Artykuły z dnia: 23-06-2021

Magdalena Konieczna-Różycka nowym wiceprezesem Uzdrowiska Busko-Zdrój

Magdalena Konieczna-Różycka została we wtorek wybrana wiceprezesem Uzdrowiska Busko Zdrój Spółka Akcyjna. Wygrała stosunkiem głosów 257-244. Będzie przedstawicielem załogi w trzyosobowym teraz zarządzie.

Data publikacji: 23-06-2021

Jak Polacy oceniają swoją sytuację materialną? Wynik wcale nie jest oczywisty

Jak się okazuje, wbrew niestabilnej sytuacji gospodarczej wywołanej ograniczeniem, a w wielu przypadkach czasowym zamknięciem działalności wielu branż, większość z nas jest zadowolona ze swoich domowych budżetów. - Do takiej oceny sytuacji paradoksalnie mogła przyczynić się wymuszona koniecznością zmiana przyzwyczajeń związana z zagrożeniem epidemiologicznym – komentuje ekspertka.

Data publikacji: 23-06-2021

Stan zdrowia Kazika Staszewskiego polepszył się. Kult wraca z koncertami

Kult wraca do koncertowania. Stan zdrowia Kazika Staszewskiego poprawił się na tyle, że w czwartek zespół poinformował, iż wraca na scenę. Zaledwie dwa dni wcześniej grupa informowała o przełożeniu wszystkich koncertów ze względu na niedyspozycję wokalisty.

Data publikacji: 23-06-2021

Świętokrzyskie. Wypadek na obwodnicy. Czworo dzieci rannych

Dwa samochody osobowe zderzyły się na obwodnicy Daleszyc (woj. świętokrzyskie). Sześć osób zostało rannych, w tym czworo dzieci.

Data publikacji: 23-06-2021

Łódź. Zderzenie auta osobowego z motocyklem. Nie żyją dwie osoby

- Motocykl zderzył się z samochodem osobowym - przekazał mł. bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik straży pożarnej. Dwie osoby nie żyją, a jedna jest ranna. Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku.

Data publikacji: 23-06-2021

Orły 2021. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" najlepszym filmem

Zabij to i wyjedź z tego miasta Mariusza Wilczyńskiego uhonorowano Polską Nagrodą Filmową Orły 2021 w kategorii najlepszy film. Nagrodę za reżyserię przyznano Janowi Holoubkowi za 25 lat niewinności. Sprawę Tomka Komendy.

Data publikacji: 23-06-2021

Francja. Kopia obrazu "Mona Lisa" sprzedana za prawie 3 mln euro

W paryskim domu aukcyjnym Christies europejski kolekcjoner zakupił XVII-wieczną kopię obrazu Leonarda da Vinci Mona Lisa za 2,9 mln euro. To rekordowa cena za reprodukcję tego słynnego dzieła.

Data publikacji: 23-06-2021