Artykuły z dnia: 25-09-2020

Te osoby mogą spodziewać się kontroli abonamentu RTV. Trwa polowanie! [25.09.2020]

Kontrolerzy abonamentu mogą zapukać do twoich drzwi! Trwają kontrole u osób, które zakupiły telewizor, a nie zgłosiły go do rejestru i nie płacą abonamentu RTV. Kary mogą być naprawdę dotkliwe.

Data publikacji: 25-09-2020

GoldenEye (1995) - klasyka z agentem 007

"GoldenEye" to film nakręcony w 1995 roku, który opowiada o przygodach Jamesa Bonda. Tym razem kultowy agent 007 stanie przed ogromnym wyzwaniem i musi odzyskać system, który służy do sterowania rosyjskimi satelitami nuklearnymi.  Tytuł oryginalny: GoldenEyeGatunek: Thriller / Se...

Data publikacji: 25-09-2020

Adam Małysz – zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Adam Małysz to polski skoczek narciarski i kierowca rajdowy. W ciągu swojej kariery odniósł wiele sukcesów, między innymi na Olimpiadzie, Turnieju Czterech Skoczni i w Pucharze Świata. Jest byłym rekordzistą Polski i współrekordzistą świata w długości skoku narciarskiego. Po zak...

Data publikacji: 25-09-2020

Nowy Sącz. Strażacy ratowali kobietę. Trafiła do szpitala

Kobieta mieszkająca w jednym z domów przy ul. Sołeckiej w Małej Porębie, peryferyjnej dzielnicy Nowego Sącza nagle poczuła się tak źle, że niezbędne było natychmiastowe zawiezienie jej do szpitala. Ambulans Pogotowia Ratunkowego nie mógł dotrzeć w bezpośrednie sąsiedztwo jej domu. O godz. 8.30 w czwartek, 24 września, o pomoc w przetransportowaniu pacjentki do karetki Pogotowia Raunkowego poproszeni zostali strażacy. Dzięki nim chora kobieta szybko trafiła do szpitala.

Data publikacji: 25-09-2020

Wkrótce zobaczymy nowy, flagowy smartfon OnePlusa. O OnePlus 8T wiadomo coraz więcej, a część informacji ujawnia sam producent

Kolejna premiera OnePlusa przed nami. Producent z Guangdong zapowiedział już wydarzenie online - pod hasłem „Ultra Stops at Nothing” – na 14 października, podczas którego zaprezentuje nowy smartfon, OnePlus 8T. Producent wprowadza nowe rozwiązania, a wśród nich – szybkie ładowanie 65W.

Data publikacji: 25-09-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 25-09-2020

7 skutecznych sposobów, dzięki którym opanujesz stres przed rozmową kwalifikacyjną

Stres przed rozmową kwalifikacyjną jest naturalnym zjawiskiem. Przeważnie nie zmieniamy często pracy, zatem trudno jest się przyzwyczaić do takiej sytuacji. Wszak od tego jak wypadniemy na takimi spotkaniu, zależy czy potencjalny pracodawca zaoferuje nam współpracę.

Data publikacji: 25-09-2020

W piątek masowe kontrole na drogach. Policjanci sprawdzą prędkość i trzeźwość

W piątek na polskich drogach policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić kaskadowe pomiary prędkości. Na drogi wyjadą też policyjne załogi grup SPEED. Zdaniem policji, to sposób na wychwycenie największych piratów drogowych.

Data publikacji: 25-09-2020

Kontrola alkomatem. Policjantka zbadała trzeźwość pasażera. Kierownica była po prawej stronie. Wideo

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak policjantka przeprowadza kontrolę trzeźwości w jednym z aut. Alkomat podała jednak pasażerowi auta, ponieważ nie zauważyła, że kierownica w tym samochodzie jest po prawej stronie. Największa zbrodnia, z której rodzą się same błędy, to rutyna - komentują internauci.

Data publikacji: 25-09-2020

Łabowa. Strażacy gasili pożar budynku gospodarczego

Dwie minuty przed godziną szesnastą w czwartek, 24 września 2020 r., oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu odebrał ogniowe larum z Łabowej. Wzywający pomocy informował o pożarze budynku gospodarczego w jednym gospodarstw. Do akcji poderwani zostali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej. Skierowany tam został także zastęp z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Krynicy-Zdroju. Interwencja strażaków była tak szybka i skuteczna,że ogień nie wyrządził zbyt wielkich szkód. Nie ustalono jeszcze co spowodowało wybuch ognia, który szybko mógł zagrozić innym budynkom znajdującym się w pobliżu.

Data publikacji: 25-09-2020

Nie żyje Juliette Greco. Ikona francuskiej piosenki miała 93 lata

Juliette Greco, Ikona francuskiej piosenki, a także znana aktorka, zmarła w środę w wieku 93 lat - poinformowała jej rodzina.

Data publikacji: 25-09-2020

Dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie odwołany. Podano przyczynę

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński odwołał Marka Mikosa ze stanowiska dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie - poinformowało w środę MKiDN. Powodem odwołania były liczne nieprawidłowości organizacyjne oraz pogłębiający się konflikt pomiędzy dyrektorem a zespołem teatru.

Data publikacji: 25-09-2020

Ukradli pistolety Jamesa Bonda. Sprawcy prawdopodobnie pochodzą z Europy Wschodniej

Pięć pistoletów używanych jako rekwizyty w filmach o przygodach agenta 007 skradziono sześć miesięcy temu w Londynie. Policja wciąż szuka sprawców i ujawnia, że posiada nagranie z monitoringu, na którym widać samochód, którym najprawdopodobniej uciekli sprawcy. Podejrzanymi są trzej mężczyźni, którzy rozmawiali po angielsku z akcentem wskazującym, że pochodzą ze wschodniej Europy.

Data publikacji: 25-09-2020