Artykuły z dnia: 27-03-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 27-03-2020

„Ciche miejsce 2” ma być jeszcze bardziej przerażające od pierwszej części?

W 2018 roku ukazał się film „Ciche miejsce” w reżyserii Johna Krasinskiego, który okazał się prawdziwym sukcesem. Horror ten zarobił ponad 340 mln dolarów i zdobył sobie rzeszę fanów, którzy już nie mogą się doczekać sequela. Akcja filmu rozgrywa się w post-ap...

Data publikacji: 27-03-2020

Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner ROZSTALI SIĘ?

Magdalena Cielecka jest jedną z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych aktorek w Polsce. Przeżywa właśnie drugi, wielki, rozkwit w swojej karierze. Głównie za sprawą swojej roli w serialu „Chyłka”. Ewidentnie jednak sukcesy w życiu zawodowym nie łączą się z sukcesami w życiu pryw...

Data publikacji: 27-03-2020

Prof. Marian Zembala w wywiadzie dla DZ: „Wyjdziemy z tej pandemii poharatani, ale silniejsi. Wierzę, że ten nowy świat będzie lepszy"

Liczę, że we wrześniu powoli wrócimy do normy. Ministerstwo Zdrowia zapowiada rekordowy wzrost zachorowań w kwietniu. Jakoś intuicja podpowiada mi, że jednak do tego nie dojdzie. Pamiętajmy też, że w czasach kryzysu rodzili się geniusze, nowe idee, nowe rozwiązania. Wierzę, że nowy świat, po pandemii, będzie lepszy. Trzeba wykazywać życzliwość, żyć z podniesioną głową i myśleć dobrze o przyszłości - mówi w przejmującej rozmowie z Dziennikiemzachodnim.pl prof. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Data publikacji: 27-03-2020

Rodzina zarażona koronawirusem w Tychach. „To potworny strach i bezsilność" Uwaga! TVN

Koronawirus zarazuił całą rodzinę. Przebywa obecnie w szpitalu w Tychach. 83-letni ojciec pani Marii zmarł po czterech dniach walki z COVID-19. Prawdopodobnie on zaraził koronawirusem córkę, jej męża oraz dwie wnuczki państwa Książkiewicz. Rodzina została umieszczona w szpitalu zakaźnym w Tychach, skąd opowiedzieli nam o swoich dramatycznych przeżyciach.

Data publikacji: 27-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 27-03-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 27-03-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 27-03-2020

Kraków solidarny z Włochami. Tauron Arena, Centrum Kongresowe ICE oraz kładka o. Bernatka rozbłysnęły barwami włoskiej flagi [ZDJĘCIA]

W geście solidarności z narodem włoskim TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE oraz kładka o. Bernatka w czwartek wieczorem rozbłysnęły barwami flagi Republiki Włoskiej.

Data publikacji: 27-03-2020

Kraków. Szpital Uniwersytecki przekształca kolejne oddziały na zakaźne. Szykowane są także budynki na izolatoria

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przekształcane są kolejne oddziały do przyjmowania pacjentów z COVID-19. Trwają również przygotowania byłych budynków lecznicy na tzw. izolatoria przeznaczone dla osób zakażonych wirusem.

Data publikacji: 27-03-2020

Zmarł fotoreporter Maciej Kosycarz

W wieku niespełna 56 lat zmarł Maciej Kosycarz, fotoreporter związany z Gdańskiem i Pomorzem. Kontynuował pracę ojca - Zbigniewa - tworząc albumy z fotografiami tego miasta.

Data publikacji: 27-03-2020

Zmarł Albert Uderzo - twórca komiksów o Asteriksie

Zmarł Albert Uderzo, słynny francuski rysownik włoskiego pochodzenia, współtwórca serii komiksów o Asteriksie - poinformowała jego rodzina i osoby z najbliższego otoczenia. Odszedł we wtorek w swoim domu w podparyskim Neuilly-sur-Seine. Miał 92 lata.

Data publikacji: 27-03-2020

Powstaną 52 odcinki "Wilka i Zająca"

W rosyjskim studiu filmów animowanych Sojuzmultfilm powstaną co najmniej 52 odcinki kultowej kreskówki Wilk i Zając. Nowy serial już cieszy się zainteresowaniem za granicą. Postacie głównych bohaterów mają być znacznie zmienione, a tematy - zaktualizowane.

Data publikacji: 27-03-2020