Artykuły z dnia: 24-06-2021

Świętokrzyskie. Wypadek na obwodnicy. Czworo dzieci rannych

Dwa samochody osobowe zderzyły się na obwodnicy Daleszyc (woj. świętokrzyskie). Sześć osób zostało rannych, w tym czworo dzieci.

Data publikacji: 24-06-2021

Łódź. Zderzenie auta osobowego z motocyklem. Nie żyją dwie osoby

- Motocykl zderzył się z samochodem osobowym - przekazał mł. bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik straży pożarnej. Dwie osoby nie żyją, a jedna jest ranna. Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku.

Data publikacji: 24-06-2021

Znamy zwycięzców XXIII edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. "To święto ludzi, którzy przyczyniają się do budowania naszej gospodarki"

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wręczyły nagrody i wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych polskich wyrobów i technologii. Za najlepsze uznano nowatorskie projekty: Urządzenie AngioExpert do nieinwazyjnej oceny krążenia naczyniowego, FRANKD – szybki test diagnostyczny w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz VENTIL – urządzenie do niezależnej wentylacji płuc. - Konkurs „Polski Produkt Przyszłości” to święto ludzi, którzy przyczyniają się do budowania naszej silnej, nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki- powiedział do uczestników gali wręczenia nagród premier Mateusz Morawiecki.

Data publikacji: 24-06-2021

Umowa pracy tymczasowej vs umowa o pomocy przy zbiorach. Którą wybrać?

W wakacje wiele osób podejmuje się pracy sezonowej. Rezygnując z wypoczynku, można podreperować swój budżet, odłożyć dodatkowe środki czy wygospodarować fundusze na pilny zakup. Trzeba jednak pamiętać o zawarciu odpowiedniej umowy z pracodawcą.

Data publikacji: 24-06-2021

Nie żyje aktor Ryszard Bacciarelli. Był prawnukiem malarza króla Poniatowskiego

Zmarł Ryszard Bacciarelli, aktor teatralny, filmowy i radiowy. Studiował na warszawskiej PWST. Odszedł znakomity aktor, życzliwy, serdeczny - tymi słowami pożegnał go Związek Artystów Scen Polskich. Bacciarelli miał 92 lata.

Data publikacji: 24-06-2021

Wojciech Karolak nie żyje. Muzyk miał 82 lata

W wieku 82 lat zmarł Wojciech Karolak, polski kompozytor, muzyk jazzowy, pianista i saksofonista altowy, a także wirtuoz organów Hammonda. Informację o jego śmierci podał dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Karolak pisał także muzykę do filmów, m.in. Konopielki Witolda Leszczyńskiego. Układał też ścieżkę muzyczną do tekstów żony - Marii Czubaszek, zmarłej w 2016 roku.

Data publikacji: 24-06-2021

Orły 2021. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" najlepszym filmem

Zabij to i wyjedź z tego miasta Mariusza Wilczyńskiego uhonorowano Polską Nagrodą Filmową Orły 2021 w kategorii najlepszy film. Nagrodę za reżyserię przyznano Janowi Holoubkowi za 25 lat niewinności. Sprawę Tomka Komendy.

Data publikacji: 24-06-2021