Artykuły z dnia: 25-07-2020

Ian McKellen – nie tylko Gandalf. Zobaczcie najlepsze filmy, w których zagrał

Ian McKellen jest jednym z najwybitniejszych brytyjskich aktorów, który zasłynął szczególnie dzięki roli czarodzieja Gandalfa w filmach z serii „Władcy Pierścieni”. Aktorstwem zaczął się interesować już w szkole i występował w Bolton Little Theatre. Profesjonalną kar...

Data publikacji: 25-07-2020

Joanna Liszowska znowu zakochana? Ponoć zamieszkała z nowym partnerem!

Joanna Liszowska do 2018 roku była w bardzo szczęśliwym związku ze szwedzkim biznesmenem Olą Serneke. Jak wyznał kiedyś biznesmen - jego oddanie pracy doprowadziło jednak do tego, że widzieli się coraz rzadziej, aż w końcu postanowili się rozwieść. Aktorka z kolei niechętnie opowiada o swoim życiu p...

Data publikacji: 25-07-2020

W sierpniu rusza BECEKOBUS, czyli wakacyjne warsztaty objazdowe. Na ulice Bytomia wyjedzie specjalny autobus. To już dwunasta edycja akcji

W sierpniu na ulicach Bytomia pojawi się specjalny autobus - BECEKOBUS, który odwiedzi różne bytomskie dzielnice. Zaoferuje letni odjazd warsztatowy dzieciom i młodzieży, którzy wakacje spędzają w swoich domach. Organizatorem akcji jest Bytomskie Centrum Kultury.

Data publikacji: 25-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 25-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 25-07-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 25-07-2020

Kraków. Pogrzeb prof. Franciszka Ziejki, byłego rektora UJ. "Był człowiekiem, który łączył" [ZDJĘCIA]

Kochał Kraków, a Kraków mu wiele zawdzięcza. W piątek odbył się pogrzeb prof. Franciszka Ziejki, byłego rektora UJ. Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się mszą w Kolegiacie Akademickiej św. Anny w Krakowie, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz. Ze względu na pandemię i ograniczenia sanitarne uczestniczyło w niej 150 osób. Profesor spoczął na cmentarzu na Salwatorze, w rodzinnym grobowcu.

Data publikacji: 25-07-2020

Tragiczny wypadek nastolatków na quadzie w Kaletach. Roztrzaskali się na drzewie. Zginął 17-letni chłopak

Wypadek w Kaletach. Dwaj nastolatkowie jadący quadem uderzyli w drzewo. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden z mężczyzn, pasażer pojazdu zmarł na miejscu.

Data publikacji: 25-07-2020

Nie trzeba będzie pokazywać prawa jazdy. Posłowie za zmianami w przepisach

Posłowie opowiedzieli się w piątek za nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, która m.in. wprowadza możliwość rejestracji przez internet samochodów dla sprzedawców nowych aut, a także znosi obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy w Polsce.

Data publikacji: 25-07-2020

Setki litrów alkoholu rozlały się na drogę. "W okolicy czuć zapach piwa"

- Nie widziałem momentu wypadku. Usłyszałem tylko spory huk. Teraz w okolicy czuć zapach piwa... - relacjonował jeden z mieszkańców Żor (woj. śląskie) w rozmowie z portalem gk24.pl. W okolicy ronda Kradziejówka rozlały się setki litrów napoju. Z naczepy pojazdu wypadło kilkadziesiąt skrzynek z butelkami. Prawdopodobnie towar był przewożony w nieodpowiednich warunkach.

Data publikacji: 25-07-2020

Mel Gibson miał koronawirusa. Spędził tydzień w szpitalu

Znany aktor spędził w szpitalu tydzień, kiedy okazało się, że choruje na Covid-19 - ujawnił brytyjski dziennik The Guardian. W szpitalu w Los Angeles gwiazdor leczony był lekiem Remdesivir.

Data publikacji: 25-07-2020

Nie żyje aktor Jacek Czyż. Wszyscy znali jego głos z ról dubbingowych

Jacek Czyż nie żyje. A zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że »zaraz się zobaczymy«. Inaczej miało to »zaraz« wyglądać - poinformował na Facebooku były warszawski radny Andrzej Golimont, przyjaciel aktora. Znany z setek ról dubbingowych Czyż miał 67 lat. Zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Data publikacji: 25-07-2020

Prezydent zachęca do "Narodowego Czytania". "Ufam, że każdy z państwa odkryje swoją »Balladynę«"

Z okazji zbliżającego się 9. Narodowego Czytania prezydent Andrzej Duda wystosował list, w którym zachęca wszystkich do udziału w tegorocznym wydarzeniu, którego bohaterką będzie Balladyna Juliusza Słowackiego. Wspólne czytanie dramatu odbędzie się 5 września br.

Data publikacji: 25-07-2020