Artykuły z dnia: 21-02-2021

Dochód Podstawowy - 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie trzeba spełnić warunki?

Czy dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 21-02-2021

Wakacje i urlopy: 20.02.2021. Gdzie pojedziemy odpoczywać w tym roku gdy zniesione zostaną zakazy i obostrzenia

Polacy czekają z bonem na wypoczynek dzieci 500 plus do wakacji, licząc, że do tej pory zniesione zostaną ograniczenia i obostrzenia. Większość chce odpoczywać nad morzem, ale najchętniej na odludziu.Jakie jest więc idealne miejsce na wyjazd po zniesieniu obostrzeń? To domek w niewielkiej miejscowości, z dala od tłumów, w którym czeka spokojny odpoczynek na łonie natury. W roku 2021 ważna dla Polaków będzie także możliwość realizacji bonu turystycznego oraz polityka anulacji rezerwacji, w razie nagłej konieczności jej odwołania.

Data publikacji: 21-02-2021

Nocne życie - walcząc o lepsze życie

Przenosimy się do czasów prohibicji. Grupa ludzi walczy o lepsze życie, marząc, aby ich amerykański sen wreszcie się spełnił.  Rok produkcji: 2016 Oryginalny tytuł: Live By Night Gatunek: Dramat Produkcja: USA Reżyseria: Ben Affleck Scenariusz: Ben Affleck 

Data publikacji: 21-02-2021

Liam Hemsworth - gdzie grał? Jego najlepsze role

Liam Hemsworth urodził się 13 stycznia 1990 w Melbourne, w Australii. Jest on pochodzenia angielskiego, niemieckiego, irlandzkiego i szkockiego. Ma dwóch starszych braci, również aktorów, Chrisa i Luke'a. W wieku 16 lat wybrał się na casting do australijskiej opery mydlanej "Zat...

Data publikacji: 21-02-2021

Horoskop na 21 lutego 2021. Sprawdź horoskop dzienny na niedzielę. Przepowiednie wróżki Augusty. Jakie ma porady na dziś?

Horoskop codzienny na niedzielę, 7 lutego 2021. Zastanawiasz się, czy gwiazdy i układ planet mają wpływ na nasz los? Horoskop na dziś poradzi Wam, na co się przygotować, a czego się wystrzegać w niedzielę, 21 lutego. Sprawdź, jak interpretuje układ ciał niebieskich dla Twojego znaku Zodiaku wróżka Augusta. Jaki dzień Cię czeka?

Data publikacji: 21-02-2021

Najazd policji na Tapster Pub w Pszczynie. Kilkudziesięciu policjantów przyjechało legitymować kilku klientów

Kilkudziesięciu policjantów m.in. z Katowic zjawiło się w sobotni wieczór 20 lutego w Pszczynie, by asystować przedstawicielom sanepidu i zapewnić im bezpieczeństwo podczas kontroli w Tapster Pub. – To skandaliczna, kuriozalna sytuacja – uważa poseł Lewicy Przemysław Koperski, który był na miejscu. I zapowiada interwencję poselską w tej sprawie.

Data publikacji: 21-02-2021

Zderzenie 7 aut w Łodzi. Kilka osób rannych, dwie w ciężkim stanie

Pięć osób zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Obywatelskiej w Łodzi. Stan jednej z nich określany jest jako ciężki, drugiej średnio ciężki. Po zderzeniu siedmiu samochodów zablokowana jest jezdnia w kierunku południowym.

Data publikacji: 21-02-2021

Na jakie auto stać przeciętnego Polaka? Dane nie napawają optymizmem

Nie od dziś wiadomo, że sytuacja materialna dużej części polskiego społeczeństwa, nie pozwala na zakup nowych samochodów. Niestety dane płynące z rynku aut używanych, także nie są dobre.

Data publikacji: 21-02-2021

Szczęśliwy finał akcji ratwniczj w Tropiu. Ranny mężczyzna jedzie do szpitala

Po kilku godzinach bardzo trudnej akcji strażaków, został uratowany mężczyzna, który w sobotnie popołudnie runął w niedostępną przepaść w Tropiu nad Jeziorem Czchowskim. Konieczne było użycie łodzi, kruszenie lodu i wykorzystanie alpinistycznych technik ratowniczych. Wszystkie działania prowadzone były w ciemnościach.

Data publikacji: 21-02-2021

Krupówki nocą. Są turyści, jest policja. Nie ma jednak tłumów. Jest spokojnie

Zakopiańskie Krupówki w nocy tętnią życiem. Na szczęście bez większych problemów. Na deptaku nie ma dzikich tłumów. Są turyści, ale jest i sporo policjantów.

Data publikacji: 21-02-2021

Zakochaj się w Polsacie... na wiosnę!

Programy i seriale, które skradły serca widzów oraz całkiem nowe produkcje, na których premiery z niecierpliwością czekamy. Niezwykle barwna, zróżnicowana i wypełniona całą paletą emocji - taka będzie tegoroczna wiosna z Polsatem! W niedzielę 21 lutego o godz. 19:30, zaraz po Wydarzeniach, zapraszamy na program Wieczór z Gwiazdami. Wiosna 2021. Transmisja m.in. na polsatnews.pl.

Data publikacji: 21-02-2021

Aktorce z serialu "Przyjaciółki" skradziono auto warte 750 tys. zł

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży bentleya wartego 750 tysięcy złotych. Właścicielką pojazdu była znana aktorka.

Data publikacji: 21-02-2021

W pełni cyfrowe dzieło sztuki na aukcji Christie's. Można za nie zapłacić kryptowalutą

Christies ogłosił, że stanie się pierwszym domem aukcyjnym, który będzie sprzedawał w pełni cyfrowe dzieła sztuki w formie tzw. tokenu NFT, który reprezentuje dane aktywa (w tym przypadku kolaż) w oparciu o technologię blockchain. Ma to zagwarantować unikalność dzieła i jego oryginalność. Pierwsza z historii aukcja tego typu rozpocznie się 25 lutego. Za pracę będzie można zapłacić kryptowalutą.

Data publikacji: 21-02-2021