Artykuły z dnia: 26-07-2021

Trynosy Osiedle. Zarzuty dla 17-letniego motocyklisty, który wjechał w dwie nastolatki

Zarzuty spowodowania umyślnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginęła 17-letnia dziewczyna, a jej koleżanka w tym samym wieku została ranna, usłyszał 17-letni motocyklista z pow. ostrowskiego (Mazowieckie) - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca wypadku nagrał wideo z karetki pt. tak się kończą balety. Nagraniem podzielił się w sieci.

Data publikacji: 26-07-2021

Kupujesz używany samochód: 25.07.2021. Sprawdź, by drugiej - gorszej strony okazji nie ujrzeć podczas pierwszej naprawy. Co i jak sprawdzać?

Używany samochód - niedrogi i z małym przebiegiem to obiekt poszukiwań wielu Polaków. Niestety, często okazja w praktyce pokazuje oblicze pułapki. Przykładem są auta - sprowadzane z Holandii czy Niemiec, które zostały zalane wodą w czasie powodzi czy podtopień. Coraz częściej też takie przypadki mają miejsce w Polsce. Z pozoru samochód w świetnym stanie jest wrakiem, bo szkody jakich woda dokonała wewnątrz samego pojazdu jak i jego mechanizmów są nie do rozpoznania gołym okiem.

Data publikacji: 26-07-2021

Zdrowie na urlopie. Aptekarz nie lekarz, ale w nagłej potrzebie zdrowotnej pomóc może - na ile farmaceucie pozwala na to prawo: 25.07.2021

Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a wraz z nim podróże. Każdy choć raz w życiu doświadczył problemu zdrowotnego w czasie wakacji. Nikt nie chce poświęcać czasu na wizytę u lekarza, a czasem po prostu nie jest w stanie się do niego dostać. O ile problem nie wymaga interwencji lekarskiej, z pomocą przychodzi farmaceuta. W jakim zakresie może jej udzielić?

Data publikacji: 26-07-2021

Zmarł Mike Mitchell. Aktor znany z "Gladiatora" miał 65 lat

W wieku 65 lat zmarł Mike Mitchell. Aktor znany z filmów Gladiator oraz Braveheart. Waleczne serce odszedł w piątek na swojej łodzi w Turcji. Jak poinformował jego menadżer, Mitchell zmarł na zawał serca.

Data publikacji: 26-07-2021

Zmarł komik Jackie Mason. Miał 93 lata

W wieku 93 lat zmarł w sobotę amerykański komik, artysta estradowy i aktor Jackie Mason, który zyskał ogólnokrajową sławę swoimi błyskotliwymi monologami, w których ostro i dowcipnie wypowiadał się na temat różnych problemów społecznych.

Data publikacji: 26-07-2021

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Wyłoniono uczestników

87 pianistów zakwalifikowano do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, w tym 16 osób reprezentujących Polskę - poinformował w piątek Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Data publikacji: 26-07-2021

Małopolskie. Gang nastolatków kradł paliwo z samochodów

Wadowiccy policjanci zatrzymali 18-latka, który wielokrotnie włamywał się do samochodowych baków i kradł z nich paliwo. Gdy to robił, na czatach stali jego kompani: 14-latek oraz 16-latka – podała w poniedziałek małopolska policja.

Data publikacji: 26-07-2021