Artykuły z dnia: 18-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 18-03-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 18-03-2020

Wojciech Mann po odejściu z Trójki rozpoczyna nową działalność

Niedawno Wojciech Mann po 55 latach pracy odszedł z radiowej Trójki, o czym poinformował w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Jego krok był gestem solidarności wobec niespodziewanie zwolnionej wcześniej koleżanki, Anny Gacek. Jak mówił dziennikarz, nie chciał on także, aby &bdqu...

Data publikacji: 18-03-2020

Królowa Elżbieta II ucieka przed koronawirusem. Chcę się chronić

Koronawirus już dawno dotarł do Wielkiej Brytanii. Robi się tam coraz bardziej gorąco. Sytuacja okazała się na tyle poważna, że królowa Elżbieta II postanowiła wyjechać i zaszyć się w bezpieczniejszym miejscu. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest w grupie podwyższonego ryzyka i że zar...

Data publikacji: 18-03-2020

Koronawirus: Kwarantanna domowa obowiązkiem? Grożą kary. Więzienie i 3 lata za kratkami? Kwarantanna a koronawirus

Koronawirus rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie. Kwarantanna domowa staje się koniecznością, a za jej złamanie grożą kary. Coraz więcej osób w Polsce jest i będzie poddanych kwarantannie domowej w związku z koronawirusem. Dziś to już ponad 4 tysiące Polaków. Jak się podczas niej zachować? Co grozi za złamanie kwarantanny? W Polsce jest obecnie 44 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem. O wszystkich szczegółach dotyczących złamania procedury kwarantanny domowej dowiecie się z poniższego artykułu.

Data publikacji: 18-03-2020

Koronawirus w Chorzowie: nowy przypadek zarażenia w województwie śląskim. To już 24. osoba w naszym regionie, u której wykryto SARS-CoV-2

W województwie śląskim wykryto 24. przypadek zakażenia koronawirusem. Poinformowało o tym Ministerstwo Zdrowia. To młody mężczyzna, który zgłosił się do szpitala w Chorzowie po kontakcie z osobą z Włoch. Jest to także szósty zdiagnozowany 17 marca pacjent w naszym regionie. Koronawirus został wykryty również u osoby na Podlasiu, co oznacza, że zakażeni są już mieszkańcy każdego spośród 16 województw.

Data publikacji: 18-03-2020

Koronawirus: szkoły mogą zostać zamknięte na dłużej, a egzaminy ósmoklasisty - przeniesione na później

Minister Edukacji Narodowej, Darusz Piontkowski na antenie TVP zapowiedział, że przedszkola i szkoły mogą zostać zamknięte do świąt wielkanocnych. Co wtedy z egzaminem ósmoklasisty, który - przypomnijmy - rozpocząć się ma 21 kwietnia?

Data publikacji: 18-03-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 18-03-2020

71-latka przejechana przez ciężarówkę. Tragiczny wypadek w Toruniu

71-letnia kobieta próbowała ominąć stojący na parkingu samochód ciężarowy. Gdy była przed maską samochodu, kierowca ciężarówki ruszył. Piesza zginęła na miejscu. - Kierowca, jako włączający się do ruchu, ponosi główny ciężar odpowiedzialności - ocenił ekspert.

Data publikacji: 18-03-2020

Te znaki zodiaku są piekielnie inteligentne. Lepiej z nimi nie pogrywać. Które znaki zodiaku są wyjątkowo przenikliwe? [17.03.2020 r.]

Niektóre znaki zodiaku cechują się niesamowitą inteligencją. To ludzie rezolutni, pomysłowi, kochający się w erudycji. Trudno wygrać z nimi w dyskusji, trudno też je przechytrzyć. Jeśli lubisz kłamać, z pewnością szybko rozgryzą twoje gierki. Te znaki zodiaku mają niebywale otwarty umysł!

Data publikacji: 18-03-2020

Celebryci kontra koronawirus. Terminator siedzi w domu, Wolverine pokazuje jak myć ręce

Przebywaj w domu najwięcej, jak to tylko możlwie - radzi na Twitterze Arnold Schwarzenegger. 72-letni hollywoodzki aktor i były gubernator Kalifornii apeluje, by ograniczyć spotkania i wyjścia do restauracji. Podobne zalecenia wystosowały również inne gwiazdy m.in. Ariana Grande, Taylor Swift i Hugh Jackman.

Data publikacji: 18-03-2020

Uczestnicy Big Brothera nie wiedzą o pandemii. Ale dzisiaj ma się to zmienić

Mają gorące jacuzzi i brak jakichkolwiek wiadomości o tym, co dzieje się na świecie - pisze brytyjski Guardian. Uczestnicy niemieckiej edycji Big Brothera nie byli dotychczas informowani o panującej pandemii koronawirusa. W momencie, gdy wydawało się, że o Covid-19 wiedzą już wszyscy, producenci programu podjęli decyzję o przekazaniu smutnych informacji swoim podopiecznym.

Data publikacji: 18-03-2020

Bądź jak Kevin! Polsat wie, jak zatrzymać ludzi w domach

To najlepsza pora na dobry film, który może być odskocznią od trudnej ostatnio codzienności. Kevin świetnie sobie radzi, gdy pojawiają się problemy, a do tego jest sam w domu, jak większość osób na kwarantannie. Telewizja Polsat wie, jak umilić widzom ten ciężki czas - 20 marca o godzinie 20.00 będzie można obejrzeć kultową komedię.

Data publikacji: 18-03-2020