Artykuły z dnia: 27-09-2020

Lekcje skrócone do 30 minut. MEN wprowadza NOWE ZMIANY w funkcjonowaniu szkół [26.09.2020]

Ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa wrześniowy powrót dzieci do szkół stał pod dużym znakiem zapytania. Obecnie w większości placówek lekcje odbywają się według harmonogramu, jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło wprowadzić duże zmiany w funkcjonowaniu szkół. Chodzi o skrócenie lekcji z 45 minut do zaledwie pół godziny.

Data publikacji: 27-09-2020

Czas wykorzystać zaległy urlop. Termin do 30 września, a potem? Czy niewykorzystany urlop przepada? Jakie inne kary [26.09.2020]

Raz po raz odżywa projekt nowego kodeksu pracy, a wśród zmian rekomendowanych przez ekspertów są przepisy zgodnie z którymi niewykorzystany urlop przepadałby bezpowrotnie. Jak jest teraz? Czy zaległy urlop nie wykorzystany do 30 września przepada?

Data publikacji: 27-09-2020

Ali G - raper uwikłany w polityczną rozgrywkę

Raper z ubogiej dzielnicy rozpoczyna swój protest, który ma na celu uratowanie prowadzonej przez niego szkoły. Zdobywając popularność i poparcie, nieświadomie staje się marionetką w rozgrywce politycznej.  Rok produkcji: 2002Oryginalny tytuł: Ali G Indahouse Gatunek: Komedia...

Data publikacji: 27-09-2020

Katarzyna Glinka – Kasia z „Barw szczęścia”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

Katarzyna Glinka to polska aktorka, której największą rozpoznawalność przyniosła rola Kasi Górki w serialu „Barwy szczęścia”. Jest również znana z takich produkcji filmowych jak „Och, Karol 2”, „Wkręceni” czy „Wyjazd integracyjny”....

Data publikacji: 27-09-2020

Polska jesień: złota, a mokra MEMY. Jesienne memy jak herbata z cytryną: najlepsze na wszystko! Jaka prognoza na dziś? [27.09]

Jesień to pora roku, którą potrafimy się zachwycać i nienawidzić jednocześnie. Jesienne kolory i jesienny ulewy, jesienne słońce i jesienny katar, złota polska jesień i jesienna depresja. Są na to sposoby! Książka, koc, ciepła herbata i... MEMY. Zobaczcie w galerii najśmieszniejsze obrazki internautów o jesieni 2020. Nie jesteście sami!

Data publikacji: 27-09-2020

Horoskop na niedzielę, 27 września 2020 dla wszystkich znaków zodiaku: Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona...

Horoskop dzienny na niedzielę, 27 września 2020 zapowiada dzień pełen wyzwań. Wszystkie znaki zodiaku powinny szczegółowo go poznać. Horoskop na dziś dla Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca podpowie Ci, co może Cię spotkać 27.09.2020 r. W horoskopie zapisane są wskazówki, ale i konkretne wydarzenia. Sprawdź koniecznie, swój znak zodiaku. Co Ci doradza, a przed czym Cię ostrzega niezawodna wróżka Matara?

Data publikacji: 27-09-2020

Kościół z Bielska-Białej otrzymał prestiżową nagrodę: Modernizacja Roku 2019

Remont elewacji kościoła św. Stanisława Biskupa w Starym Bielsku został wyróżniony tytułem Modernizacji Roku 2019. To najstarsza świątynia na terenie Bielska-Białej. Nagrodzeni zostali inwestor, czyli parafia św. Stanisława wraz z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej, a także wykonawca prac i autor projektu.

Data publikacji: 27-09-2020

W piątek masowe kontrole na drogach. Policjanci sprawdzą prędkość i trzeźwość

W piątek na polskich drogach policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić kaskadowe pomiary prędkości. Na drogi wyjadą też policyjne załogi grup SPEED. Zdaniem policji, to sposób na wychwycenie największych piratów drogowych.

Data publikacji: 27-09-2020

Kontrola alkomatem. Policjantka zbadała trzeźwość pasażera. Kierownica była po prawej stronie. Wideo

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak policjantka przeprowadza kontrolę trzeźwości w jednym z aut. Alkomat podała jednak pasażerowi auta, ponieważ nie zauważyła, że kierownica w tym samochodzie jest po prawej stronie. Największa zbrodnia, z której rodzą się same błędy, to rutyna - komentują internauci.

Data publikacji: 27-09-2020

Król czekolady z Krakowa. To on wymyślił słynny batonik. Z miłości. Tak wyglądała Krakowska Fabryka Cukrów i Czekolady [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Adama Piaseckiego nazywano, nie tylko w Krakowie, "królem czekolady". To on założył w 1910 roku Krakowską Fabrykę Cukrów i Czekolady, która dała początek historii działającej do dziś firmy "Wawel". Na archiwalnych zdjęciach - naprawdę niesamowitych - z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego można zobaczyć, jak na początku XX wieku wyglądała u nas produkcja słodkości.

Data publikacji: 27-09-2020

"Solidarni z Białorusią". Wyjątkowy koncert w Telewizji Polsat

Na PGE Narodowym wystąpią największe polskie gwiazdy. Wydarzenie będzie symbolem naszego wsparcia dla walczących o demokrację Białorusinów. Transmisja tego wyjątkowego koncertu Solidarni z Białorusią w sobotę wieczorem w Telewizji Polsat.

Data publikacji: 27-09-2020

Tokarczuk nie przyjmie tytułu honorowej obywatelki. "Nie chcę być elementem gry"

Nie mogę przyjąć tego tytułu - poinformowała pisarka Olga Tokarczuk. Jej zdaniem tytuł honorowej obywatelki Dolnego Śląska zamiast być radosnym świętowaniem poczucia wspólnoty, stanowi ilustrację bolesnego rozdarcia społeczeństwa. Wcześniej w głosowaniu nad uchwałą honorującą laureatke Nobla nie wziął udziału radny PiS. - Nagroda Nobla już dawno przestała być nagrodą prestiżową - ocenił.

Data publikacji: 27-09-2020

Nie żyje Juliette Greco. Ikona francuskiej piosenki miała 93 lata

Juliette Greco, Ikona francuskiej piosenki, a także znana aktorka, zmarła w środę w wieku 93 lat - poinformowała jej rodzina.

Data publikacji: 27-09-2020