Artykuły z dnia: 19-10-2020

Od poniedziałku nowe ograniczenia. Mniej osób na weselach lub całkowity zakaz imprez

W poniedziałek wejdą w życie nowe obostrzenia dotyczące wesel i wszelkich imprez okolicznościowych. Już w ten weekend weszły w życie kolejne zasady, mające na celu wyhamowanie przyrostu zakażeń koronawirusem. Na wprowadzone zmiany w zakresie sportu nie zgadzają się przedstawiciele branży fitness, którzy w sobotę protestowali w stolicy.

Data publikacji: 19-10-2020

Gniazdo zła - zrobi wszystko, by go zatrzymać

Samuel to sparaliżowany chłopiec, który mieszka z matką w willi, która jest całkowicie odizolowana od świata. Kiedy jednak chłopiec poznaje starszą o kilka lat koleżankę - Denise - chce się nieco otworzyć. Ale matka zrobi wszystko, aby go zatrzymać...  Rok produkcji: 2019&nb...

Data publikacji: 19-10-2020

GramPaula – testerka słodyczy i lifehacków. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

GramPaula to polska youtuberka, która należy do najpopularniejszych w kraju. Prowadzi dwa kanały, „GramPaula” i „GlamPaula TV”. Tworzy filmiki poświęcone modzie, urodzie, grom komputerowym, a także testuje w nich różnej maści słodycze, zabawki oraz tak zwane &bd...

Data publikacji: 19-10-2020

Warszawa: Na stadionie Narodowym powstaje szpital polowy dla chorych na koronawirusa. Będą podobne placówki w całym kraju

Na Stadionie Narodowym w naszej stolicy powstaje szpital polowy dla chorych na koronawirusa. Docelowo może przyjąć dwa tysiące pacjentów.

Data publikacji: 19-10-2020

Horoskop na poniedziałek dla wszystkich znaków zodiaku: Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca [19.10.2020]

Horoskop dzienny na poniedziałek, 19 października 2020 zapowiada rewelacyjny dzień mimo kiepskiej pogody. Wszystkie znaki zodiaku powinny szczegółowo go poznać. Horoskop na dziś dla Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca podpowie Ci, co Cię czeka. W horoskopie zapisane są wskazówki, ale i konkretne wydarzenia. Sprawdź koniecznie swój znak zodiaku.

Data publikacji: 19-10-2020

11 sytuacji, w których dopuszczalna jest praca w niedziele i święta

Zgodnie z przepisami, dniami wolnymi od pracy są niedziele i święta. Kodeks pracy dopuszcza jednak kilka wyjątków, w których dozwolona jet praca w niedzielę i święta.

Data publikacji: 19-10-2020

Prowadził po pijanemu i zabrali mu prawo jazdy. Kupił sfałszowane i wsiadł za kierownicę tira

Podczas rutynowej kontroli ciężarówki inspektorzy transportu drogowego z Torunia zauważyli, że kierowca posługuje się podejrzanie wyglądającym prawem jazdy. Okazało się, że mężczyźnie przed dwoma laty zatrzymano uprawnienia za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Kierowca przyznał, że kupił sobie sfałszowany dokument za 1200 zł.

Data publikacji: 19-10-2020

ZE PAK kupuje pierwsze stacje tankowania wodorem samochodów osobowych i autobusów

ZE PAK SA, producent energii z grupy Zygmunta Solorza, dzięki umowie z firmą Nel Hydrogen (Nel) zakupił stacje tankowania zielonym wodorem samochodów osobowych i autobusów. Będą to pierwsze stacje wodorowe ZE PAK w Polsce.

Data publikacji: 19-10-2020

Stanisław Kogut nie żyje. Pożegnania od Kolejarza Stróże

W niedzielę 18 października zmarł były senator PiS Stanisław Kogut. Z medialnych doniesień wynika, że był zakażony koronawirusem. W ostatnich dniach przebywał w szpitalu w Gorlicach. Miał raptem 67 lat.

Data publikacji: 19-10-2020

10 lat temu senator Kogut podejmował w Stróżach Szejkinię Kuwejtu i... Izraelczyków

Na zaproszenie senatora Stanisława Koguta 13 czerwca 2010 r. przyjechała do Stróż Szejkini Kuwejtu Fariha Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah. W tym samym dniu gościli tam także Izraelczycy. W rodzinnej miejscowości Stanisława Koguta odsłonięto wtedy tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Data publikacji: 19-10-2020

"Dziad. On silny, my silniejsi". Dziennikarka Polsat News i jej partner o walce z nowotworem

Książka Dziad. On silny, my silniejsi jest zapisem miesięcy wspólnej walki dziennikarki Polsat News Joanny Górskiej i jej partnera Roberta Szulca z rakiem. Walki wygranej. Jest także zapisem choroby postrzeganej z dwóch stron - samej chorej i osoby jej towarzyszącej. Choroby nowotworowe stanowią w Polsce drugą najczęstszą przyczynę zgonów. Rocznie z ich powodu umiera prawie 100 tys. osób.

Data publikacji: 19-10-2020

"Afgańska Mona Lisa". To najdroższe zdjęcie zlicytowane w Polsce

Fotografia, będąca najbardziej rozpoznawalnym zdjęciem na świecie, już w dniu publikacji stała się ikoną. Teraz Afgańska dziewczyna stała się najdroższym zdjęciem zlicytowanym na aukcji w Polsce. Fotografię sprzedano za ponad 283 tys. zł.

Data publikacji: 19-10-2020

Sprawa zdjęć do "Mission impossible 7" trafiła do prokuratury

Do prokuratury w Rzymie trafiła sprawa zdjęć do siódmej części filmu Mission impossible, jakie niedawno kręcił Tom Cruise na ulicach miasta. Zawiadomienie złożyli obrońcy konsumentów twierdząc, że doszło do chaosu, nad którym nikt nie panował.

Data publikacji: 19-10-2020