Artykuły z dnia: 18-10-2020

Będą zmiany w podatkach od nowego roku. Pracujący za granicą od 2021 roku znów zapłacą PIT podwójnie? [17.10.2020]

Taki w praktyce będzie efekt zmniejszenia tzw. kwoty abolicyjnej w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych – PIT, którego zamierza dokonać rząd. To ma kolosalne znaczenie dla osób zarobkujących w części krajów w Europie i w USA, z którymi Polska ma wciąż niekorzystne dla podatników umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z konstrukcją umożliwiającą płacenie podatku w kraju zarobku, a od nadwyżki – dodatkowo w Polsce, zgodnie z polskimi stawkami podatkowymi. Kwotę abolicyjną wprowadzono właśnie po to, by te niekorzystne zasady zniwelować bez konieczności renegocjowania umów międzynarodowych, teraz jednak praktycznie wrócimy do płacenia dwóch podatków dochodowych.

Data publikacji: 18-10-2020

Obraz pożądania - ekscentryczny milioner i zbrodnia

Ekscentryczny milioner Cassidy chce, aby krytyk sztuki ukradł dla niego wyjątkowy obraz, obiecując mu w zamian za sławę i karierę. To dla krytyka wymarzona sytuacja - tym bardziej, że to również jego szansa na lepsze poznanie Berenice. Jednak odkryją pewną prawdę, której lepiej, aby ni...

Data publikacji: 18-10-2020

Izabella Scorupco – niepowtarzalna dziewczyna Bonda. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Izabella Scorupco jest polsko-szwedzką aktorką, piosenkarką i modelką. Największą popularność zdobyła dzięki roli Natalii Simonowej, którą zagrała w filmie „GoldenEye”. Wcieliła się również w Helenę Kurcewiczównę w „Ogniem i mieczem”. Pojawiała się na okł...

Data publikacji: 18-10-2020

Katowice świetnie się bawią w barach mimo obostrzeń żółtej strefy. Dlaczego po godz. 21 nie zamknięto restauracji i pubów?

Katowice tętnią nocnym życiem. Nic sobie nie robimy z zakazów? Restauracje. Puby, w związku z obostrzeniami mogą być czynne tylko do 21, tymczasem – jak donoszą nam mieszkańcy Katowic, po 21 na miejscu było jeszcze sporo klientów. Sprawdziliśmy i...zobaczcie zdjęcia. Co o tym sądzicie?

Data publikacji: 18-10-2020

Horoskop na niedzielę dla wszystkich znaków zodiaku: Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca [18.10.2020]

Horoskop dzienny na niedzielę, 18 października 2020 zapowiada fantastyczny dzień. Wszystkie znaki zodiaku powinny szczegółowo go poznać. Horoskop na dziś dla Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca podpowie Ci, co Cię czeka. W horoskopie zapisane są wskazówki, ale i konkretne wydarzenia. Sprawdź koniecznie swój znak zodiaku.

Data publikacji: 18-10-2020

Zakaz handlu w niedzielę zostanie zawieszony: 17.10.2020. Czy po wprowadzeniu godzin dla seniorów będzie to następny ruch rządu?

Racjonalnych argumentów za liberalnym handlem w dni wolne jest coraz więcej. Przede wszystkim za takim rozwiązaniem przemawiają zaś dwie najważniejsze racje: ekonomiczna i zdrowotna. Jest też porozumienie między przedstawicielami pracodawców i pracowników – znaleziono kompromis szanujący prawo pracownika od odpoczynku w niedziele i prawo przedsiębiorcy do racjonalizowania biznesu. Na razie jednak rząd idzie pod prąd - nie liberalizuje, ale ogranicza, wprowadzając znów godziny dla seniorów.

Data publikacji: 18-10-2020

Prowadził po pijanemu i zabrali mu prawo jazdy. Kupił sfałszowane i wsiadł za kierownicę tira

Podczas rutynowej kontroli ciężarówki inspektorzy transportu drogowego z Torunia zauważyli, że kierowca posługuje się podejrzanie wyglądającym prawem jazdy. Okazało się, że mężczyźnie przed dwoma laty zatrzymano uprawnienia za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Kierowca przyznał, że kupił sobie sfałszowany dokument za 1200 zł.

Data publikacji: 18-10-2020

ZE PAK kupuje pierwsze stacje tankowania wodorem samochodów osobowych i autobusów

ZE PAK SA, producent energii z grupy Zygmunta Solorza, dzięki umowie z firmą Nel Hydrogen (Nel) zakupił stacje tankowania zielonym wodorem samochodów osobowych i autobusów. Będą to pierwsze stacje wodorowe ZE PAK w Polsce.

Data publikacji: 18-10-2020

Uczniowie klasówki piszą, a nauczyciele sprawdzają... i płaczą. Zobaczcie hity szkolnych sprawdzianów! Dziecięca inwencja nie zna granic

Aż ciężko uwierzyć, co uczniowie polskich szkół piszą na klasówkach (zresztą nie tylko piszą!). Zobaczcie ich sprawdziany, a uśmiejecie się do łez. Tym bardziej, że poczucia humoru nieraz nie brakuje też nauczycielom. Zobaczcie hity ze szkolnych klasówek!

Data publikacji: 18-10-2020

Te nazwiska nosi najwięcej osób w Polsce. Sprawdź, czy jesteś w pierwszej setce! [TOP 100]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteście ciekawi, czy Wasze nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzicie to na naszej liście!

Data publikacji: 18-10-2020

"Afgańska Mona Lisa". To najdroższe zdjęcie zlicytowane w Polsce

Fotografia, będąca najbardziej rozpoznawalnym zdjęciem na świecie, już w dniu publikacji stała się ikoną. Teraz Afgańska dziewczyna stała się najdroższym zdjęciem zlicytowanym na aukcji w Polsce. Fotografię sprzedano za ponad 283 tys. zł.

Data publikacji: 18-10-2020

Sprawa zdjęć do "Mission impossible 7" trafiła do prokuratury

Do prokuratury w Rzymie trafiła sprawa zdjęć do siódmej części filmu Mission impossible, jakie niedawno kręcił Tom Cruise na ulicach miasta. Zawiadomienie złożyli obrońcy konsumentów twierdząc, że doszło do chaosu, nad którym nikt nie panował.

Data publikacji: 18-10-2020

"Dziad. On silny, my silniejsi". Dziennikarka Polsat News i jej partner o walce z nowotworem

Książka Dziad. On silny, my silniejsi jest zapisem miesięcy wspólnej walki dziennikarki Polsat News Joanny Górskiej i jej partnera Roberta Szulca z rakiem. Walki wygranej. Jest także zapisem choroby postrzeganej z dwóch stron - samej chorej i osoby jej towarzyszącej. Choroby nowotworowe stanowią w Polsce drugą najczęstszą przyczynę zgonów. Rocznie z ich powodu umiera prawie 100 tys. osób.

Data publikacji: 18-10-2020