Artykuły z dnia: 21-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 21-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 21-05-2020

Tom Hanks – słynny Forrest Gump. Zobaczcie najlepsze filmy, w których wystąpił

Tom Hanks jest już w zasadzie żywą legendą kina. Pierwsze kroki w aktorstwie zaczął stawiać w szkole średniej, biorąc udział w przedstawieniach teatralnych. Przed kamerami zadebiutował w 1980 roku w serialu komediowym „Bosom Buddies”. Dość szybko zaczął otrzymywać kolejne propozycje anga...

Data publikacji: 21-05-2020

Jude Law zostanie ojcem po raz szósty!

Nie ma chyba osoby, która nie zna Jude Law’a. Nie wszyscy jednak wiedzą, że aktor ma obecnie piątkę dzieci, których doczekał się z trzema różnymi kobietami. Troje z pierwszego małżeństwa z Sadie Frost, a także dwie córki z dwóch innych związków. Law po...

Data publikacji: 21-05-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 21-05-2020

Krótkie fryzury damskie: bob z grzywką i nie tylko. Zobacz najmodniejsze cięcia tego sezonu! [ZDJĘCIA] [20.05.]

Fryzura bob była szczególnie popularna w latach 20. XIX wieku. Teraz wraca do łask. Nic dziwnego - jest wygodna, stylowa i pasuje właściwie każdej kobiecie. Sprawdź krótkie fryzury na 2020 rok!

Data publikacji: 21-05-2020

Tragiczny wypadek w Żorach. Mieszkaniec Rybnika staranował samochodem rolkarza na drodze technicznej przy autostradzie A1. Potrącony zginął

Tragedia w Żorach. Śmiertelny wypadek na drodze technicznej autostrady A1 miał miejsce późnym popołudniem. Trwają ustalenia śledczych w tej sprawie.

Data publikacji: 21-05-2020

Kultowa dyskoteka Bravo zniknęła. Mieściła się w wyburzonym Zameczku Leśnym

Dyskoteka Bravo w Gliwicach była kultowym klubem muzycznym województwa śląskiego. Przyjeżdżali do niej młodzi ludzie niemal z całego Śląska. Dzisiaj nie pozostał po niej kamień na kamieniu, bo Zameczek Leśny w Gliwicach, w którym się mieściłą, został wyburzony. Historia kultowego obiektu skończyła się.

Data publikacji: 21-05-2020

Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Z bmw wypadł silnik

Mieszkaniec Legnicy, którego auto wypadło z drogi i uderzyło w bariery energochłonne na trasie S-3 w okolicach Głogowa (woj. dolnośląskie), złamał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jego bmw nie było zarejestrowane, nie posiadało ubezpieczenia OC, a tablice pochodziły z innego auta. Kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Data publikacji: 21-05-2020

Wbił się w transport belek. Kierowca miał wielkie szczęście

Ford Transit najechał na tył ciężarówki przewożącej więźbę dachową. Ładunek wbił się do wnętrza auta dostawczego, uderzając między innymi w fotel kierowcy. Zdjęcia z wypadku, które opublikowali strażacy i policjanci, są przerażające, ale kierowca przeżył to zdarzenie. Trafił do szpitala z obrażeniami głowy.

Data publikacji: 21-05-2020

Nowe otwarcie teatrów. "Mamy nadzieję, że od września ruszymy z kopyta"

- Wszystkim bardzo brakuje prób. Możliwe, że wrócimy na nie w czerwcu, by dokończyć pracę nad spektaklem Pipi Langstrumpf. Zajmowaliśmy się nim przed kwarantanną. Mamy nadzieję, że od września ruszymy z kopyta. Teraz skupiamy się nad rozwojem platformy internetowej - mówi Kinga Matusiak-Lasecka, aktorka teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Data publikacji: 21-05-2020

Kino inne niż dawniej. Wielkie straty przemysłu filmowego

Ze względu na pandemię koronawirusa dystrybutorzy są zmuszani wprowadzać filmy, które już miały swoją kinowe premiery na platformy VOD o wiele wcześniej niż pierwotnie zakładano. W USA szacuje się, że przyspieszenie o 10 dni wejścia filmu na DVD albo VOD obniża zyski średnio o 2 miliony dolarów.

Data publikacji: 21-05-2020

"Mona Lisa" pod młotek? "Kilkadziesiąt miliardów euro na walkę z kryzysem"

- Jako przedsiębiorca i podatnik wiem, że miliardy nie biorą się znikąd. Oczywistym odruchem jest więc sprzedaż cennego zasobu po najwyższej możliwej cenie, który nie jest kluczowy dla naszej przyszłości - powiedział Stephane Distinguin założyciel firmy technologicznej Fabernovel. Biznesmen zaproponował, by rozpocząć poszukiwania kupca na najsłynniejszy obraz Leonarda da Vinci - Mona Lisa.

Data publikacji: 21-05-2020