Artykuły z dnia: 26-04-2021

Człowiek-scyzoryk - niecodzienny przyjaciel

„Człowiek-scyzoryk” to szwedzko-amerykańska komedia, za której scenariusz i reżyserię odpowiada duet Dan Kwan i Daniel Scheinert. Produkcja opowiada o mieszkańcu pewnej wyspy, który zaprzyjaźnia się z... nieboszczykiem.  Tytuł oryginalny: Swiss Army ManGatun...

Data publikacji: 26-04-2021

Tamara i mężczyźni - powrót po latach

„Tamara i mężczyźni” to film, który swoją premierę miał w 2010 roku. Produkcja jest romantycznym komediodramatem, którego główną i tytułową bohaterką jest wyzwolona dziewczyna. Po latach wraca ona do rodzinnego miasteczka, w którym aż roi się od zainteresowany...

Data publikacji: 26-04-2021

Jednak Sopot, a może Francja, albo Chorwacja - gdzie zamieszka reprezentacja Polski podczas Euro 2020? PZPN nadal milczy

Zmiana miast, w których Polska rozegra swoje mecze grupowe podczas mistrzostw Europy wiąże się ze zmianą miejsca, w którym kadra zamieszka podczas turnieju. PZPN nadal nie zdecydował, gdzie to będzie.

Data publikacji: 26-04-2021

Oliwia Piech z Pszczyny w najlepszej piątce programu MasterChef Junior. Zostały już tylko dwa odcinki! Będzie finał?

Oliwia Piech z Pszczyny w najlepszej piątce programu MasterChef Junior. Zostały już tylko dwa odcinki. W niedzielę, 25 kwietnia, zakończył się ósmy odcinek (jednym z gości był tyszanin, Rafał Fidyt). W dziewiątym Oliwia będzie również.

Data publikacji: 26-04-2021

Masz to w domu? Możesz zarobić dużą fortunę! Te rzeczy z PRL-u i nie tylko są dziś warte gigantyczne pieniądze!

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

Data publikacji: 26-04-2021

RAPORT. Ile kosztuje budowa domu. Od Mazowsza po Kujawy? Jak ją sfinansować, ile dla ekipy budowlanej jaki koszt wykończenia [25.04.2021]

Średni koszt budowy w 2020 roku wyniósł w Polsce 485 tys. zł. 55 proc. Polaków buduje dom na kredyt. Prace wykończeniowe biorą na siebie, aby ograniczyć wydatki. Najwięcej na inwestycję trzeba wydać na mazowszu, najtaniej wychodzi wybudowanie domu w woj. kujawsko-pomorskim.

Data publikacji: 26-04-2021

Zderzenie czterech aut z 10 osobami. W jednym z nich 7-miesięczne niemowlę

Cztery auta zderzyły się w czwartek niedaleko Olsztyna na drodze krajowej nr 51. Pojazdami podróżowało w sumie 10 osób w tym siedmiomiesięczne dziecko. Niemowlęciu nic się nie stało - ustaliła wstępnie policja. Ranne zostały jednak cztery inne osoby. Droga została całkowicie zablokowana na kilka godzin.

Data publikacji: 26-04-2021

Zderzenie osobówki z dostawczkiem w Mszanie Dolnej

Samochód osobowy i wóz dostawczy zderzyły się w Mszanie Dolnej na ul. Orkana, czyli miejskim fragmencie drogi wojewódzkiej nr 968 prowadzącej w kierunku miejscowości uzdrowiskowej Szczawa.

Data publikacji: 26-04-2021

Dziwny wypadek pod Krynicą. Po zderzeniu dwa rozbite auta uderzyły w murowany płot

Na głównej trasie łączącej dwa kurorty, Krynicę i Muszynę, wydarzył się dziwny wypadek. Po zderzeniu się dwóch samochodów, obydwa już rozbite pojazdy uderzyły w murowany słup ogrodzenia jednej z posesji.

Data publikacji: 26-04-2021

Oscary 2021. Eksperci wskazali faworytów. Dariusz Wolski nominowany

Nomadland Chloe Zhao, Proces Siódemki z Chicago Aarona Sorkina, Minari Lee Isaaca Chunga i Ojciec Floriana Zellera – m.in. te produkcje mają szansę na Oscara dla najlepszego filmu. W nocy z niedzieli na poniedziałek przekonamy się, w czyje ręce trafi statuetka, a także czy Akademicy nagrodzą Dariusza Wolskiego, autora zdjęć do Nowin ze świata.

Data publikacji: 26-04-2021

"Do niedawna nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje". Duda o Żulczyku

- Nie czytałem książek Jakuba Żulczyka. Do niedawna w ogóle nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje. Później dowiedziałem się z mediów – powiedział prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z redaktorem naczelnym Interii Piotrem Witwickim odniósł się do oskarżenia pisarza o zniesławienie prezydenta RP.

Data publikacji: 26-04-2021

Ich samochód przestał istnieć. Nie żyje pięcioosobowa rodzina

Koszmarny wypadek w Brazylii. W jednej chwili zginęła pięcioosobowa rodzina. Ich samochód został całkowicie zmiażdżony przez dwie ciężarówki. W kilka sekund zamienił się w kulę pogniecionej blachy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Data publikacji: 26-04-2021

Zmarła Milva. Znana włoska piosenkarka miała 81 lat

W wieku 81 lat we Włoszech w sobotę zmarła Milva - jedna z najbardziej znanych piosenkarek. Podbiła scenę muzyczną na całym świecie, wydając rekordową liczbę płyt. Sprzedano ich ponad 80 milionów.

Data publikacji: 26-04-2021