Artykuły z dnia: 28-05-2020

Anna Powierza wyznała, że ma bardzo ciężką sytuację finansową

Wiele osób z różnych branż boryka się ostatnio z problemem. Trudna sytuacja dotyczy również artystów - wokalistów czy aktorów. Teatry są zamknięte, a wiele produkcji filmowych i telewizyjnych wstrzymano. To poważnie odbija się, między innymi, na Annie Powier...

Data publikacji: 28-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 28-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 28-05-2020

„Kajko i Kokosz” - ruszyły prace nad serialem!

„Kajko i Kokosz” to jedna z najsłynniejszych polskich serii komiksowych, która zyskała rozgłos również poza granicami naszego kraju. Na jej podstawie stworzono wiele gier komputerowych, a także adaptacji teatralnych. Nic więc dziwnego, że podjęto także decyzję o przeniesien...

Data publikacji: 28-05-2020

Wisła Kraków podpisała umowę z miastem. Będzie płacić mniej za stadion

Zgodnie z zapowiedziami, w środę Wisła Kraków podpisała umowę z Zarządem Infrastruktury Sportowej w sprawie nowych warunków, na jakich będzie wynajmowała stadion przy ul. Reymonta. „Biała Gwiazda” chciała znaczącej obniżki opłat w związku z tym, że mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności i klub nie będzie na nich zarabiał, choćby na biletach. Wisła swój cel osiągnęła, a na mocy porozumienia, które podpisali prezes Dawid Błaszczykowski i dyrektor ZIS Krzysztof Kowal klub będzie teraz płacił za wynajem stadionu 33 tysiące złotych netto.

Data publikacji: 28-05-2020

Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz aktualne dane 27.05.2020

Mapa koronawirusa w Polsce wciąż się zapełnia. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 27.05.2020 w Polsce stwierdzono już 22 473 przypadków zakażeń oraz 1 028 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

Data publikacji: 28-05-2020

W środę, 27 maja finał tegorocznej edycji programu "Ameryka Express" w TVN. Program wygrały Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska

W środę (27 maja) o godzinie 23.00 poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji programu "Ameryka Express" w TVN. W finałowym odcinku o zwycięstwo walczyły trzy pary: Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska oraz Paweł Deląg i Dariusz Lipka. W ostatecznej rozgrywce spotkali się bracia Collins oraz modelki. Po zaciętej, znakomitej rywalizacji program wygrały Karolina i Marta.

Data publikacji: 28-05-2020

W śląskim PiS jest wojna o wpływy? Spójrzmy, czy marszałek Chełstowski może obawiać się puczu i czy dlatego wyrzuca dyrektorkę w Sosnowcu

Sprawa odwołania dyrektorki szpitala św. Barbary w Sosnowcu trafiła aż na biurko Jarosława Kaczyńskiego. Jej dymisja miała być ostrzeżeniem dla posłanki Ewy Malik, bo ta ponoć krytykowała działania marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego i szykowała pucz, a dyrektorka to jej znajoma. - To jakaś totalna bzdura - mówi oburzona Malik. Czy w regionalnym PiS zaczęła się jakaś wewnętrzna wojenka "Chełstowski kontra parlamentarzyści PiS-u"?

Data publikacji: 28-05-2020

Protest przed Trójką. "Murem za Niedźwiedziem"

Transparenty, piosenka Twój ból jest lepszy niż mój puszczana z samochodów oraz dziennikarze i słuchacze w maseczkach - tak wyglądał piątkowy protest przed siedzibą radiowej Trójki. Fani rozgłośni spotkali się o 19:07 na znak solidarności z Markiem Niedźwieckim, który w piątki o tej porze rozpoczynał kolejne notowania Listy Przebojów.

Data publikacji: 28-05-2020

15-latek zabrał młodsze koleżanki na przejażdżkę. Dachował

Kierowca jadący citroenem przez Rybnik przekroczył prędkość, utracił panowanie nad autem i dachował. Okazało się, że za kierownicą siedział... 15-latek. Razem z nim podróżowały dwie 13-latki i 16-latek. Nastolatek tłumaczył policjantom, że chciał tylko zabrać znajomych na przejażdżkę.

Data publikacji: 28-05-2020

Pijany z odebranym prawem jazdy trafił autem między drzewa

Zakrwawiony mężczyzna szedł boso drogą krajową nr 12 w Strzelcach (woj. łódzkie). Okazało się, że spowodował wcześniej wypadek. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte przez sąd uprawnienia do kierowania pojazdów. Pomogli mu świadkowie, wśród nich wracający ze służby policjant z komisariatu w Paradyżu.

Data publikacji: 28-05-2020

Nie żyje legendarny jazzman. Jego album sprzedaje się najlepiej na świecie

W niedzielę zmarł Jimmy Cobb, perkusista jazzowy, jeden z najwybitniejszych wykonawców tej muzyki, ostatni żyjący członek zespołu towarzyszącego Milesowi Davisowi w nagraniu legendarnego albumu Kind of Blue. O śmierci artysty poinformowała jego żona Eleana Tee Cobb, dodając, że przyczyną zgonu był rak płuc. Muzyk miał 91 lat.

Data publikacji: 28-05-2020

Polsat Festiwal: Giganci w Sopocie. W sobotę od 20:00

Gwiazdy polskiej muzyki na scenie Opery Leśnej 23 maja o godz. 20:00 w Polsacie. W niezwykłą podróż w czasie zabiorą widzów wyjątkowi artyści: Zbigniew Wodecki, Beata Kozidrak i Bajm, Agnieszka Chylińska oraz zespół T.Love. Koncerty z pustego amfiteatru w Sopocie poprowadzi Krzysztof Ibisz. Wzruszenia i pozytywne emocje gwarantowane!

Data publikacji: 28-05-2020