Artykuły z dnia: 21-02-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 21-02-2020

DudaBus wyruszył w trasę. Odwiedzi ponad 100 miejscowości

W minioną sobotę prezydent Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Podczas konwencji wyborczej zapowiedział, że w tym roku ponownie wyruszy w Polskę DudaBusem, którym odwiedzał już w poprzedniej kampanii prezydenckiej wyborców mieszkających w różnych zakątkach kraju....

Data publikacji: 21-02-2020

Małgorzata Kożuchowska żegna się z fanami! Ogłosiła koniec Rodzinki.pl

Wydawałoby się, że „Rodzinka.pl” to jeden z najchętniej oglądanych i najpopularniejszych seriali, które wyprodukowała Telewizja Polska. Okazuje się, że chyba się myliliśmy… Małgorzata Kożuchowska, czyli odtwórczyni roli Natalii Boskiej, poinformowała swoich fan&oacut...

Data publikacji: 21-02-2020

Będzie piąty prezes Parku Śląskiego po 15 miesiącach dobrej zmiany w województwie. Tomasz Papaj wczoraj zrezygnował ze stanowiska

W trakcie 15 miesięcy urzędowania marszałka Jakuba Chełstowskiego, podległy mu Park Śląski będzie miał piątego prezesa. Wczoraj rezygnację złożył Tomasz Papaj. Piąty prezes ma przyjść do pracy już w poniedziałek. Według niepotwierdzonej plotki stanowisko to może objąć Agnieszka Bożek, bliska współpracowniczka marszałka, dyrektor departamentu obsługi zarządu województwa w urzędzie marszałkowskim.

Data publikacji: 21-02-2020

Co powinien umieć uczeń na lekcjach WF, żeby zdać do następnej klasy? Zobaczcie wykaz ćwiczeń i kryteria oceny

Co powinien umieć uczeń na lekcjach WF, aby zdać do następnej klasy? Nie oszukujmy się, nie każde dziecko może zostać drugim Robertem Lewandowskim. Tak jak nie każdy ma predyspozycję, by szybko biegać i wysoko skakać. Decydują o tym często cechy wrodzone, jak wzrost, budowa ciała. Stąd poczucie wielu rodziców, że ich dziecko na lekcji wychowania fizycznego zostało niesprawiedliwie ocenione. Co musi umieć uczeń na lekcjach WF, żeby zdać do następnej klasy? Co nauczyciel powinien brać pod uwagę wystawiając cenzurkę? Dobrą postawę i dobre chęci. Niemniej jednak jest też zestaw umiejętności wynikających z podstawy programowej, które nasze dziecko opanować powinno.

Data publikacji: 21-02-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 21-02-2020

Daytona 500: wypadek podczas wyścigu. Kierowca w stanie ciężkim

Angielski kierowca Ryan Newman uderzył w bandę podczas wyścigu Daytona 500, wchodzącego w skład serii Nascar. Jego auto dachowało, a potem przez kilkanaście sekund sunęło po torze. Spod jego karoserii sypały się iskry, pojawiły się również płomienie.

Data publikacji: 21-02-2020

Waloryzacja emerytur 2020: TABELA kwotowa i procentowa. Mamy dokładne WYLICZENIA. Ile wyniesie emerytura po waloryzacji?

Emerytura i renta w 2020 roku wzrośnie. To bardzo dobra wiadomośc dla emerytów i rencistów. Ale jeszcze lepsze jest to, że kwota waloryzacji przewyższyła założenia rządu, a to oznacza, to że wszyscy, którzy pobierają od ZUS emerytury dostaną więcej pieniędzy. Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent wynosi 3,56 proc. Jaką podwyżkę świadczeń dostaną emeryci i renciści? Sprawdź konkretną tabelę podwyżek świadczeń w złotówkach. Ile wyniesie waloryzacja kwotowo-procentowa? Emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 zł, a najniższe wyniosą 1200 złotych brutto.

Data publikacji: 21-02-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 21-02-2020

Łzy Eltona Johna. "Właśnie straciłem głos" [WIDEO]

Elton John skrócił w niedzielę swój koncert w Auckland w Nowej Zelandii. Ze sceny poinformował fanów, że właśnie stracił głos i nie może dalej śpiewać, po czym zszedł ze sceny. Później przekazał, że niedawno zdiagnozowano u niego zapalenie płuc.

Data publikacji: 21-02-2020

Jerzy Gruza nie żyje. Minister kultury podsumował twórczość reżysera

- Postać wielkoformatowa, barwna, człowiek-historia polskiej kultury popularnej - powiedział o zmarłym reżyserze Jerzym Gruzie wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Dzięki niemu szare czasy PRL-u stawały się bardziej znośne - podkreślił.

Data publikacji: 21-02-2020

Drożeje przejazd A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Konin

Od marca kosztował przejazd samochodem osobowym płatnymi odcinkami autostrady A2 Nowy Tomyśl - Konin będzie kosztował 66 zł. Spółka Autostrada Wielkopolska poinformowała, że od 2 marca zmianie ulegają stawki za przejazd wszystkich kategorii pojazdów.

Data publikacji: 21-02-2020

Skunk Anansie wystąpią w Polsce

Skunk Anansie wracają do Polski. Angielska grupa wystąpi w naszym kraju trzykrotnie. Jeden z koncertów odbędzie się w Warszawie.

Data publikacji: 21-02-2020