Artykuły z dnia: 28-02-2021

Dochód Podstawowy - 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie należy spełnić warunki?

Czy dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 28-02-2021

Na drodze do szczęścia - jedyna szansa na pojednanie

Carlton ma matkę, która poważnie choruje. Ma też ojca, ale łączą ich bardzo chłodne stosunki. Ponieważ matka nie chce być sama - chłopak musi przywieźć do domu jej męża i swojego rodziciela. Ich wspólna podróż to jedyna szansa na pojednanie.  Rok produkcji: 2009Orygin...

Data publikacji: 28-02-2021

Life Sentence - skazana na życie

Serial opowiada o Stelli, która przez osiem lat żyła w przekonaniu, że zabija ją rak i śmierć jest już blisko. Kiedy dowiaduje się, ze została wyleczona, zmienia to całkowicie jej postrzeganie świata.  Rok produkcji: 2018 Sezony: 1 sezon Gatunek: Dramat, Komedia Produkcja...

Data publikacji: 28-02-2021

Mars wita was! Najlepsze MEMY o misji łazika Perseverance. Co jest na zdjęciach wysyłanych z Czerwonej Planety? 28.02

Mars wita was! Łazik Perseverance bezpiecznie wylądował na Marsie i od razu zaczął przesyłać pierwsze zdjęcia z krateru Jezoro. To, co można zobaczyć na nich dzięki kreatywnym internautom, bawi do łez. Ślady życia? Coś więcej! Przed łazikiem Perseverance na Czerwoną Planetę dotarli m.in. polscy politycy i Marcin Najman. Zobaczcie najlepsze MEMY >>>.

Data publikacji: 28-02-2021

13. emerytura niższa niż w zapowiedziach. Tyle dokładnie wyniesie świadczenie z ZUS w 2021 r. Kiedy wypłata 13. emerytury?

13. emerytura to świadczenie, które jest wyczekiwane przez świadczeniobiorców z ZUS. Jest już znana jego wysokość. Niestety jest ona niższa, niż pierwotnie zakładano. Ma to związek z podatkiem który w ocenie specjalistów jest niedopatrzeniem. Jak do tego doszło? Kiedy wypłaty 13 emerytur i ile dokładnie wyniesie świadczenie? Czy emeryci muszą składać dodatkowe wnioski, by je otrzymać?

Data publikacji: 28-02-2021

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwami. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

Data publikacji: 28-02-2021

Samochód marki... Huawei. Pierwsze auta być może w tym roku

Chiński koncern Huawei znany z produkcji sprzętu telekomunikacyjnego i smartfonów planuje wejść na rynek samochodów elektrycznych z własną marką i w ten sposób zneutralizować negatywne oddziaływanie sankcji gospodarczych USA - donosi w piątek agencja Reutersa.

Data publikacji: 28-02-2021

"To cyrk i kabaret". Konfederacja krytykuje projekt ustawy w sprawie elektrycznych hulajnóg

Rząd robi wszystko, żeby zniechęcić ludzi do korzystania z hulajnóg. Rządowy projekt ograniczający poruszanie się na hulajnogach jest absurdalny - ocenili posłowie Konfederacji. Zapowiedzieli, że podczas prac nad tym projektem w Sejmie będą zgłaszać do niego poprawki.

Data publikacji: 28-02-2021

Uczniowie klasówki piszą, a nauczyciele sprawdzają... i płaczą. Zobaczcie hity szkolnych sprawdzianów! Dziecięca inwencja nie zna granic

Aż ciężko uwierzyć, co uczniowie polskich szkół piszą na klasówkach (zresztą nie tylko piszą!). Zobaczcie ich sprawdziany, a uśmiejecie się do łez. Tym bardziej, że poczucia humoru nieraz nie brakuje też nauczycielom. Zobaczcie hity ze szkolnych klasówek!

Data publikacji: 28-02-2021

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 28-02-2021

Lady Gaga odzyskała skradzione psy

Koji i Gustav, buldogi francuskie Lady Gagi, wróciły całe i zdrowe do domu. W środę psy zostały skradzione podczas spaceru przez nieznanych sprawców, którzy postrzelili pracownika piosenkarki. Za odzyskanie czworonogów, właścicielka oferowała 500 tys. dolarów.

Data publikacji: 28-02-2021

Lewandowska, Hyży, Gessler. Oszuści polują na gwiazdy, jedna straciła 150 tys. zł

Stołeczna policja przestrzega przed nową metodą oszustwa na policjanta. Przestępcy polują na polskie gwiazdy. W tym tygodniu dzwonili do aktorów, muzyków, czy infulencerów. Część z nich straciła pieniądze, przelewając je na rachunek oszustów. - Zaczęłam nagrywać tę rozmowę, czułam, że coś jest nie tak - opowiadała o swoim przypadku prezenterka telewizyjna Agnieszka Hyży.

Data publikacji: 28-02-2021

Zwyciężczyni "Tańca z Gwiazdami" w nowym serialu Polsatu

Takiej Anny Karczmarczyk jeszcze nie widzieliście! Piękna i utalentowana aktorka, która kilka lat temu w brawurowym stylu wygrała 5. edycję Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami tej wiosny wraca na antenę Polsatu w nowej odsłonie. Zobaczymy ją w jednej z głównych ról u boku Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka w serialu Piękni i bezrobotni.

Data publikacji: 28-02-2021