Artykuły z dnia: 25-04-2021

Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce? Czekają nas kolejne zmiany! Oto stawki! Zobacz najnowszą listę płac

Zarobki żołnierzy w 2021 roku. Ile zarabiają wojskowi w Polsce? W zeszłym roku dostali podwyżki. Jak będzie w 2021 roku? Ile zarobi szeregowiec, a ile generał? Jakie stawki wypłaca polska armia? Zobaczcie, jakie wynagrodzenie będzie przysługiwać żołnierzom w obecnym roku. Prezentujemy listę płac według poszczególnych stopni. Sprawdźcie, ile zarabia się w armii. Oto zarobki w wojsku w 2021 roku.

Data publikacji: 25-04-2021

Rogi - tajemnicze moce i zagadka śmierci

„Rogi” to kanadyjsko-amerykański horror, który swoją premierę miał w 2013 roku. Wszystko zaczyna się od rogów, które wyrastają głównemu bohaterowi - szybko okazuje się jednak, że to dopiero wierzchołek góry lodowej.  Tytuł oryginalny: HornsGatunek...

Data publikacji: 25-04-2021

Duma i uprzedzenie i zombie - miłosne perypetie i żywe trupy

„Duma i uprzedzenie i zombie” to dość nietypowe połączenie filmu romantycznego i horroru. Produkcja zadebiutowała w 2016 roku i opowiada historię sióstr Bennett, które przeżywają miłosne rozterki w czasie ataku zombie na okolicę. Tytuł oryginalny: Pride and Prejudice...

Data publikacji: 25-04-2021

Uwaga! GIS: Znane parówki z LIDLA wycofane ze sprzedaży. W jednej partii produktu wykryto bakterię listeria monocytogenes

Uwaga! Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega. Kolejny produkt został wycofany ze sprzedaży. Tym razem są to parówki z szynki, które można kupić w LIDL-u. W jednej partii produktu wykryto bakterię Listeria monocytogenes, która może doprowadzić do listeriozy.

Data publikacji: 25-04-2021

Niedziela handlowa. Czy w niedzielę 25 kwietnia zrobimy zakupy? To niedziela handlowa? Co z marketami budowlanymi?

Niedziela handlowa 25 kwietnia 2021? Tak, chociaż nie wszystkie sklepy będą czynne. Zakupy zrobimy w sklepach spożywczych czy marketach. Rząd przedłużył jednak obowiązujące obostrzenia dotyczące zawieszenia działalności galerii handlowych czy wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych. Pamiętajmy jednak, że w większości składy budowlane i ogrody zewnętrzne w dużych sieciach takich jak Obi, Ikea czy Leroy Merlin i Castorama - są otwarte i będą też czynne w niedzielę, 25 kwietnia.

Data publikacji: 25-04-2021

Fałszywe SMS-y o przesyłce rzekomo zatrzymanej przez celników. Firma kurierska DHL reaguje

Kilka dni temu informowaliśmy o fali fałszywych SMS-ów, które rozsyłają przestępcy. Dotyczą one rzekomego zatrzymania przez służby celne przesyłki. Zareagowała firma kurierska DHL, która zaleca klientom czujność i informuje, w jaki sposób kontaktuje się z klientami.

Data publikacji: 25-04-2021

Zderzenie czterech aut z 10 osobami. W jednym z nich 7-miesięczne niemowlę

Cztery auta zderzyły się w czwartek niedaleko Olsztyna na drodze krajowej nr 51. Pojazdami podróżowało w sumie 10 osób w tym siedmiomiesięczne dziecko. Niemowlęciu nic się nie stało - ustaliła wstępnie policja. Ranne zostały jednak cztery inne osoby. Droga została całkowicie zablokowana na kilka godzin.

Data publikacji: 25-04-2021

Linia kolejowa nieczynna, a na przejździe w Mącinie zdarzył się wypadek

Przez miejscowość Mecina w gminie Limanowa przebiega linia kolejowa, którą od lat nie jeżdżą pociągi. A jednak teraz doszło tam do wypadku drogowego na przejeździe kolejowym.

Data publikacji: 25-04-2021

Wisła Kraków. Wnioski dla „Białej Gwiazdy” po derbach Krakowa

Piłkarze Wisły Kraków zremisowali z Cracovią 0:0, co oznacza, że „Biała Gwiazda” przerwała fatalną serię porażek. O pełnej satysfakcji w obozie drużyny z ul. Reymonta mowy być jednak nie może i to z kilku względów. Wnioski, jakie płyną dla Wisły po derbach Krakowa, prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Data publikacji: 25-04-2021

Berliński Balet Państwowy zawarł ugodę z baletnicą, skarżącą się na rasizm w zespole

Po oskarżeniach o rasizm i nieprzedłużeniu kontraktu, baletnica Chloé Lopes Gomes i Berliński Balet Państwowy zawarli ugodę przed okręgowym Sądem Arbitrażowym w Berlinie. Lopes skarżyła się na rasistowskie uwagi ze strony osoby prowadzącej szkolenie.

Data publikacji: 25-04-2021

Uniwersytet każe studentom ściągnąć flagi LGBT. Grozi wyrzuceniem z akademika

Władze Uniwersytetu w Cambridge wezwały studentów do zdjęcia z okien akademika wszelkich plakatów i bannerów. Są wśród nich tęczowe flagi, plansze protestu klimatycznego i agitacja wyborcza. Studenci argumentują to swoim prawem do wolności słowa. Uczelnia zasłania się regulaminem dormitoriów.

Data publikacji: 25-04-2021

Ich samochód przestał istnieć. Nie żyje pięcioosobowa rodzina

Koszmarny wypadek w Brazylii. W jednej chwili zginęła pięcioosobowa rodzina. Ich samochód został całkowicie zmiażdżony przez dwie ciężarówki. W kilka sekund zamienił się w kulę pogniecionej blachy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Data publikacji: 25-04-2021

"Do niedawna nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje". Duda o Żulczyku

- Nie czytałem książek Jakuba Żulczyka. Do niedawna w ogóle nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje. Później dowiedziałem się z mediów – powiedział prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z redaktorem naczelnym Interii Piotrem Witwickim odniósł się do oskarżenia pisarza o zniesławienie prezydenta RP.

Data publikacji: 25-04-2021