Artykuły z dnia: 22-07-2020

Przygody Rudego – film o australijskiej legendzie

Zwierzęta bardzo często są bohaterami filmów i seriali. Nierzadko też odgrywają w produkcjach główne role, które szybko zyskują uznanie fanów i status kultowych. Bardzo często na ekranie występują psy, które nie bez powodu uważane są za najlepszych przyjació...

Data publikacji: 22-07-2020

Głośne rozstanie Felicjańskiej i Montany. Była modelka wyrzuciła męża z domu?

Ilona Felicjańska i Paul Montana pobrali się na początku tego roku, po kilku latach związku. Mimo wielu kryzysów i burzliwych sytuacji, mieli już osiągnąć swój upragniony spokój w swych ramionach. Jednak do mediów trafiła informacja, że para się rozstała. Powodem tego mia...

Data publikacji: 22-07-2020

Joanna Przetakiewicz: To nie ofiara ma się wstydzić. Mówienie głośno o problemach to nie słabość, tylko siła. Era Nowych Kobiet

- Stoję na czele ruchu społecznego Era Nowych Kobiet i przez to, ile dostaję wiadomości, ile kobiet do mnie podchodzi w czasie spotkań i po nich, ale też na ulicach, wiem, jak bardzo nasz ruch jest potrzebny. Szczególnie teraz, w tak niepewnych czasach największego współczesnego kryzysu, kiedy świat ogarnęła pandemia. Chcę dalej inspirować inne kobiety do tego, aby odważyły się walczyć o szczęście. Głośno mówię o tym, aby nie zgadzały się na przemoc, na złe traktowanie w pracy czy w domu. Aby starały się być niezależne, budowały bliskie relacje wokół siebie, rozwijały się i spełniały marzenia - mówi Joanna Przetakiewicz, pomysłodawczyni i założycielka marki La Mania oraz projektu Era Nowych Kobiet. Obecnie przemierza Polskę w ramach trasy Projekt Szczęście, która promuje wyjątkową książkę „Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu”. Jedno ze spotkań zaplanowano w Katowicach (21 lipca, Fabryka Porcelany).

Data publikacji: 22-07-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 22-07-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 22-07-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 22-07-2020

Horoskop dzienny na środę, 22.07.2020. Horoskop na dziś: bliźnięta, rak, ryby. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy?

Horoskop codzienny na 22.07.2020 r. Co przyniesie nam dzisiejszy dzień? Sprawdź horoskop dzienny na dziś i zobacz, co przepowiadają gwiazdy na 22.07.2020. Przeczytaj horoskop na dziś Jakuba Ciećkiewicza i sprawdź, co masz zapisane w gwiazdach! Sprawdź HOROSKOP DZIENNY na środę, 22.07.2020 roku.

Data publikacji: 22-07-2020

Joanna Przetakiewicz w Katowicach: Dziewczyny ze Śląska są konkretne i pracowite. Nie są fałszywie skromne

- Badania z 2019 roku wykazały, że tylko 21 proc. Polek deklaruje, że jest szczęśliwa. Jedno jest pewne, że szczęścia można się nauczyć. Tylko trzeba je trenować, tak samo jak ramiona, pośladki i brzuch. Bo opada - mówiła Joanna Przetakiewicz, założycielka marki La Mania oraz ruchu społecznego Era Nowych Kobiet w trakcie wtorkowego (21.07) spotkania w Fabryce Porcelany w Katowicach. Był to kolejny przystanek na trasie Projektu Szczęście, którego częścią jest promocja książki "Nie bałam się o tym rozmawiać". Joanna Przetakiewicz do współtworzenia książki zaprosiła dziewięć niezwykłych kobiet. Także z województwa śląskiego.

Data publikacji: 22-07-2020

Kinowe hity w 2020 r. Imperium znów kontratakuje

W amerykańskich kinach nie można zobaczyć nowych, wielkich produkcji. Przebojem srebrnych ekranów stały się więc stare klasyki. Równych sobie nie ma Imperium kontratakuje, film z 1980 roku.

Data publikacji: 22-07-2020

Dostaliście zdjęcie z fotoradaru? RPO: nie można zmuszać do obciążania samego siebie

Właścicielowi auta, jeśli nie ujawni, kto nim kierował np. wtedy, gdy fotoradar zarejestrował przekroczenie prędkości, grozi kara grzywny. Sprawca nie ma możliwości skorzystania z prawa do milczenia, która jest częścią konstytucyjnego prawa do obrony. RPO wystąpił do senackiej komisji o taką zmianę prawa, która zagwarantuje, że obywatel nie będzie musiał dostarczać dowodu przeciw samemu sobie.

Data publikacji: 22-07-2020

Wrocław: drogowy "slalom gigant". Jak się w tym odnaleźć?

Uliczny tor przeszkód stał się we Wrocławiu sposobem na bezpieczną jazdę. Słupki, wysepki i inne drogowe wynalazki mają skłonić kierowców jadących ulicą Rakowiecką, by zdjęli nogę z gazu. Mieszkańcy, którzy prosili o poprawę bezpieczeństwa wokół ich domów, mają mieszane uczucia, bo dwupasmowa droga stała się teraz dość wąskim przejazdem.

Data publikacji: 22-07-2020

Podano datę pogrzebu aktora Andrzeja Strzeleckiego

Uroczystości pogrzebowe zmarłego 17 lipca aktora i reżysera, pedagoga, byłego rektora Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Andrzeja Strzeleckiego odbędą się 24 lipca w Domu Przedpogrzebowym na stołecznym Cmentarzu Powązki Wojskowe.

Data publikacji: 22-07-2020

Podczas rodzinnego pikniku znalazł XIX-wieczną szablę

Sezon grillowy, wycieczek letnich oraz wzmożony ruch budowlany rozpoczęty. W tym czasie zwykle pojawia się więcej informacji o przypadkowych odkryciach zabytków - poinformował Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. W miniony weekend na niecodzienne znalezisko trafił mężczyzna w Świebodzicach. Podczas pikniku z rodziną odnalazł XIX-wieczną szablę.

Data publikacji: 22-07-2020