Artykuły z dnia: 25-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 25-05-2020

Survive the night - karma potrafi być bezlitosna

Cieszący się złą sławą lekarz, a także jego rodzina, zostają wzięci za zakładników i to w ich własnym domu. Wszystko to zorganizowali przestępcy, którzy w wyniku nieudanej próby napadu, potrzebują pomocy medycznej…  Gatunek: Akcja Produkcja: USA Rok produk...

Data publikacji: 25-05-2020

Tomasz Karolak żegna się się z teatrem w starym miejscu. Przenosi IMKĘ

To już koniec Teatru IMKA w starym miejscu. W ostatnich tygodniach głośno było o sprawie Tomasza Karolaka i Grażyny Wolszczak. Miejsce, w którym znajdował się teatr Karolaka, przejęła spółka, która należy do Wolszczak i Glińskiej. W związku problemów z dogadaniem się - Ka...

Data publikacji: 25-05-2020

1000 plus na wakacje dla pracowników. Kto dostanie bon turystyczny? Województwo śląskie może na tym skorzystać

1000 plus na wakacje w Polsce - to nowy pomysł rządu, aby pomóc Polakom, którzy chcą spędzić wakacje w kraju oraz rodzimej branży turystycznej, która jest w kryzysie. Być może będzie on obowiązywał również poza granicami kraju. Ze wstępnych zapowiedzi wynika jednak, że nie każdy będzie mógł skorzystać z tej formy pomocy. Trzeba spełnić warunki. Prezes Śląskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki uważa, że nasz region oraz jego mieszkańcy mogą skorzystać na bonie turystycznym. Od lat chętnie spędzamy wakacje w Polsce, a samo województwo śląskie jest również bardzo atrakcyjne dla podróżujących.

Data publikacji: 25-05-2020

Katowickie pielęgniarki tańczą i śpiewają „Nie kłam nas". To akcja personelu ze Szpitala Specjalistycznego

Pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach stworzyły muzyczny apel do pacjentów - by nie okłamywać personelu medycznego w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Data publikacji: 25-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 25-05-2020

Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Z bmw wypadł silnik

Mieszkaniec Legnicy, którego auto wypadło z drogi i uderzyło w bariery energochłonne na trasie S-3 w okolicach Głogowa (woj. dolnośląskie), złamał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jego bmw nie było zarejestrowane, nie posiadało ubezpieczenia OC, a tablice pochodziły z innego auta. Kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Data publikacji: 25-05-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 25-05-2020

Horoskop dzienny na poniedziałek, 25.05.2020. Horoskop na dziś: byk, rak, ryby. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy?

Horoskop codzienny na 25.05.2020 r. Co przyniesie nam dzisiejszy dzień? Sprawdź horoskop dzienny na dziś i zobacz, co przepowiadają gwiazdy na 25.05.2020. Przeczytaj horoskop na dziś Jakuba Ciećkiewicza i sprawdź, co masz zapisane w gwiazdach! Sprawdź HOROSKOP DZIENNY na poniedziałek, 25.05.2020 roku.

Data publikacji: 25-05-2020

Protest przed Trójką. "Murem za Niedźwiedziem"

Transparenty, piosenka Twój ból jest lepszy niż mój puszczana z samochodów oraz dziennikarze i słuchacze w maseczkach - tak wyglądał piątkowy protest przed siedzibą radiowej Trójki. Fani rozgłośni spotkali się o 19:07 na znak solidarności z Markiem Niedźwieckim, który w piątki o tej porze rozpoczynał kolejne notowania Listy Przebojów.

Data publikacji: 25-05-2020

Przez aferę w Trójce Kazik dostał reklamę za... 16 mln zł

16 milionów złotych - na tyle szacowany jest ekwiwalent reklamowy utworu Twój ból jest lepszy niż mój Kazika Staszewskiego. Piosenka, która wygrała ubiegłotygodniowe notowanie Listy Przebojów Trójki w serwisie YouTube ma ponad 9 mln wyświetleń i 20 tys. komentarzy.

Data publikacji: 25-05-2020

Ponad 130 km/h po mieście. Zarzut zabójstwa dla sprawcy wypadku na ul. Sokratesa

Prokurator zdecydował o zmianie zarzutu dla sprawcy wypadku na ul. Sokratesa, w którym zginął pieszy potrącony na przejściu - poinformowała w piątek prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zarzut zmieniono po opinii biegłych, którzy wykazali poważne modyfikacje pojazdu.

Data publikacji: 25-05-2020

Polsat Festiwal: Giganci w Sopocie. W sobotę od 20:00

Gwiazdy polskiej muzyki na scenie Opery Leśnej 23 maja o godz. 20:00 w Polsacie. W niezwykłą podróż w czasie zabiorą widzów wyjątkowi artyści: Zbigniew Wodecki, Beata Kozidrak i Bajm, Agnieszka Chylińska oraz zespół T.Love. Koncerty z pustego amfiteatru w Sopocie poprowadzi Krzysztof Ibisz. Wzruszenia i pozytywne emocje gwarantowane!

Data publikacji: 25-05-2020