Artykuły z dnia: 28-11-2020

Granie rozwija kompetencje miękkie! Dopasuj do siebie zawód na podstawie gry

Gracze budują swoje kompetencje miękkie podczas gry – uczą się podejmować trudne decyzje i działać w wymagającym środowisku. Pokaż, w co grasz, a powiemy ci, jakie umiejętności posiadasz. Przedstawiamy ogólnodostępne narzędzie Gaming Skills Translator.

Data publikacji: 28-11-2020

Cepelia znika z Kielc! Dlaczego po 60 latach zamykają kultowy sklep z ludowym rękodziełem? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Z handlowej mapy Kielc znika Cepelia – sklep który przy ulicy Sienkiewicza działał od około 60 lat. To jedna z najdłużej nieprzerwanie działających placówek handlowych w regionie. Jest jednym z ostatnich kilkunastu sklepów tej marki, który działa jeszcze w Polsce. Drzwi dla klientów zamknie w grudniu.

Data publikacji: 28-11-2020

HBO GO - oto premiery na platformie w grudniu 2020

HBO GO podchodzi do tematu tego, co znajdzie się na platformie, zupełnie inaczej niż Netflix. O ile platforma streamingowa z czerwonym napisie w logo postawiła na własne produkcje, o tyle HBO postanowiło pokazać swoim użytkownikom największe hity kinowe ostatniego czasu. I właśnie dlatego w grudniu...

Data publikacji: 28-11-2020

Cate Blanchett – dwukrotna zdobywczyni Oscara. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Cate Blanchett jest australijską aktorką, reżyserką teatralną i producentką. Ma na swoim koncie dwa Oscary, za role w filmach „Aviator i „Blue Jasmine” i jest trzykrotną laureatką Złotego Globu. Międzynarodową sławę zyskała między innymi dzięki takim produkcjom jak trylogia „...

Data publikacji: 28-11-2020

Dom Iwony z Sanatorium Miłości. Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości? Iwona z Sanatorium Miłości pokazała swój dom i ogród 27.11.2020

Dom Iwony z Sanatorium Miłości. Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości? Iwona mieszka w pięknym domu z ogrodem razem ze swoim partnerem Gerardem. Popularna para z Sanatorium Miłości pokazała swój dom w Radomsku i ogród.

Data publikacji: 28-11-2020

Podbeskidzie – Śląsk Wrocław RELACJA LIVE Beniaminek liczy na niespodziankę

W sobotnim meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się u siebie ze Śląskiem Wrocław. W dwóch ostatnich spotkaniach Górale zdobyli cztery punkty i teraz chcą pójść za ciosem. Relacja LIVE z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 17:30.

Data publikacji: 28-11-2020

Takie emerytury i renty mają wojskowi w 2020 roku. Od szeregowego do generała [stawki - 28.11.2020 r.]

Jaka przysługuje emerytura po zakończeniu służby w wojsku? Uśrednione stawki są różne, w zależności od uzyskanego stopnia. Zobaczcie dane w powyższej galerii.

Data publikacji: 28-11-2020

Autostrada A2: jechał ciężarówką bez jednego koła

Lubuscy inspektorzy ITD wycofali z ruchu naczepę, w której brakowało jednego koła. Oś pojazdu była przymocowana do ramy pasami służącymi do mocowania ładunku.

Data publikacji: 28-11-2020

Wiemy, od kiedy nie będzie trzeba wozić prawa jazdy. Jest warunek

Od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym - poinformowało w czwartek Ministerstwo Cyfryzacji. Dodano, że z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób.

Data publikacji: 28-11-2020

Jest czego zazdrościć? Oto posiadłość Zenka i Danuty Martyniuk Oto dom Zenka. Tak mieszkają Martyniukowie pod Białymstokiem 27.11.2020

Jak Wam się podoba ich posiadłość? Jeszcze do niedawna białostocka posiadłość Zenka Martyniuka była także domem jego syna, Daniela Martyniuk. Oto do, Zenka. Po ślubie jednak młody Martyniuk wyprowadził się z rodzinnej willi. Rezydencja w w Grabówce pod Białymstokiem jest teraz do dyspozycji króla disco polo i jego żony.

Data publikacji: 28-11-2020

Utwory Anny German w nowych aranżacjach. Koncert finałowy międzynarodowego Festiwalu

Już 23 listopada o godz. 19:00 publiczność w Polsce i zagranicą usłyszy piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach młodych polskich kompozytorów. Tegoroczny Koncert Finałowy VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German, ze względu na stan pandemii, nie odbędzie się w sali koncertowej. Zostanie jednak wyemitowany w formie filmowej. Transmisja na kanale YouTube i FB Festiwalu.

Data publikacji: 28-11-2020

Święta z Kevinem. Kultowy film w Wigilię w Polsacie

To już tradycja. W czwartek 24 grudnia o godz. 20 Polsat ponownie wyemituje kultowy film Kevin sam w domu. W tym roku mija 30 lat od czasu jego premiery w 1990 roku.

Data publikacji: 28-11-2020

Nagroda Bookera. Ogłoszono nazwisko zwycięzcy

Laureatem Międzynarodowej Nagrody Bookera za rok 2020 został Douglas Stuart za książkę Shuggie Bain. Szkocki autor przedstawił historię dojrzewającego chłopca, który jest nieco inny od swoich rówieśników, oraz jego silnej matki, którzy próbują przetrwać w Glasgow lat 80. XX wieku.

Data publikacji: 28-11-2020