Artykuły z dnia: 21-03-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 21-03-2020

Królowa Elżbieta II napisała list do swoich poddanych

Epidemia koronawirusa wciąż rozprzestrzenia się po świecie, a liczba zachorowań i ofiar śmiertelnych ciągle rośnie. Z powodu pandemii wszyscy w miarę możliwości starają się chronić przed zakażeniem poprzez izolację w swoich domach. Podobne środki ostrożności postanowiła ostatnio podjąć królow...

Data publikacji: 21-03-2020

Paulina i Krzysztof ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" spodziewają się dziecka

Paulina i Krzysztof ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" to para, która miała sporo problemów. Wydawało się, że za nic w świecie nie zostaną ze sobą po zakończeniu eksperymentu. Tak się jednak nie stało – ku zaskoczenia wszystkich zdecydowali się na to, że będą kontynuować swoją ws...

Data publikacji: 21-03-2020

Wprowadzono stan epidemii na terenie całej Polski. Co to oznacza? Zaostrzone kary. Czy do walki z epidemią będzie można powołać każdego?

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, zadecydował o wprowadzeniu na terenie całej Polski stanu epidemii. Co to oznacza w praktyce? W zasadzie rozporządzenie nie różni się wiele od tego, na mocy którego tydzień wcześniej wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział jednak zaostrzenie kar za opuszczenie kwarantanny oraz wydłużenie okresu zamknięcia szkół. Według ustawy do pracy przy zwalczaniu epidemii będzie mógł być teraz powołany... każdy? Rządzący będą mieli też możliwość wyznaczenia stref zero wokół ogniska koronawirusa.

Data publikacji: 21-03-2020

Dwa przeszczepy serca w Zabrzu. Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca wykonali je mimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

Czas epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest najtrudniejszy dla chorych, dla których jedynym ratunkiem jest przeszczep serca czy płuc. Mimo ekstremalnych warunków w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w sobotę, 21 marca, zaplanowano drugi przeprowadzony od czasu wybuchu epidemii przeszczep serca. Pierwszy odbył się tydzień temu u niewiele ponad 40-letniej pacjentki z Chorzowa. Pani Sylwia nie mogła już czekać. Dziś może cieszyć się życiem.

Data publikacji: 21-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 21-03-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 21-03-2020

Horoskop dzienny na sobotę, 21.03.2020. Horoskop na dziś: byk, rak, ryby. Sprawdź, co dziś podpowiadają ci gwiazdy?

Horoskop codzienny na 21.03.2020 r. Co przyniesie nam dzisiejszy dzień? Sprawdź horoskop dzienny na dziś i zobacz, co przepowiadają gwiazdy na 21.03.2020. Przeczytaj horoskop na dziś Jakuba Ciećkiewicza i sprawdź, co masz zapisane w gwiazdach! Sprawdź HOROSKOP DZIENNY na sobotę, 21.03.2020 roku.

Data publikacji: 21-03-2020

Koronawirus w Małopolsce. Kolejny przypadek zakażenia. To czternasty chory w regionie

W piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażanie koronawirusem. Wśród 14 nowych chorych jeden jest z naszego województwa. To mężczyzna w sile wieku z Krakowa. Jest w stanie dobrym. Przebywa w izolacji domowej. W sumie w Polsce chorobę stwierdzono już u 425 osób.

Data publikacji: 21-03-2020

Wstrzymano pracę nad nowym odcinkiem "Przyjaciół"

Na walce z koronawirusem skupiają się niemal wszystkie państwa świata. Z powodu pandemii w ostatnim czasie wiele planów filmowych zawiesiło pracę. Wśród nich jest m.in. ekipa, która miała pracować nad powstaniem specjalnego odcinka serialu Przyjaciele.

Data publikacji: 21-03-2020

Bono śpiewa dla Włochów walczących z koronawirusem

Wsparcie dla walczących z koronawirusem płynie z różnych stron świata. Tym razem solidaryzuje się z nimi Bono. Lider U2 postanowił stworzyć dla Włochów piosenkę. Utwór nosi tytuł Let Your Love Be Known.

Data publikacji: 21-03-2020

Uciekał z prędkością 230 km/h przed policją. Wypadł z drogi z pasażerką [WIDEO]

Kierowca samochodu Subaru Impreza, który uciekał przed policją z prędkością 230 km/h mimo, że funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, stracił na zakręcie panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Ucierpiała 29-letnia pasażerka auta, która została odwieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę radiowozu.

Data publikacji: 21-03-2020

Twardoch i Orbitowski piszą książkę. Chcą w ten sposób wesprzeć lekarzy

Razem ze Szczepanem Twardochem zastanawialiśmy się co by tu zrobić, aby rozjaśnić te smutne dni sobie, ale i Wam wszystkim. W ten sposób narodził się detektyw Zdzisław Zarazek - mówi pisarz Łukasz Orbitowski, który wspólnie z innym autorem zdecydował się publikować w internecie powieść pisaną na spontanicznie, epizodycznie i podług rozkazów serca.

Data publikacji: 21-03-2020