Artykuły z dnia: 18-02-2021

Dochód Podstawowy - 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne? Jakie trzeba spełnić warunki?

Czy dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

Data publikacji: 18-02-2021

Kredyt hipoteczny 2021 po kluczowej zmianie: 17.02.2021. Co musisz wiedzieć w tym roku pożyczając pieniądze na mieszkanie

Co czeka przyszłych kredytobiorców w tym roku? Czy pandemia Covid-19 nadal będzie decydować o krokach podejmowanych przez banki? Co nowego przyniesie rok 2021 w kwestii wysokości wkładu własnego czy oprocentowania hipotek?

Data publikacji: 18-02-2021

Paranormal Activity: inny wymiar - mrocznych tajemnicy ciąg dalszy

Film pod tytułem „Paranormal Activity: inny wymiar” to amerykański horror, który jest kolejną częścią uznanej i wzbudzającej zainteresowanie serii. Film zadebiutował w 2015 roku - jego reżyserem jest Gregory Plotkin. Tytuł oryginalny: Paranormal Activity: The Ghost Dimension...

Data publikacji: 18-02-2021

Papillon. Motylek - wielka ucieczka

Mamy rok 1931. Henri Charriere, złodziej, zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo. Trafia więc do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Wkrótce postanawia, że ucieknie i podejmuje próbę...  Rok produkcji: 2017Oryginalny tytuł: Papillon Gatunek: Biograficzny / Dramat ...

Data publikacji: 18-02-2021

Śmierć na torach w Brzesku. Pociagi nie jadą między Tarnowem i Krakowem

Młody mężczyzna (około 20 lat) nie żyje po potraceniu przez pociąg. Jak przekazuje oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku do tragedii tej doszło około godz. 22 w środę, 17 lutego 2021 r. ponad pół kilometra od stacji Brzesko - Okocim, do której zbliżał się pociąg towarowy podążający od strony Tarnowa.

Data publikacji: 18-02-2021

Ona naprawdę to zrobiła! Zrzucila ubranie wsrodku zimy na szczycie Leskowiec w Beskidach. Nowa moda na górskie morsowanie [ZDJĘCIA]

Morsom nie wystarczają już kąpiele w lodowatej wodzie, miłośnicy zimna ruszyli w góry. Nie potrzebują ciepłych kurtek i polarów. Niektórzy nawet w góry chodzą tylko w skąpym bikini lub w kapielówkach, budząc niemałą sensację. Zobaczcie zdjęcia z podejścia na Leskowiec z Beskidzie Małym. Pani Renata postanowiła się tam rozebrać mimo siarczystego mrozu.

Data publikacji: 18-02-2021

Kolejna aplikacja trafiła do AppGallery. To eDO App. Została zintegrowana z Huawei Mobile Services

Do mobilnego sklepu Huawei AppGallery trafiła eDO App, bezpłatna aplikacja umożliwiająca między innymi zdalne potwierdzanie swojej tożsamości za pomocą smartfona i e-dowodu. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services.

Data publikacji: 18-02-2021

Skoki narciarskie Rasnov dziś NA ŻYWO 18.02.2021 PROLOG, KWALIFIKACJE, WYNIKI LIVE Ostatni Puchar Świata przed mistrzostwami świata

W czwartek 18.02.2021 r. rozpocznie się Puchar Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. To ostatnie zawody PŚ przed mistrzostwami świata w w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Na godz. 14.30 (czasu polskiego) zaplanowany jest prolog, wcześniej, o 12.30 rozpocznie się oficjalny trening. W Zakopanem Andrzej Stękała pierwszy raz stanął na podium, zajmując 2. miejsce. Jak w Rasnovie poradzą sobie Polacy? Poniżej znajdziecie WYNIKI na ŻYWO z czwartkowych zawodów Pucharu Świata w Rasnovie.

Data publikacji: 18-02-2021

Faustine Nogherotto nie żyje. 31-letnia piosenkarka poddała się eutanazji

Faustine Nogherotto, 31-latka znana z występów we francuskich programach telewizyjnych, poddała się eutanazji. Kobieta przez lata zmagała się z nieuleczalną chorobą.

Data publikacji: 18-02-2021

Auto przyszłości zaplanuje trasę, umówi wizytę w serwisie i posłuży za biuro

Samochód przyszłości nie musi być elektryczny, ale będzie inteligentny - będzie potrafił zaplanować trasę, umówić wizytę w serwisie, posłuży za biuro - uważa Dariusz Balcerzyk z Samaru. Jego zdaniem, najbardziej rewolucyjny będzie rozwój samochodowych systemów łączności (connectivity).

Data publikacji: 18-02-2021

Najsłynniejszy pirat drogowy w Polsce. Kim jest "Frog"?

Dwa i pół roku więzienia dla najsłynniejszego pirata drogowego w Polsce - Froga. Został skazany jedynie za szaleńczy rajd pod Kielcami, gdzie z prędkością ponad 200 km/h uciekał przed policją. Gdyby nie jadąca z naprzeciwka betoniarka, mógłby uniknąć kary, bo za wyczyny w Warszawie sąd go uniewinnił. Reportaż Leszka Dawidowicza w Raporcie.

Data publikacji: 18-02-2021

"The Rock" nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich. "Trzymam rękę na pulsie"

Dwayne The Rock Johnson, najlepiej opłacany aktor na liście Forbesa, rozważa ubieganie się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Rozważyłbym start, jeśli tego chcieliby ludzie - mówił w ostatnim wywiadzie.

Data publikacji: 18-02-2021

Martin Scorsese krytykuje platformy streamingowe. "Słowo »film« straciło na znaczeniu"

Reżyser Martin Scorsese w felietonie o Federico Fellinim sporo miejsca poświęcił krytyce współczesnego przemysłu filmowego i platform streamingowych. W branży filmowej, która jest obecnie biznesem masowej rozrywki wizualnej, nacisk zawsze kładzie się na słowo »biznes«, a wartość filmu jest zawsze określana przez ilość pieniędzy, jaką można zarobić na danym tytule - podkreślił.

Data publikacji: 18-02-2021