Artykuły z dnia: 18-05-2022

Leki wycofane z aptek w maju 2022. Usuń je natychmiast z apteczki. Główny Inspektorat Farmaceutyczny przedstawił aktualną listę MAJ 2022

LEKI WYCOFANE Z APTEK W MAJU 2022. Nowa, aktualna lista leków GIF. W maju Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję dotyczącą wycofania z aptek popularnego leku na nadciśnienie tętnicze. Już wcześniej wydano decyzje dotyczące wycofania leków ze sprzedaży: kropli podawanym niemowlętom, zapobiegającym krzywicy u wcześniaków, noworodków i niemowląt, a także maści stosowanej w leczeniu hemoroidów, stanów zapalnych odbytu, szczeliny odbytu, świądu odbytu. Wcześniej wycofano znany lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego oraz zastoinowej niewydolności serca oraz antybiotyk o szerokim spektrum zastosowania. Sprawdź od razu, czy nie masz w swoim domu leków znajdujących się w prezentowanej przez nas galerii. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Lekarstwa znajdujące się na liście o podanym numerze serii mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia.

Data publikacji: 18-05-2022

Ile będą kosztować czereśnie w tym roku? Kiedy na rynku pojawią się polskie czereśnie? Dostępne będą tylko przez miesiąc

Ceny czereśni mogą zdziwić zwykłego konsumenta. Jeden z internautów podzielił się na Twitterze zdjęciem z informacją o czereśniach za 260 zł za kg. Ile wyniosą tegoroczne ceny czereśni w Polsce? Czy będzie aż tak drogo? Sprzedawcy i eksperci uspokajają. Wyjaśniamy od czego zależą ceny czereśni oraz kiedy poznamy ceny polskich zbiorów.

Data publikacji: 18-05-2022

Eurowizja. Teledysk do zwycięskiej piosenki nakręcono m.in w Buczy i Irpieniu

Ukraiński zespół Kalush Orchestra, laureat konkursu Eurowizji, opublikował w niedzielę teledysk do zwycięskiej piosenki Stefania, nakręcony w zniszczonych przez rosyjskie wojska miejscowościach Bucza, Irpień, Borodzianka i Hostomel na Ukrainie.

Data publikacji: 18-05-2022

Wojna Rosja-Ukraina. Eksperci: Ukraina zostanie całkowicie zderusyfikowana

- Ironia zawsze była silną cechą ukraińskiej kultury i używamy jej dzisiaj, aby wyrazić pragnienie wolności i inspirować ludzi do walki. Ukraińcy używają słowa raszyści, aby podkreślić szczególnie odrażające okrucieństwa popełniane przez Rosjan i sposób myślenia, który motywuje rosyjskie zachowania - mówi Bohdana Neborak, ukraińska dziennikarka i działaczka kultury.

Data publikacji: 18-05-2022

Włochy. Saudyjczyk jeździł maserati po Schodach Hiszpańskich w Rzymie

Włoska policja zatrzymała 37-letniego Saudyjczyka, który w nocy z wtorku na środę jeździł wypożyczonym autem marki Maserati po Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Sprawca próbował wyjechać z Włoch. Zabytek został uszkodzony.

Data publikacji: 18-05-2022

Mrągowo: ciężarówka wjechała w seniora na wózku inwalidzkim

Poruszający się na wózku inwalidzkim 74-latek został potrącony przez ciężarówkę na przejściu dla pieszych w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie). Z kolei w Sopocie kierujący oplem, wjeżdżając na parking, uderzył w 39-letnia kobietę niosącą dziecko. Zatrzymał się dopiero na drewnianej ścianie sąsiedniej posesji. Poszkodowani w obu wypadkach trafili do szpitali.

Data publikacji: 18-05-2022

Nie żyje Jerzy Trela, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów

W wieku 80 lat zmarł Jerzy Trela - przekazał Gazecie Wyborczej syn aktora. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, profesor PWST w Krakowie, był jednym ze współtwórców Krakowskiego Teatru Scena STU. Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dzisiaj zmarł Jerzy Trela - wspaniały aktor, cudowny człowiek, legenda teatru polskiego - nasz kolega - napisali przedstawiciele Starego Teatru.

Data publikacji: 18-05-2022