Artykuły z dnia: 27-11-2020

Najlepsze oferty na Black Friday. Zobacz, jak urządzić domowe biuro za pół ceny!

Black Friday, czyli dzień wielkich przecen, co roku jest z utęsknieniem wyczekiwany przez miliony ludzi na całym świecie. Dla niektórych to dobry moment na dawno przemyślany zakup, inni po prostu szukają okazji. Ponieważ jednak w tym roku pracujemy zdalnie, warto pomyśleć o wyposażeniu biura na Black Friday.

Data publikacji: 27-11-2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Wiemy, do kiedy będzie przysługiwać świadczenie

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nadal będzie wypłacany. W grudniu rodzice i opiekunowie otrzymają kolejną transzę pomocy od państwa. Wypłata dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostanie przedłużona, ale nie na długo.

Data publikacji: 27-11-2020

Bogowie – biografia Zbigniewa Religi

"Bogowie" to polski film fabularny z 2014 r. w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Scenariusz na podstawie autentycznej historii ś.p ministra zdrowia Zbigniewa Religii stworzył Krzysztof Rak, znany również z Rojst (2018r.), czy Sztuka Kochania: historia Michaliny Wisłockiej (2016r.). Premiera fil...

Data publikacji: 27-11-2020

Małgorzata Szumowska – reżyserka filmu Sponsoring. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Małgorzata Szumowska jest polską reżyserką, scenarzystką i producentką filmową. Jest twórczynią takich głośnych produkcji jak „33 sceny z życia”, „W imię...”, „Body/Ciało” czy „Twarz”. Zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym dwa Srebrne...

Data publikacji: 27-11-2020

Eksperci ostrzegają COVID-19 może spowodować pandemię chorób psychicznych

Trwająca pandemia koronawirusa odciska piętno na niemalże wszystkich sferach naszego życia. Eksperci ostrzegają, że po pokonaniu fali zachorowań na COVID-19 może czekać nas pandemia chorób psychicznych. Jednym z nich jest prof. Michael Zvolensky, który alarmuje: - Epidemia negatywnie wpłynie na zdrowie psychiczne ludzi, zwiększy ryzyko chronicznych kłopotów ze zdrowiem i uzależnień od narkotyków. Na gwałtowny wzrost pacjentów z zaburzeniami psychicznymi przygotowuje się również m.in szpital im. J. Babińskiego w Krakowie.

Data publikacji: 27-11-2020

Pożar w Skrzętli-Rojówce. 71 strażaków w 18-godzinnej akcji gaśniczej

Ostatni zastęp strażacki odjechał z pogorzeliska w miejscowości Skrzetla-Rojówka dopiero po osiemnastu godzinach i piętnastu minutach od rozpoczęcia tam gaszenia płonącego domu przez strażaków, którzy pierwsi zjawili się przy pożarze. Prócz czterech zastępów PSP z Nowego Sącza z ogniem walczyło jedenaście zastępów OSP z aż pięciu gmin.

Data publikacji: 27-11-2020

Alisha Lehmann to śliczna piłkarka West Ham United, która więcej zarabia na Instagramie

Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Alisha Lehmann - tak wygląda reprezentacyjne podium Szwajcarii, jeśli chodzi o liczbę obserwujących na Instagramie. Obecność pomocników Liverpoolu (2,6 mln obserwujących) i Arsenalu (2 mln) zapewne nikogo nie dziwi. Natomiast trzecia osoba to piłkarska West Ham United, której konto śledzi 1,6 mln użytkowników! 21-letnia napastniczka nie ukrywa, że zarobki w piłce nożnej dają jej możliwość "normalnego" życia. Więcej zarabia bowiem jako influenserka na popularnym portalu społecznościowym, na którym przybliża również jej wspólne życie z piłkarką Ramoną Bachmann. Obie do niedawna mieszkały razem w Londynie, bo partnerka Lehmann grała w Chelsea. Latem przeniosła się jednak do Paris Saint-Germain i parze pozostały wielogodzinne połączenia wideo. Zobacz zdjęcia ślicznej blondynki, która w polu karnym rywalek nie ma skrupułów.

Data publikacji: 27-11-2020

Roraty 2020 w czasie pandemii koronawirusa. Jak, żeby było bezpiecznie?

Roraty 2020 w czasie pandemii koronawirusa odbywać się będą na podobnych zasadach jak inne msze i nabożeństwa, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, a zwłaszcza limitu miejsc w kościele (każdy musi mieć dla siebie 15 m kw.). Będą oczywiście transmisje internetowe: zarówno parafialne, jak i diecezjalne (z dwóch kościołów: w Piekarach Śląskich i Bieruniu Starym).

Data publikacji: 27-11-2020

Autostrada A2: jechał ciężarówką bez jednego koła

Lubuscy inspektorzy ITD wycofali z ruchu naczepę, w której brakowało jednego koła. Oś pojazdu była przymocowana do ramy pasami służącymi do mocowania ładunku.

Data publikacji: 27-11-2020

Wiemy, od kiedy nie będzie trzeba wozić prawa jazdy. Jest warunek

Od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym - poinformowało w czwartek Ministerstwo Cyfryzacji. Dodano, że z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób.

Data publikacji: 27-11-2020

Utwory Anny German w nowych aranżacjach. Koncert finałowy międzynarodowego Festiwalu

Już 23 listopada o godz. 19:00 publiczność w Polsce i zagranicą usłyszy piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach młodych polskich kompozytorów. Tegoroczny Koncert Finałowy VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German, ze względu na stan pandemii, nie odbędzie się w sali koncertowej. Zostanie jednak wyemitowany w formie filmowej. Transmisja na kanale YouTube i FB Festiwalu.

Data publikacji: 27-11-2020

Święta z Kevinem. Kultowy film w Wigilię w Polsacie

To już tradycja. W czwartek 24 grudnia o godz. 20 Polsat ponownie wyemituje kultowy film Kevin sam w domu. W tym roku mija 30 lat od czasu jego premiery w 1990 roku.

Data publikacji: 27-11-2020

Nagroda Bookera. Ogłoszono nazwisko zwycięzcy

Laureatem Międzynarodowej Nagrody Bookera za rok 2020 został Douglas Stuart za książkę Shuggie Bain. Szkocki autor przedstawił historię dojrzewającego chłopca, który jest nieco inny od swoich rówieśników, oraz jego silnej matki, którzy próbują przetrwać w Glasgow lat 80. XX wieku.

Data publikacji: 27-11-2020