Artykuły z dnia: 17-11-2020

Jak sprawdzić, czy jest się na kwarantannie lub izolacji domowej? Odbierz telefon z tego numeru

Na kwarantannie lub izolacji domowej przysługuje prawo do zasiłku chorobowego lub wynagrodzenia chorobowego. Co zrobić, żeby sprawdzić, czy jesteśmy objęci kwarantanną lub izolacją? Jak upewnić się, czy pracownik przebywa na kwarantannie lub izolacji domowej? Wyjaśniamy.

Data publikacji: 17-11-2020

Życie przed sobą – poruszająca historia nietypowej relacji

Najbardziej poruszające są podobno proste historie, które niejednokrotnie ukazują prawdziwą ludzką naturę. Nic więc dziwnego, że to właśnie tego typu opowieści stają się inspiracją dla filmowych fabuł. Niezwykłe więzi i prawdziwa troska rodzą się bowiem czasem w najmniej spodziewanych okolicz...

Data publikacji: 17-11-2020

Mick Jagger – lider zespołu The Rolling Stones. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Mick Jagger jest brytyjskim wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów, a co najważniejsze – jednym z założycieli zespołu rockowego The Rolling Stones. Od lat prowadzi również karierę solową. Międzynarodową sławę przyniosły mu między innymi takie utwory jak „Paint It Black&r...

Data publikacji: 17-11-2020

Ta szkoła znalazła sposób na lekcje online. Jest bardzo prosty [DRUGA FALA]

Nauka online okazała się dużym wyzwaniem dla szkół, uczniów i rodziców. Co zrobić, żeby w klasie nie zapanował chaos? Jak zadbać o komfort pracy nauczyciela? Dyrekcja jednego z łódzkich liceów wpadła na pomysł, który powinny skopiować inne szkoły.

Data publikacji: 17-11-2020

Tak możesz podwyższyć swoją emeryturę. ZUS zdradza ważne informacje!

Ponowne przeliczenie emerytury może ją zwiększyć. Sposobami na podwyższenie świadczenia jest też złożenie wniosku o ponowne ustalenie kapitału początkowego oraz przyjęcie wartości średniego dalszego trwania życia z korzystniejszych tablic.

Data publikacji: 17-11-2020

Bytom wyróżniony w konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Miasto zostało docenione za tereny zielone

Bytom zdobył wyróżnienie w konkursie "Miasto z klimatem". Organizowało go Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Miasto zostało docenione w kategorii: tereny zielone. - W konkursie wzięło udział aż 270 polskich miast, dlatego tym bardziej satysfakcjonuje nas to wyróżnienie - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Data publikacji: 17-11-2020

Rowerzysta wjechał wprost pod tira. Opublikowano nagranie tragicznego wypadku

W internecie opublikowano nagranie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w Byczynie na Opolszczyźnie. 79-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła tira wiozącego drewno. Kierowca ciężarówki nie miał najmniejszych szans na uniknięcie zderzenia. Wideo zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jadącym tuż za tirem.

Data publikacji: 17-11-2020

Regionalny Fortuna Puchar Polski. Poprad Muszyna i Korona Niedzieliska najlepsze w podokręgach. Już 11 drużyn w fazie wojewódzkiej

W małopolskim Regionalnym Fortuna Pucharze Polski poznaliśmy dwa kolejne zespoły, które wystąpią w fazie wojewódzkiej - są nimi IV-ligowy Poprad Muszyna i A-klasowa Korona Niedzieliska. Poprad wygrał finał PP w podokręgu Nowy Sącz, Korona okazała się najlepsza w podokręgu Brzesko. Tym samym miejsce w 1/8 finału małopolskiego Pucharu Polski zapewniło już sobie 11 drużyn.

Data publikacji: 17-11-2020

Martyna z "Rolnik szuka żony" odpowiada hejterom! Padły OSTRE słowa?

Data publikacji: 17-11-2020

"Nie chcemy tych ukradzionych pieniędzy". Kult o rządowym wsparciu

Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy - napisał na swoim facebookowym profilu zespół Kult. Jeśli rząd komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał - podkreślają artyści we wpisie. To odpowiedź na pomoc dla sektora kultury i artystów, którą w piątek zapowiedział wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Data publikacji: 17-11-2020

"Boże Ciało" i Agnieszka Holland z nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych

Boże Ciało Jana Komasy otrzymało we wtorek nominacje do Europejskich Nagród Filmowych w kategoriach najlepszy film, reżyseria, scenariusz (Mateusz Pacewicz) oraz aktor (Bartosz Bielenia). Szansę na statuetkę za najlepszą reżyserię ma także Agnieszka Holland, twórczyni Szarlatana.

Data publikacji: 17-11-2020

Wiemy, od kiedy nie będzie trzeba wozić prawa jazdy. Jest warunek

Od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym - poinformowało w czwartek Ministerstwo Cyfryzacji. Dodano, że z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób.

Data publikacji: 17-11-2020

Nie żyje Witold Sadowy. Aktor miał ponad 100 lat

W niedzielę odszedł Witold Sadowy, aktor teatralny, kronikarz życia artystycznego - poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Sadowy miał ponad 100 lat. Jako aktor był związany z warszawskimi teatrami m.in. Rozmaitości, Polskim, Komedii.

Data publikacji: 17-11-2020