sickened more than 600 000 people. More than 27 000 people have died. Look for maps, data and pandemic statistics. Data sources: WHO, CDC, ECDC, NHC, DXY, 1point3acres, Worldometers.info, BNO, state and national government health departments, and local media reports. 03/28/2020.

Data publikacji: 29-03-2020

Tom Hanks z żoną powrócili do USA. Zakończyli izolację

Słynny amerykański aktor Tom Hanks i jego żona Rita Wilson powrócili w piątek do Los Angeles po dwóch tygodniach izolacji w Australii z powodu zarażenia się koronawirusem - poinformowały amerykańskie media.

Data publikacji: 29-03-2020

Teatry zamknięte z powodu epidemii. Co tracimy?

- Dla mnie teatr to rozrywka i budzenie przeróżnych emocji, nawet tych smutnych. Często określam to tak, że ja i moi artyści jesteśmy na usługach publiczności - mówi Ralph Kaminski w rozmowie z polsatnews.pl. 27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Z powodu epidemii koronawirusa, teatry pozostają jednak zamknięte.

Data publikacji: 29-03-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 29-03-2020

Nowe informacje w sprawie córki polskiej piosenkarki. Kasia Kowalska: "dziękuję z całego serca"

Piosenkarka Katarzyna Kowalska przekazała w sobotę na Instagramie, że jej córka jest w sobotę w stanie stabilnym. Aleksandra, która przebywa w Wielkiej Brytanii, musiała być w piątek zaintubowana w zw. z zakażeniem koronawirusem. Piosenkarka zwróciła się na prośbę brytyjskiego lekarza z apelem do młodzieży, by została w domu. Nie zdają sobie sprawy, co się dzieje - napisała artystka.

Data publikacji: 29-03-2020