Artykuły z dnia: 19-02-2021

Dochód Podstawowy - 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie trzeba spełnić warunki?

Czy dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 19-02-2021

NOWOŚĆ: 18.02.2021. Ostateczny wskaźnik waloryzacji emerytur. Policzyliśmy, ile kto dostanie. Wiemy kiedy i jaka jest najniższa emerytura

Najniższa emerytura będzie wyższa o dodatkowe 88 groszy, ale jednak. Ostatecznie wyniesie 1 250,88 zł brutto. O wskaźnik 4,24 zwaloryzowane zostaną także inne emerytury. Minimalna emerytura jest podstawą do wypłaty trzynastych i czternastych emerytur, a to oznacza, że także te dodatkowe świadczenia wypłacane w 2021 r. będą wyższe - w większości przypadków o 88 groszy brutto więcej niż pierwotnie zakładano.

Data publikacji: 19-02-2021

Inni - zaczynają się dziać niewytłumaczalne rzeczy

Film pod tytułem „Inni” to trzymający w napięciu thriller, który zadebiutował w 2001 roku. Jego reżyserem i scenarzystą jest Alejandro Amenábar. Grace i jej rodzina mieszkają w posiadłości, w której zaczynają się dziać rzeczy niewytłumaczalne.  Tytuł orygi...

Data publikacji: 19-02-2021

Operacja Bracia - pomóc uchodźcom

Międzynarodowa grupa agentów specjalnych postanawia wykorzystać opuszczony pustynny resort w Sudanie, który ma być przykrywką do przemycenia tysięcy uchodźców do Izraela.  Rok produkcji: 2019 Oryginalny tytuł: Operation Brothers Gatunek: Dramat / Thriller Pr...

Data publikacji: 19-02-2021

10 błędów, które najczęściej popełniamy przy segregacji śmieci. Sprawdź, czy też tak robisz

Znakomita większość Polaków segreguje odpady. Wystarczy jednak zajrzeć do kontenerów na śmieci, aby przekonać się, że nie wygląda to idealnie. Oto 10 najczęściej popełnianych błędów.

Data publikacji: 19-02-2021

Nauczycielka z Rudy Śląskiej udzielała korepetycji i okradała domy. Wpadła na gorącym uczynku, dzięki zasadzce detektywów

Małżeństwo z Rudy Śląskiej podejrzewało, że korepetytorka może kraść z ich domu biżuterię. Sprawę zgłosiło policji. Wspólnie zastawili zasadzkę. - Detektywi zainstalowali w salonie kamerę, a sami czekali w pokoju obok - informuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak. 40-latka została złapana na gorącym uczynku. W jej domu znaleziono prawie 400 sztuk biżuterii.

Data publikacji: 19-02-2021

Ekologiczne osiedle SILO w Jaworznie otrzymało nagrodę zanim powstało. Budowa jeszcze się nie rozpoczęła

Nowe całkowicie ekologiczne osiedle SILO, które powstanie w Jaworznie otrzymało wyjątkową nagrodę. Certyfikat BREEAM Communities otrzymują inwestycje, które w trakcie projektowania, budowy i użytkowania spełniają najwyższe standardy budownictwa ekologicznego. Projekt SILO powstaje w Szczakowej na około 20-hektarowej działce. Powstanie tu 2377 nowych mieszkań.

Data publikacji: 19-02-2021

Auto przyszłości zaplanuje trasę, umówi wizytę w serwisie i posłuży za biuro

Samochód przyszłości nie musi być elektryczny, ale będzie inteligentny - będzie potrafił zaplanować trasę, umówić wizytę w serwisie, posłuży za biuro - uważa Dariusz Balcerzyk z Samaru. Jego zdaniem, najbardziej rewolucyjny będzie rozwój samochodowych systemów łączności (connectivity).

Data publikacji: 19-02-2021

Najsłynniejszy pirat drogowy w Polsce. Kim jest "Frog"?

Dwa i pół roku więzienia dla najsłynniejszego pirata drogowego w Polsce - Froga. Został skazany jedynie za szaleńczy rajd pod Kielcami, gdzie z prędkością ponad 200 km/h uciekał przed policją. Gdyby nie jadąca z naprzeciwka betoniarka, mógłby uniknąć kary, bo za wyczyny w Warszawie sąd go uniewinnił. Reportaż Leszka Dawidowicza w Raporcie.

Data publikacji: 19-02-2021

Krakowska Pijalnia Zdrojowa - otwarcie coraz bliżej. Jesienią będzie można spróbować wody „Mateczny Zdrój” i „Anton” [ZDJĘCIA] 19.02.21

Prawdopodobnie we wrześniu tego roku w Krakowie będzie można spróbować naturalnej wody mineralnej wydobywanej z głębokości 36 metrów. Właśnie prowadzone są prace wykończeniowe w budynku, gdzie będzie znajdowała się Krakowska Pijalnia Zdrojowa wód "Mateczny Zdrój" i "Anton". Obiekt powstaje po 115 latach od otwarcia w tym miejscu Zakładu Kąpielowego, który uruchomił Antoni Mateczny. Woda ma pomagać w problemach gastrycznych, skórnych, nerwowych, a nawet na kaca i "niemoc męską".

Data publikacji: 19-02-2021

"Miałam 3 udary i zawał serca". 28-letnia Demi Lovato o przedawkowaniu narkotyków

Piosenkarka i aktorka Demi Lovato w dokumencie na swój temat opowiedziała o przedawkowaniu narkotyków w 2018 roku i konsekwencjach zdrowotnych. - Miałam 3 udary i zawał, minuty dzieliły mnie od śmierci - ujawniła 28-latka.

Data publikacji: 19-02-2021

"The Rock" nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich. "Trzymam rękę na pulsie"

Dwayne The Rock Johnson, najlepiej opłacany aktor na liście Forbesa, rozważa ubieganie się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Rozważyłbym start, jeśli tego chcieliby ludzie - mówił w ostatnim wywiadzie.

Data publikacji: 19-02-2021

Martin Scorsese krytykuje platformy streamingowe. "Słowo »film« straciło na znaczeniu"

Reżyser Martin Scorsese w felietonie o Federico Fellinim sporo miejsca poświęcił krytyce współczesnego przemysłu filmowego i platform streamingowych. W branży filmowej, która jest obecnie biznesem masowej rozrywki wizualnej, nacisk zawsze kładzie się na słowo »biznes«, a wartość filmu jest zawsze określana przez ilość pieniędzy, jaką można zarobić na danym tytule - podkreślił.

Data publikacji: 19-02-2021