Artykuły z dnia: 23-07-2020

Drew Barrymore szczerze o walce o szczupłą sylwetkę. "Wyglądam jak autobus"

Drew Barrymore to świetna aktorka, która na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról. Jest jednocześnie niezwykle „zwykłą” gwiazdą - to znaczy dokładnie tyle, że zachowuje się nadal jak koleżanka z sąsiedztwa i nie ma problemu pokazywać się bez makijażu czy nieuczesanych włos&...

Data publikacji: 23-07-2020

Dostaliście zdjęcie z fotoradaru? RPO: nie można zmuszać do obciążania samego siebie

Właścicielowi auta, jeśli nie ujawni, kto nim kierował np. wtedy, gdy fotoradar zarejestrował przekroczenie prędkości, grozi kara grzywny. Sprawca nie ma możliwości skorzystania z prawa do milczenia, która jest częścią konstytucyjnego prawa do obrony. RPO wystąpił do senackiej komisji o taką zmianę prawa, która zagwarantuje, że obywatel nie będzie musiał dostarczać dowodu przeciw samemu sobie.

Data publikacji: 23-07-2020

Audrey Hepburn – ikona kina. Widzieliście wszystkie filmy z jej udziałem?

Audrey Hepburn była brytyjską aktorką filmową i teatralną, która wliczała się do największych gwiazd późnego okresu tak zwanej „Złotej Ery Hollywood”. W młodości uczyła się baletu i występowała w chórkach w teatrach muzycznych na West Endzie. Wkrótce zaczęła g...

Data publikacji: 23-07-2020

Prezydent zachęca do "Narodowego Czytania". "Ufam, że każdy z państwa odkryje swoją »Balladynę«"

Z okazji zbliżającego się 9. Narodowego Czytania prezydent Andrzej Duda wystosował list, w którym zachęca wszystkich do udziału w tegorocznym wydarzeniu, którego bohaterką będzie Balladyna Juliusza Słowackiego. Wspólne czytanie dramatu odbędzie się 5 września br.

Data publikacji: 23-07-2020

Podczas rodzinnego pikniku znalazł XIX-wieczną szablę

Sezon grillowy, wycieczek letnich oraz wzmożony ruch budowlany rozpoczęty. W tym czasie zwykle pojawia się więcej informacji o przypadkowych odkryciach zabytków - poinformował Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. W miniony weekend na niecodzienne znalezisko trafił mężczyzna w Świebodzicach. Podczas pikniku z rodziną odnalazł XIX-wieczną szablę.

Data publikacji: 23-07-2020

Podano datę pogrzebu aktora Andrzeja Strzeleckiego

Uroczystości pogrzebowe zmarłego 17 lipca aktora i reżysera, pedagoga, byłego rektora Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Andrzeja Strzeleckiego odbędą się 24 lipca w Domu Przedpogrzebowym na stołecznym Cmentarzu Powązki Wojskowe.

Data publikacji: 23-07-2020

Setki litrów alkoholu rozlały się na drogę. "W okolicy czuć zapach piwa"

- Nie widziałem momentu wypadku. Usłyszałem tylko spory huk. Teraz w okolicy czuć zapach piwa... - relacjonował jeden z mieszkańców Żor (woj. śląskie) w rozmowie z portalem gk24.pl. W okolicy ronda Kradziejówka rozlały się setki litrów napoju. Z naczepy pojazdu wypadło kilkadziesiąt skrzynek z butelkami. Prawdopodobnie towar był przewożony w nieodpowiednich warunkach.

Data publikacji: 23-07-2020