Wiadomości z Polski i Świata oraz plotki z życia gwiazd

10 zasad dobrego savoir-vivre'u na rozmowie o pracę online

Jakich błędów unikać podczas rozmowy o pracę online? Co zrobić, żeby nie pozostawić po sobie złego wrażenia? Sprawdź, czy wiedz, jakie faux-pas popełniają kandydaci do pracy.

Data publikacji: 02-12-2020

OECD prognozuje spadek realnego PKB w 2020 roku w Polsce o 3,5 proc., oraz wzrost w 2021 roku o 2,9 proc.

OECD opublikowało Economic Outlook. OECD prognozuje spadek realnego PKB w 2020 roku w Polsce o 3,5 proc., oraz wzrost w 2021 roku o 2,9 proc., zaś w 2022 roku o 3,8 proc. - Ocena OECD jest zbliżona do naszej prognozy, oczekujemy że gospodarka wróci do poziomu aktywności gospodarczej sprzed pandemii w czwartym kwartale 2021 r.- mówi ekspert.

Data publikacji: 02-12-2020

Zmieniona twarz Eweliny Kubiak szokuje Internautów! Ogromna zmiana gwiazdy MTV!

Data publikacji: 02-12-2020

Tte znaki zodiaku wygrywają najczęściej w Lotto i Eurojackpot! Sprawdź, czy horoskop daje tobie szansę na wygraną

Które znaki zodiaku mają najwięcej szczęścia w grach losowych? A którym los nie sprzyja? Według astrologii osoby spod niektórych znaków zodiaku mają więcej szczęścia niż inne w grach typu Lotto czy Eurojackpot. Sprawdź koniecznie!

Data publikacji: 02-12-2020

Zmieniona twarz Eweliny Kubiak szokuje Internautów! Ogromna zmiana gwiazdy MTV!

Data publikacji: 02-12-2020

Wigilia 2020 - MEMY o świątecznych obostrzeniach. Ile osób przy stole? "Rodzina plus kolędnicy z policji" 2.12

Obostrzenia podczas wigilii i świąt (i nie tylko) stały się faktem - rządowe rozporządzenie ogranicza liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w mieszkaniu. Do stołu, poza domownikami, powinno zasiąść nie więcej niż pięciu zaproszonych gości. Internauci już wcześniej wyżywali się na tych przepisach. Zobacz najlepsze memy o świątecznych obostrzeniach! Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Data publikacji: 02-12-2020

Wiemy, od kiedy nie będzie trzeba wozić prawa jazdy. Jest warunek

Od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym - poinformowało w czwartek Ministerstwo Cyfryzacji. Dodano, że z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób.

Data publikacji: 02-12-2020

Autostrada A2: jechał ciężarówką bez jednego koła

Lubuscy inspektorzy ITD wycofali z ruchu naczepę, w której brakowało jednego koła. Oś pojazdu była przymocowana do ramy pasami służącymi do mocowania ładunku.

Data publikacji: 02-12-2020

Nagroda Bookera. Ogłoszono nazwisko zwycięzcy

Laureatem Międzynarodowej Nagrody Bookera za rok 2020 został Douglas Stuart za książkę Shuggie Bain. Szkocki autor przedstawił historię dojrzewającego chłopca, który jest nieco inny od swoich rówieśników, oraz jego silnej matki, którzy próbują przetrwać w Glasgow lat 80. XX wieku.

Data publikacji: 02-12-2020

Święta z Kevinem. Kultowy film w Wigilię w Polsacie

To już tradycja. W czwartek 24 grudnia o godz. 20 Polsat ponownie wyemituje kultowy film Kevin sam w domu. W tym roku mija 30 lat od czasu jego premiery w 1990 roku.

Data publikacji: 02-12-2020

Utwory Anny German w nowych aranżacjach. Koncert finałowy międzynarodowego Festiwalu

Już 23 listopada o godz. 19:00 publiczność w Polsce i zagranicą usłyszy piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach młodych polskich kompozytorów. Tegoroczny Koncert Finałowy VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German, ze względu na stan pandemii, nie odbędzie się w sali koncertowej. Zostanie jednak wyemitowany w formie filmowej. Transmisja na kanale YouTube i FB Festiwalu.

Data publikacji: 02-12-2020

Janina Ochojska – założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Janina Ochojska jest polską działaczką społeczną, astronomem i politykiem. Na początku lat 90. założyła Polską Akcję Humanitarną niosącą pomoc potrzebującym w Polsce i w krajach rozrzuconych po całym świecie. W PRL była działaczką opozycji demokratycznej, a w 2019 roku została posłanką do Parlamentu...

Data publikacji: 01-12-2020

Pitbull: Ostatni Pies – Despero i Metyl w akcji

"Pitbull: Ostatni Pies" to polski film sensacyjny reżyserii Władysława Pasikowskiego, który odpowiada również za scenariusz. Film został wyprodukowany przez firmę Ent One, a dystrybucją zajęło się Kino Świat. Premiera miała miejsce 15 marca 2018r. To ostatnia część z serii Pitbull. Ty...

Data publikacji: 01-12-2020

Czy możesz pracować, gdy masz COVID-19? Co z pracą zdalną podczas izolacji domowej?

Praca podczas izolacji wzbudza wiele kontrowersji. Osoba chora na COVID-19 może skorzystać z wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku chorobowego, ale co zrobić, gdy przechodzimy chorobę bezobjawowo? Czy trzeba wtedy zrezygnować z pełnej pensji?

Data publikacji: 01-12-2020

Dodatki dla medyków walczących z COVID-19. Komu przysługuje dodatek w wysokości 100% wynagrodzenia?

Senat odrzucił projekt nowelizacji ustawy covidowej. Zakłada on, że dodatek za pracę z pacjentem chorym na COVID-19 będzie przysługiwał tylko tym medykom, którzy zostali skierowani do takiej pracy. Tymczasem minister zdrowia zapowiada, że dodatki powinny zostać wypłacone do połowy grudnia.

Data publikacji: 01-12-2020