Artykuły z dnia: 18-05-2020

Syn Colina Farrella zmaga się z bardzo rzadkim schorzeniem genetycznym. Jest jak "uśmiechnięta kukiełka"

Colin Farrell w polskich mediach zasłynął związkiem z Alicją Bachledą-Curuś. Związek się rozpadł, ale para doczekała się dziecka. Nie jest to jednak jedyne dziecko, jakiego doczekał się Farrell. W 2003 roku, ze związku z modelką Kim Bordenave, doczekał się syna - Jamesa Padraiga. Jak się okazuje - n...

Data publikacji: 18-05-2020

Rafał Trzaskowski w Rybniku do Ślązaków: Są gorole, którzy was rozumieją i szanują

Pamiętajcie, że są tacy gorole, którzy was rozumieją i szanują - powiedział Rafał Trzaskowski w Rybniku. Nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej pojawił się na rynku, gdzie zaplanowano brifing prasowy. Prezydenta Warszawy spontanicznie powitała oklaskami spora liczba mieszkańców. Ze względu na sytuację organizatorzy skrócili spotkanie z dziennikarzami, a Rafał Trzaskowski udał się na spotkanie z włodarzami śląskich miast, aby rozmawiać o pandemii i sytuacji samorządów.

Data publikacji: 18-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 18-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 18-05-2020

To nie jest ok – historia nastolatki z mocami

Seriale komediowe stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę widza. To ona ma go przyciągać przed ekran i sprawiać, że jego humor znacząco się poprawia. Czasem jednak seriale tego typu łączą swój komediowy charakter z nieco bardziej głęboką fabułą. Tak jest w przypadku produkcji pod tytułem &b...

Data publikacji: 18-05-2020

Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz aktualne dane 17.05.2020

Mapa koronawirusa w Polsce zapełnia się coraz szybciej. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 17.05.2020 w Polsce stwierdzono już 18 529 przypadków zakażeń oraz 925 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

Data publikacji: 18-05-2020

Rafał Trzaskowski chce zostać prezydentem Polski. Zapowiedział wzrost środków na służbę zdrowia i likwidację TVP Info oraz "Wiadomości"

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem Polski, zaproponuje zwiększenie finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB oraz likwidację TVP w obecnym kształcie. Pierwsze sondaże pokazują, że nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej ma szansę zmierzyć się w drugiej turze z Andrzejem Dudą.

Data publikacji: 18-05-2020

Koszmarny wypadek motocyklisty na S1 w Tychach. Mężczyzna wypadł z drogi. Był nieprzytomny

Koszmarny wypadek motocyklisty na S1 w Tychach. Mężczyzna wypadł z drogi. Nieprzytomny trafił do szpitala. Na trasie w kierunku Tychów przez dłuższy czas pracowała policja i inne służby. Obecnie trasa jest już przejezdna.

Data publikacji: 18-05-2020

"Stało się za dużo. Dość". Protesty dziennikarzy Trójki i wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia

Przedstawiciel Kukiz’15 w Radzie Mediów Narodowych złożył wniosek o natychmiastowe odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej. Z kolei dziennikarze rozgłośni protestują w sieci. Mamy dość wystawiania Trójki na nieustanne zarzuty zakłamywania rzeczywistości i ingerencji polityków - piszą w mediach społecznościowych, używając hasztagu #muremzatrójką.

Data publikacji: 18-05-2020

Wyprzedził i nagle zahamował. Groźne zdarzenie na drodze ekspresowej nagrała kamera

Do groźnego zdarzenia doszło na trasie S19 w okolicach wsi Dąbrowica (pod Lublinem). Kierowca skody wyprzedził kilka aut, a kiedy znalazł się przed fordem, nagle zahamował. Kierowca forda usiłował ratować się przed zderzeniem ze skodą, ale rozbił się na barierach. - Trwa ustalanie, kto kierował skodą, która odjechała - powiedział polsatnews.pl węźle kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Data publikacji: 18-05-2020

Kręcili "bączki", mercedes kompletnie spłonął

Dwaj bracia urządzili sobie tor wyścigowy na drodze serwisowej autostrady A4 w okolicach Żyrakowa (Podkarpacie). Tak zawzięcie kręcili mercedesem bączki, że doprowadzili do samozapłonu auta.

Data publikacji: 18-05-2020

"Winni nie będą mieli już wpływu na media publiczne". Emilewicz o usunięciu piosenki Kazika

- Nie ma miejsca w przestrzeni publicznej dziś, w Polsce, na tego typu zachowania. Mam nadzieję, że Kazik wróci szybko na antenę - powiedziała w programie Wszystko o koronawirusie wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, o sytuacji w radiowej Trójce. Zapewniła, że rząd zbada co dokładnie się stało, a ewentualni winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Data publikacji: 18-05-2020

"Głosowanie, które prowadził Niedźwiecki zostało zmanipulowane i sfałszowane"

- Głosowanie na piątkową Listę Przebojów Trójki w jakiś sposób zostało zmanipulowane, wyniki faktyczne były inne niż te podane na antenie - powiedział szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powołując się na wstępne informacje od kierownictwa radia.

Data publikacji: 18-05-2020