Artykuły z dnia: 19-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 19-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 19-05-2020

Koniec "Przyjaciółek". Zuza traci dzieci, a Patrycja krok od śmierci!

Już niebawem koniec 15. sezonu serialu „Przyjaciółki”. Przypominamy, że serial opowiada o losach czterech przyjaciółek, które trzymają się ze sobą od czasów szkoły. Zuza, Anka, Patrycja i Inga zawsze są dla siebie wsparciem, a ich życie wygląda bardzo ró...

Data publikacji: 19-05-2020

Eva Longoria wróciła wspomnieniami do swojej operacji, którą przeszła rok temu

Eva Longoria to gwiazda wielkiego formatu. Od lat cieszy się wielką popularnością, a media nieustannie zachwycają się jej talentem, urodą i wyczuciem stylu. Rok temu, tuż przed Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Cannes gwiazda musiała przejść operację. Wróciła do tego momentu w poście na I...

Data publikacji: 19-05-2020

Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz aktualne dane 18.05.2020

Mapa koronawirusa w Polsce zapełnia się coraz szybciej. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 18.05.2020 w Polsce stwierdzono już 18 885 przypadków zakażeń oraz 936 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

Data publikacji: 19-05-2020

Mariacka wraca do życia. Restauracje i bary zapełniły się klientami. "Tego nam było trzeba. Przede wszystkim psychicznego luzu"

Ulica Mariacka w Katowicach wraca do życia. Restauracje i bary zaraz po otwarciu zapełniły się ludźmi. - Tego nam było trzeba. Przede wszystkim psychicznego luzu - przyznaje Michał. W Klubowej cieszą się, że mogą złapać oddech i czekają, co przyniosą najbliższe dni. W Len Arte wprowadzają zmiany, ale tęsknią za tłokiem i gwarem.

Data publikacji: 19-05-2020

RAŚ znów domaga się autonomii: "Pora uderzyć pięścią w stół". "Rząd nieudolność przykrywa bezczelnością wobec Śląska"

Dziś pora uderzyć pięścią w stół, domagając się odpowiedzi na zadane pytania i przywrócenia naszej społeczności praw samorządowych, nadanych przed stu laty przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - głosi oświadczenie Ruchu Autonomii Śląska komentujące sytuację epidemiczną w województwie i oceniające działania polskiego rządu w regionie.

Data publikacji: 19-05-2020

Wbił się w transport belek. Kierowca miał wielkie szczęście

Ford Transit najechał na tył ciężarówki przewożącej więźbę dachową. Ładunek wbił się do wnętrza auta dostawczego, uderzając między innymi w fotel kierowcy. Zdjęcia z wypadku, które opublikowali strażacy i policjanci, są przerażające, ale kierowca przeżył to zdarzenie. Trafił do szpitala z obrażeniami głowy.

Data publikacji: 19-05-2020

Wyprzedził i nagle zahamował. Groźne zdarzenie na drodze ekspresowej nagrała kamera

Do groźnego zdarzenia doszło na trasie S19 w okolicach wsi Dąbrowica (pod Lublinem). Kierowca skody wyprzedził kilka aut, a kiedy znalazł się przed fordem, nagle zahamował. Kierowca forda usiłował ratować się przed zderzeniem ze skodą, ale rozbił się na barierach. - Trwa ustalanie, kto kierował skodą, która odjechała - powiedział polsatnews.pl węźle kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Data publikacji: 19-05-2020

Trójka, Kazik i afera z listą przebojów. Memy po zamieszaniu to prawdziwe złoto! Zobacz, jak internauci punktują aferzystów [18.05.2020 r.]

Trójka jest dziś na ustach wszystkich. Ze względu na unieważnienie 1998. notowania listy przebojów świat artystów, dziennikarzy i polityków zatrząsł się w posadach. Piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” okazała się… problematyczna. Opozycja i artyści twierdzą, że ze względu na antyrządowy charakter została siłą zdjęta z notowania. Polskie Radio uważa, że utwór na 1. miejscu listy znalazł się przypadkiem. Tak dziwna sytuacja nie umknęła uwadze internautów, którzy stworzyli mnóstwo memów:

Data publikacji: 19-05-2020

"Winni nie będą mieli już wpływu na media publiczne". Emilewicz o usunięciu piosenki Kazika

- Nie ma miejsca w przestrzeni publicznej dziś, w Polsce, na tego typu zachowania. Mam nadzieję, że Kazik wróci szybko na antenę - powiedziała w programie Wszystko o koronawirusie wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, o sytuacji w radiowej Trójce. Zapewniła, że rząd zbada co dokładnie się stało, a ewentualni winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Data publikacji: 19-05-2020

"Głosowanie, które prowadził Niedźwiecki zostało zmanipulowane i sfałszowane"

- Głosowanie na piątkową Listę Przebojów Trójki w jakiś sposób zostało zmanipulowane, wyniki faktyczne były inne niż te podane na antenie - powiedział szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powołując się na wstępne informacje od kierownictwa radia.

Data publikacji: 19-05-2020

"Stało się za dużo. Dość". Protesty dziennikarzy Trójki i wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia

Przedstawiciel Kukiz’15 w Radzie Mediów Narodowych złożył wniosek o natychmiastowe odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej. Z kolei dziennikarze rozgłośni protestują w sieci. Mamy dość wystawiania Trójki na nieustanne zarzuty zakłamywania rzeczywistości i ingerencji polityków - piszą w mediach społecznościowych, używając hasztagu #muremzatrójką.

Data publikacji: 19-05-2020