Artykuły z dnia: 23-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 23-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 23-05-2020

Jak zostać gwiazdą? - i jeszcze przy tym pozostać sobą?

Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów z całej Polski. Okazuje się, że niejaka Ostra, która pokłóci się z jednym z jurorów, zostanie tam wciągnięta i okaże się, że ma wielki głos. Ile zapłaci za sławę?  Gatunek: Kom...

Data publikacji: 23-05-2020

Grzegorz Hyży - autor piosenki "O Pani!". Wiek, wzrost, kariera, żona, dzieci, Instagram

Grzegorz Hyży to polski wokalista, którego kariera rozpoczęła się od występów w programie „X Factor”, gdzie pojawił się z żoną - Mają. Udało mu się nawet dojść do finału. Obecnie śpiewa, tworzy teksty i koncertuje. Kim dokładnie jest Grzegorz Hyży, który wylansował t...

Data publikacji: 23-05-2020

Zakaz międzynarodowych lotów pasażerskich wydłużony do 6 czerwca

Zakaz wykonywania międzynarodowych lotów pasażerskich został wydłużony do 6 czerwca - poinformował właśnie Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach na swoim profilu społecznościowym.

Data publikacji: 23-05-2020

Tak wygląda koronawirus w województwie śląskim. Naukowcy przygotowali mapy, na których widach epidemię jak na dłoni

Pierwsze kompleksowe opracowanie dotyczące rozmieszczenia i zasięgu występowania koronawirusa w województwie śląskim przygotowali naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Wynika z niego, że województwo śląskie - mając najwyższą liczbę zakażeń - nie jest wcale pod tym względem jednorodne. Są gminy wolne od SARS-CoV-2 i gminy, w których współczynnik zakażeń jest bardzo wysoki. - Zabrane dane mają wspomóc proces monitorowania epidemii, a nie mają na celu stygmatyzowania poszczególnych gmin i jej mieszkańców - podkreślają autorzy opracowania.

Data publikacji: 23-05-2020

Ponad 130 km/h po mieście. Zarzut zabójstwa dla sprawcy wypadku na ul. Sokratesa

Prokurator zdecydował o zmianie zarzutu dla sprawcy wypadku na ul. Sokratesa, w którym zginął pieszy potrącony na przejściu - poinformowała w piątek prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zarzut zmieniono po opinii biegłych, którzy wykazali poważne modyfikacje pojazdu.

Data publikacji: 23-05-2020

Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Z bmw wypadł silnik

Mieszkaniec Legnicy, którego auto wypadło z drogi i uderzyło w bariery energochłonne na trasie S-3 w okolicach Głogowa (woj. dolnośląskie), złamał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jego bmw nie było zarejestrowane, nie posiadało ubezpieczenia OC, a tablice pochodziły z innego auta. Kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Data publikacji: 23-05-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 23-05-2020

Kraków. Niebo nad miastem opanowały balony! [ZDJĘCIA]

Pasjonaci baloniarstwa i (i Krakowa): Tomasz, Hubert, Krzysztof, Sławek, Janek, Jacek i Leszek, postanowili połączyć siły i nie tylko przynieść radość krakowianom swoimi niezwykłymi podniebnymi pojazdami, ale przede wszystkim zachęcić ich do aktywnego udziału w akcji #badzturysta.

Data publikacji: 23-05-2020

Protest przed Trójką. "Murem za Niedźwiedziem"

Transparenty, piosenka Twój ból jest lepszy niż mój puszczana z samochodów oraz dziennikarze i słuchacze w maseczkach - tak wyglądał piątkowy protest przed siedzibą radiowej Trójki. Fani rozgłośni spotkali się o 19:07 na znak solidarności z Markiem Niedźwieckim, który w piątki o tej porze rozpoczynał kolejne notowania Listy Przebojów.

Data publikacji: 23-05-2020

Przez aferę w Trójce Kazik dostał reklamę za... 16 mln zł

16 milionów złotych - na tyle szacowany jest ekwiwalent reklamowy utworu Twój ból jest lepszy niż mój Kazika Staszewskiego. Piosenka, która wygrała ubiegłotygodniowe notowanie Listy Przebojów Trójki w serwisie YouTube ma ponad 9 mln wyświetleń i 20 tys. komentarzy.

Data publikacji: 23-05-2020

Gwiazdy w maseczkach. Sprawdź, kogo rozpoznasz

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce od 16 kwietnia obowiązkowo należy zasłaniać nos i usta. Gwiazdy w mediach społecznościowych chętnie publikują zdjęcia z zakrytą twarzą, tym samym pokazując fanom co robią, by chronić zdrowie. Zobacz, ile osób na zdjęciach rozpoznasz.

Data publikacji: 23-05-2020