Artykuły z dnia: 19-07-2021

Mazowieckie. Wjechał motocyklem w nastolatki. Nagraniami z karetki pochwalił się znajomym

17-letni motocyklista wjechał w nastolatki, które siedziały koło kapliczki w miejscowości Trynosy-Osiedle (Mazowieckie). Jedna z dziewczyn, mimo reanimacji zmarła, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca wypadku nagrał wideo z karetki pt. tak się kończą balety. Nagraniem podzielił się w sieci. Jak dowiedział się Polsat News, mógł być pod wpływem narkotyków.

Data publikacji: 19-07-2021

Warszawa. Nielegalne wyścigi - śmiertelnie niebezpieczna prędkość i bezradność służb

Nielegalne wyścigi ulicami Warszawy. Śmiertelnie niebezpieczna prędkość i bezradność służb. Wyścigi mimo wysiłków policji odbywają się regularnie. - Policji jest za mało. W samej warszawskiej drogówce brakuje dzisiaj 90 funkcjonariuszy, to oznacza, że na każdą zmianę nie wyjeżdżają 24 radiowozy - powiedział autor materiału Leszek Dawidowicz. Oglądaj w programie Raport o g. 21 w Polsat News.

Data publikacji: 19-07-2021

Takie będą emerytury bez podatku 2022 - stawki. Zobacz najnowsze wyliczenia brutto i netto [19.07.2021]

Takie będą emerytury bez podatku 2022 - stawki. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem zostaną zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

Data publikacji: 19-07-2021

Dodatkowe 200 zł dla seniorów. Rząd szykuje nowy dodatek do emerytur. Kto będzie mógł skorzystać? Zobacz szczegóły

Będzie kolejny dodatek do emerytur? Projekt ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Świadczenie nie będzie jednak przeznaczone dla wszystkich. Dodatkowe 200 zł miesięcznie ma trafiać do grupy około 20 tys. emerytów, niezależnie od wysokości ich świadczenia z ZUS. Kto będzie mógł skorzystać? Poznajcie szczegóły!

Data publikacji: 19-07-2021

Berlin. Swietłana Aleksijewicz zatrzymana na lotnisku. "Historia w stylu Łukaszenki"

Swietłana Aleksijewicz została zatrzymana w Berlinie w drodze do Wrocławia. Przyczyną zatrzymania była bomba, którą noblistka miała mieć przy sobie. Pozwolono jej odejść dopiero, kiedy samolot odleciał. Bomby nie znaleziono - poinformowała Fundacja Olgi Tokarczuk. Nie przeprosili, nie skomentowali - relacjonowała Swietłana Aleksijewicz.

Data publikacji: 19-07-2021

Britney Spears w końcu może zatrudnić własnego prawnika. Chce wnieść oskarżenie przeciwko ojcu

Britney Spears chce wnieść oskarżenie przeciwko ojcu za nadużycie. Podczas kolejnej rozprawy w jej sprawie zgodzono się, aby mogła wybrać własnego prawnika. Piosenkarka radością z decyzji podzieliła się w mediach społecznościowych.

Data publikacji: 19-07-2021

Naukowcy znaleźli 14 żyjących krewnych Leonarda da Vinci. Usiłują odtworzyć DNA geniusza

Udało się zidentyfikować 14 żyjących dziś osób, połączonych genetycznie z renesansowym włoskim geniuszem Leonardem da Vinci. Badacze pokazali drzewo genealogiczne artysty i uczonego, obejmujące ostatnich siedem wieków i 21 pokoleń. Teraz liczą na możliwość rekonstrukcji DNA artysty i zrozumienie podstaw jego geniuszu.

Data publikacji: 19-07-2021