Artykuły z dnia: 25-03-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 25-03-2020

Leonardo DiCaprio wahał się, czy zagrać w „Titanicu”

Leonardo DiCaprio jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Nie ma wątpliwości, że największą sławę przyniosła mu rola w filmie „Titanic”. Gdy aktor wystąpił w tej imponującej produkcji Jamesa Camerona, miał zaledwie 22 lata. Mimo, że już wcześniej odni...

Data publikacji: 25-03-2020

Sławomir Świerzyński z Bayer Full o koronawirusie: "Tak powinno być: Bóg na pierwszym miejscu"

Pandemia koronawirusa ogarnęła już cały świat. Ludzie robią, co mogą, aby zwalczyć zabójczego wirusa. Sytuacja staje się z dnia na dzień coraz bardziej napięta – szczególnie niebezpiecznie jest teraz we Włoszech, a także w Hiszpanii. Ludzie boją się o swoich bliskich, a także tra...

Data publikacji: 25-03-2020

Koronawirus: w Polsce obowiązuje zakaz wychodzenia z domu. Co można a czego nie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania

Rząd wprowadził na terenie całej Polski zaostrzony zakaz wychodzenia z domów. Co to oznacza? Teraz na zewnątrz można wyjść jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego. Np. na zakupy, do pracy czy na spacer z psem. Czy można do tego zaliczyć również samotne wyjście do lasu lub kilkukilometrową przebieżkę? Co z niedzielnymi mszami świętymi? Odpowiadamy na te i kilka innych kwestii.

Data publikacji: 25-03-2020

Koronawirus: Zakaz wychodzenia z domów na terenie całej Polski. Drastyczne środki mają zapobiec rozprzestrzeniu koronawirusa

Na terenie Polski wprowadzono radykalny zakaz opuszczania domów. To kolejny z kroków podjętych przez rząd w walce z koronawirusem. Nowe przepisy będą obowiązywać od środy, 25 marca. Istnieją wyjątki. - Zakaz nie obejmuje pomocy najbliższym - uspokoił minister zdrowia.

Data publikacji: 25-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 25-03-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 25-03-2020

Pieniny. Ktoś postrzelił nad Dunajcem młodą kobietę bawiącą się z dziećmi!

To naprawdę niewiarygodna, a zarazem dramatyczna historia! W poniedziałek (23 marca) nieznany sprawca postrzelił w ramię młodą kobietę, która wybrała się na spacer z psem w Sromowcach Niżnych. Mieszkanka polskich Pienin trafiła do szpitala i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest duże prawdopodobieństwo, że osoba, która do niej strzeliła znajdowała się po drugiej stronie Dunajca, czyli już na Słowacji.

Data publikacji: 25-03-2020

Kraków. Gdzie można kupić drożdże i dlaczego są towarem deficytowym? 24.03.

Wielu mieszkańców krąży po krakowskich sklepach w poszukiwaniu drożdży. Okazuje się, że w całym mieście to towar deficytowy. W niektórych sklepach drożdży, potrzebnych m.in. do wypieku chleba, nie ma od tygodni. Gdzie można kupić drożdże?

Data publikacji: 25-03-2020

Powstaną 52 odcinki "Wilka i Zająca"

W rosyjskim studiu filmów animowanych Sojuzmultfilm powstaną co najmniej 52 odcinki kultowej kreskówki Wilk i Zając. Nowy serial już cieszy się zainteresowaniem za granicą. Postacie głównych bohaterów mają być znacznie zmienione, a tematy - zaktualizowane.

Data publikacji: 25-03-2020

Odwołali im koncerty - Łydka Grubasa nadawała w sieci. Koncert online przerwała policja

Z powodu epidemii koronawirusa zespół Łydka Grubasa postanowił transmitować dla fanów koncert przez swój kanał na Youtube. Imprezę przerwała jednak policja.

Data publikacji: 25-03-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 25-03-2020

Zmarł Albert Uderzo - twórca komiksów o Asteriksie

Zmarł Albert Uderzo, słynny francuski rysownik włoskiego pochodzenia, współtwórca serii komiksów o Asteriksie - poinformowała jego rodzina i osoby z najbliższego otoczenia. Odszedł we wtorek w swoim domu w podparyskim Neuilly-sur-Seine. Miał 92 lata.

Data publikacji: 25-03-2020