Artykuły z dnia: 28-03-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 28-03-2020

„1917” - jak powstawały jedne z najlepszych zdjęć w historii kina?

Film „1917” to dramat wojenny, który przedstawia historię dwóch żołnierzy na froncie I wojny światowej. Mają oni za zadanie przedrzeć się przez terytorium wroga i dostarczyć wiadomość, dzięki której uda się zapobiec wymordowaniu całego oddziału składającego się z 1,6...

Data publikacji: 28-03-2020

Przemek Kossakowski i Martyna Wojciechowska ZARĘCZYLI się?

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski zaskoczyli wszystkich, kiedy w 2018 roku okazało się, że są razem. Któż by się spodziewał, że para podróżników wywrze na sobie takie wrażenie, prawda? Oboje są bardzo lubiani i nic dziwnego, że z takim zainteresowaniem wszyscy śledzą i...

Data publikacji: 28-03-2020

Prof. Marian Zembala: „Wyjdziemy z tej pandemii poharatani, ale silniejsi. Wierzę, że ten nowy świat będzie lepszy"

Liczę, że we wrześniu powoli wrócimy do normy. Ministerstwo Zdrowia zapowiada rekordowy wzrost zachorowań w kwietniu. Jakoś intuicja podpowiada mi, że jednak do tego nie dojdzie. Pamiętajmy też, że w czasach kryzysu rodzili się geniusze, nowe idee, nowe rozwiązania. Wierzę, że nowy świat, po pandemii, będzie lepszy. Trzeba wykazywać życzliwość, żyć z podniesioną głową i myśleć dobrze o przyszłości - mówi w przejmującej rozmowie z Dziennikiemzachodnim.pl prof. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Data publikacji: 28-03-2020

Adam Gawęda już nie rządzi górnictwem. Premier Mateusz Morawiecki stracił do niego zaufanie. Trwają poszukiwania następcy

Nieoczekiwana roszada personalna w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Zwolniono z funkcji sekretarza stanu Adama Gawędę, przy którym branża ponosiła gigantyczne straty,

Data publikacji: 28-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 28-03-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 28-03-2020

Coronavirus disease (COVID-19) Pandemic [MAPS, STATISTICS]

The coronavirus pandemic has sickened more than half milion people. More than 25 000 people have died. Look for maps, data and pandemic statistics. Data sources: WHO, CDC, ECDC, NHC, DXY, 1point3acres, Worldometers.info, BNO, state and national government health departments, and local media reports. 03/28/2020.

Data publikacji: 28-03-2020

Kraków rozbłysnął barwami Hiszpanii, Niemiec i Francji. To wyraz solidarności z krajami w kryzysie epidemicznym [ZDJĘCIA]

Kraków kontynuuje akcję podświetlania obiektów miejskich w geście solidarności z krajami, które najmocniej dotknął do tej pory kryzys epidemiczny związany z koronawirusem.

Data publikacji: 28-03-2020

Dramatyczny apel Kasi Kowalskiej ws. koronawirusa. "Wypłakałam wiele godzin"

Katarzyna Kowalska przekazała na Instagramie, że jej córka musi być intubowana w zw. z zakażeniem koronawirusem. Piosenkarka zwróciła się z gorącym apelem do młodych osób, by nie wychodziły z domu, bo nie zdają sobie sprawy, co się dzieje. Po kilku godzinach artystka usunęła swój wpis.

Data publikacji: 28-03-2020

Zmarł fotoreporter Maciej Kosycarz

W wieku niespełna 56 lat zmarł Maciej Kosycarz, fotoreporter związany z Gdańskiem i Pomorzem. Kontynuował pracę ojca - Zbigniewa - tworząc albumy z fotografiami tego miasta.

Data publikacji: 28-03-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 28-03-2020

Teatry zamknięte z powodu epidemii. Co tracimy?

- Dla mnie teatr to rozrywka i budzenie przeróżnych emocji, nawet tych smutnych. Często określam to tak, że ja i moi artyści jesteśmy na usługach publiczności - mówi Ralph Kaminski w rozmowie z polsatnews.pl. 27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Z powodu epidemii koronawirusa, teatry pozostają jednak zamknięte.

Data publikacji: 28-03-2020