Artykuły z dnia: 27-05-2023

Oto najniższa krajowa w 2024 roku w Polsce. Oto prognozowana tabela wyliczeń płacy minimalnej. Będzie podwyżka? Sprawdź! 27.05.23

Najniższa krajowa w 2024 roku w Polsce. Czy w przyszłym roku, płaca minimalna wzrośnie? Wynagrodzenie minimalne od stycznia 2023 wzrosło i wynosi obecnie 3490 złotych brutto. Kolejna podwyżka płacy, została ustanowiona na lipiec tego roku. Procedury te sprawią, że to o 590 zł więcej niż przed rokiem. Zastanawiasz się jak to będzie wyglądało w 2024 roku? Czy najniższa krajowa pójdzie w górę? Oto tabela wyliczeń płacy minimalnej w Polsce, w roku 2024. Sprawdź!

Data publikacji: 27-05-2023

7600 złotych dla wdowy albo wdowca. Nowe dodatkowe świadczenie. Co zrobić, by otrzymać pieniądze? Projekt ustawy jest już w Sejmie

Oto zmiany w ustawie. 7600 złotych dla wdowca lub wdowcy. Ile wynosi renta rodzinna? Kto może ją uzyskać? Pomysłodawcy ustawy o zmianie renty rodzinnej dla wdowy lub wdowca chcą, aby osoby starsze miały wybór i większe możliwości. Zmiana ustawy ma na celu poprawę sytuacji finansowej osób, którym ciężko żyć w pojedynkę w czasach wysokiej inflacji. Projekt ustawy jest już w Sejmie. Sprawdź szczegóły!

Data publikacji: 27-05-2023

Kacper Tekieli zostanie pochowany 30 maja w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim

W piątek wieczorem była znakomita biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk poinformowała na Twitterze, że pogrzeb jej tragicznie zmarłego męża Kacpara Tekielego odbędzie się we wtorek 30 maja w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim. Przekazała także ważną informację dla uczestników smutnej uroczystości.

Data publikacji: 27-05-2023

Grzegorz Łomacz: Miałem urlop, był czas na odpoczynek i regenerację, teraz czuję głód gry. Rozgrywający wywalczy wyjściowy skład?

Polscy siatkarze w drugim meczu towarzyskim pokonali zawodników niemieckich. Biało-czerwoni wzięli rewanż za wczorajszy mecz. W Sosnowcu zwyciężyli po tie-breaku. W Katowickim Spodku również doszło do pięciu setów. Na parkiecie wystąpił rozgrywający drużyny narodowej - Grzegorz Łomacz. Siatkarz w wywiadzie pomeczowym wspomniał o przeszłości jak i powiedział o przyszłości.

Data publikacji: 27-05-2023

Pożar w Dąbrowie Górniczej. W mieszkaniu na 10 piętrze wybuchł kanister z benzyną. 5 osób poszkodowanych

Pożar w bloku przy ulicy Gustawa Morcinka w Dąbrowie Górniczej. W piątek, 26 maja, późnym popołudniem, paliło się mieszkanie na 10 piętrze,. Przyczyną pożaru był wybuch kanistra z benzyną. Na skutek pożaru 5 osób trafiło do szpitala.

Data publikacji: 27-05-2023

Juwenalia Śląskie 2023. Drugi dzień koncertów w Parku Leśnym Muchowiec. Poszukajcie się na ZDJĘCIACH!

Juwenalia Śląskie 2023. Tak śląscy studenci bawili się podczas drugiego dnia koncertów w Parku Leśnym Muchowiec w Katowicach, podczas którego na scenie wystąpili Szpaku, Avi, Kukon, Fukaj i Molly. Na uczestników czeka jeszcze jeden emocjonujący dzień pełen muzyki. Byliście? Poszukajcie się na zdjęciach w galerii!

Data publikacji: 27-05-2023

Edyta Górniak w "Gościu Wydarzeń". Śpiewała przebój Tiny Turner

- Dla mnie Tina Turner to przykład kobiety show-biznesu, która nie dała się zniszczyć, złamać. Bardzo podziwiałam ją za siłę i odwagę - mówiła wokalistka Edyta Górniak w programie Gość Wydarzeń. W programie Bogdana Rymanowskiego zaśpiewała też fragment swojego ulubionego przeboju autorstwa zmarłej w środę gwiazdy.

Data publikacji: 27-05-2023

Nie żyje Tina Turner. Fani, światowi przywódcy, wielcy artyści, cały świat żegna wokalistkę

Fani, światowi przywódcy, wielcy artyści, cały świat żegna Tinę Turner. Pod domem artystki w Szwajcarii oraz w Alei Gwiazd w Hollywood pojawiły się wieńce z kwiatami, a media społecznościowe wypełniają się wpisami żegnającymi amerykańską gwiazdę. Jestem tak bardzo zasmucony odejściem mojej cudownej przyjaciółki Tiny Turner - napisał wokalista The Rolling Stones Mick Jagger.

Data publikacji: 27-05-2023

Ceny paliw na wakacjach. Szef PKN Orlen obiecuje: Zrobimy wszystko, by były niższe

- Wszystko zależy od notowań, jak również od naszej siły i pozycji. Zrobimy wszystko, by ceny paliw w wakacje były jeszcze niższe - oświadczył w rozmowie z Polsat News Daniel Obajtek. Prezes Orlenu zapewnił, że Polska zabezpiecza się na lato poprzez zakupy większej ilości ropy po niższych cenach.

Data publikacji: 27-05-2023

Nowy zakaz dla kierowców tirów. Rząd chce ukrócić "wyścigi słoni"

Kto jeździ drogami szybkiego ruchu, zapewne widział powolne wyprzedzanie się ciężarówek, nazywane niekiedy wyścigami słoni. Od sierpnia taki manewr, uniemożliwiający innym płynną jazdę, może być karany. Rząd chce zakazać takiego wyprzedzania.

Data publikacji: 27-05-2023

Polsat SuperHit Festiwal 2023 do niedzieli w Sopocie

Największe gwiazdy, gorące jubileusze, najlepsza muzyka i humor bez cenzury! Na dwudziestym festiwalu organizowanym przez Polsat w Operze Leśnej w Sopocie między innymi Dawid Kwiatkowski, IRA, Sara James, Smolasty, Ørganek, Agnieszka Chylińska, Doda, Edyta Górniak, Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Skeczów Męczących. Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku do niedzieli na żywo w Polsacie.

Data publikacji: 27-05-2023