Artykuły z dnia: 27-05-2020

Zakochany bogacz – spirala kłamstw w dobrej intencji

Miłość to najwspanialsze uczucie, którego pragnie każdy z nas. Dla właściwej osoby jesteśmy gotowi na wiele poświęceń i staramy się spełniać jej oczekiwania. Niektórzy jednak idą w nieco inną stronę i brną w swoje kłamstwa. Dokładnie tak postępuje bohater brazylijskiej komedii romantyc...

Data publikacji: 27-05-2020

Zamachowscy celebrują swoją dziewiątą rocznicę związku. Prezenterka komentuje: "Idziemy na rekord"

Monika i Zbigniew Zamachowscy niedawno obchodzili swoją rocznicę ślubu. Z tej okazji - prezenterka pochwaliła się na swoim Instagramie zdjęciem, pod którym pokusiła się o sentymentalny opis. Zamachowscy są ze sobą już dziewięć lat, z czego sześć jako szczęśliwe małżeństwo. Ślub Moniki i Zbign...

Data publikacji: 27-05-2020

Sprawę przesłuchiwanych studentów Uniwersytetu Śląskiego zbada pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich

W środę, 27 maja, odbędą się przesłuchania kolejnych studentów Uniwersytetu Śląskiego w głośnej sprawie profesor Ewy Budzyńskiej. Chodzi o grupę słuchaczy, którzy w marcu minionego roku zarzucili wieloletniej wykładowczyni katowickiej uczelni, nietolerancję i homofobię. Od kilku dni pojawiają się głosy, że studenci wychodzą z przesłuchań "roztrzęsieni", a funkcjonariusze chcą ich "zastraszyć". Policja i pełnomocnicy prof. Budzyńskiej wszystkiemu zaprzeczają. Teraz sprawą studentów zainteresował się pełnomocnik terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach.

Data publikacji: 27-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 27-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 27-05-2020

Magdalena K., była szefowa gangu kiboli Cracovii, wystąpiła o azyl polityczny na Słowacji. Procedura się rozpoczęła. Nie będzie ekstradycji?

Sąd na Słowacji przychylił się we wtorek do wniosku Magdaleny K. o wszczęcie procedury udzielenia kobiecie azylu politycznego. To oznacza, że nie dojdzie na razie do ekstradycji 32-letniej K., podejrzanej o kierowanie gangiem kiboli Cracovii.

Data publikacji: 27-05-2020

Pożar w delikatesach na granicy Tarnowa. Zapaliło się stanowisko kasowe

Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru, do którego doszło dziś (26 maja) nad ranem w delikatesach przy ulicy Orkana, na granicy Tarnowa i Woli Rzędzińskiej.

Data publikacji: 27-05-2020

1000 plus na wakacje dla pracowników. Bon turystyczny dostaniemy na urlop, noclegi i wstępy. Województwo śląskie może na tym skorzystać

1000 plus na wakacje w Polsce - to nowy pomysł rządu, aby pomóc Polakom, którzy chcą spędzić wakacje w kraju oraz rodzimej branży turystycznej, która jest w kryzysie. Ale jest szansa, że będzie on obowiązywał również poza granicami kraju. Ze wstępnych zapowiedzi wynika jednak, że nie każdy będzie mógł skorzystać z tej formy pomocy. Trzeba spełnić warunki. Prezes Śląskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki uważa, że nasz region oraz jego mieszkańcy mogą skorzystać na bonie turystycznym. Od lat chętnie spędzamy wakacje w Polsce, a samo województwo śląskie jest również bardzo atrakcyjne dla podróżujących.

Data publikacji: 27-05-2020

Polsat Festiwal: Giganci w Sopocie. W sobotę od 20:00

Gwiazdy polskiej muzyki na scenie Opery Leśnej 23 maja o godz. 20:00 w Polsacie. W niezwykłą podróż w czasie zabiorą widzów wyjątkowi artyści: Zbigniew Wodecki, Beata Kozidrak i Bajm, Agnieszka Chylińska oraz zespół T.Love. Koncerty z pustego amfiteatru w Sopocie poprowadzi Krzysztof Ibisz. Wzruszenia i pozytywne emocje gwarantowane!

Data publikacji: 27-05-2020

Protest przed Trójką. "Murem za Niedźwiedziem"

Transparenty, piosenka Twój ból jest lepszy niż mój puszczana z samochodów oraz dziennikarze i słuchacze w maseczkach - tak wyglądał piątkowy protest przed siedzibą radiowej Trójki. Fani rozgłośni spotkali się o 19:07 na znak solidarności z Markiem Niedźwieckim, który w piątki o tej porze rozpoczynał kolejne notowania Listy Przebojów.

Data publikacji: 27-05-2020

15-latek zabrał młodsze koleżanki na przejażdżkę. Dachował

Kierowca jadący citroenem przez Rybnik przekroczył prędkość, utracił panowanie nad autem i dachował. Okazało się, że za kierownicą siedział... 15-latek. Razem z nim podróżowały dwie 13-latki i 16-latek. Nastolatek tłumaczył policjantom, że chciał tylko zabrać znajomych na przejażdżkę.

Data publikacji: 27-05-2020

Pijany z odebranym prawem jazdy trafił autem między drzewa

Zakrwawiony mężczyzna szedł boso drogą krajową nr 12 w Strzelcach (woj. łódzkie). Okazało się, że spowodował wcześniej wypadek. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte przez sąd uprawnienia do kierowania pojazdów. Pomogli mu świadkowie, wśród nich wracający ze służby policjant z komisariatu w Paradyżu.

Data publikacji: 27-05-2020

Nie żyje legendarny jazzman. Jego album sprzedaje się najlepiej na świecie

W niedzielę zmarł Jimmy Cobb, perkusista jazzowy, jeden z najwybitniejszych wykonawców tej muzyki, ostatni żyjący członek zespołu towarzyszącego Milesowi Davisowi w nagraniu legendarnego albumu Kind of Blue. O śmierci artysty poinformowała jego żona Eleana Tee Cobb, dodając, że przyczyną zgonu był rak płuc. Muzyk miał 91 lat.

Data publikacji: 27-05-2020