Artykuły z dnia: 18-10-2021

"Kokainowe hipopotamy". Kolumbia sterylizuje zwierzęta Pablo Escobara

Władze Kolumbii rozpoczęły sterylizację hipopotamów nielegalnie sprowadzonych przez byłego barona narkotykowego Pablo Escobara na swoją posiadłość. Zwierzęta w związku ze wzrostem populacji stanowią zagrożenie dla lokalnej społeczności.

Data publikacji: 18-10-2021

Organizacja turystyczna w Wiedniu założyła konto na OnlyFans. To protest przeciwko cenzurze

Rada Turystyki Wiednia założyła konto na profilu OnlyFans. Jest to jedyna siec społecznościowa, która pozwala publikować przedstawienia nagości. Jest to protest przeciwko cenzurze muzeów w sieci.

Data publikacji: 18-10-2021

Warszawa: pierwszy polski pokaz przedwojennego filmu "Europa" Stefana i Franciszki Themersonów

W piątek w stołecznym kinie Iluzjon odbył się pierwszy w Polsce pokaz zaginionego podczas II wojny światowej awangardowego filmu Europa Franciszki i Stefana Themersonów. Możemy ogłosić, że film istnieje i powrócił do Polski - podkreśliła wiceminister kultury Magdalena Gawin.

Data publikacji: 18-10-2021

Śląskie. Załadował na ciężarówkę zbyt dużo drewna. Kara wynosi 15 tys. zł

Ciężarówka z drewnem, która do Polski wjechała z Czech przez przejście graniczne w Cieszynie-Boguszowicach, wiozła o 18 ton ładunku za dużo. Grzywna dla przewoźnika to 15 tys. zł. Aby ruszyć w dalszą drogę, spedytor musiał przeładować surowiec na inny pojazd.

Data publikacji: 18-10-2021

Indie. Policja wykorzystała fragment serialu "Squid Game", aby mówić o zasadach ruchu drogowego

Policja z Mumbaju w Indiach opublikowała film o bezpieczeństwie ruchu drogowego, czerpiąc inspirację z popularnego serialu Netflixa - Squid Game. Funkcjonariusze wykorzystali jedną z najbardziej popularnych scen produkcji, a mianowicie grę w czerwone-zielone. Jak przestrzegają policjanci, aby nie dać się wyeliminować, trzeba zatrzymywać się na czerwonych światłach.

Data publikacji: 18-10-2021