Artykuły z dnia: 17-07-2021

Najtańszy sklep w Polsce? Nie jest to Biedronka, Lidl ani Carrefour! Zobacz ranking 2021

Agencja marketingowa ASM Sales Force opublikowała najnowsze wyniki swojej analizy średniej wartości koszyka zakupowego w najpopularniejszych w Polsce sieciach handlowych. Generalnie eksperci zauważyli dużą konkurencję między dyskontami. Co ciekawe ceny spadły o 4,9% względem maja 2020 roku. Który zatem market jest najtańszy w Polsce? Wbrew pozorom nie jest to Biedronka ani Lidl.

Data publikacji: 17-07-2021

Szczepionka na Covid-19 wkrótce płatna? Ile będzie kosztować? Oto cena szczepionki na koronawirusa!

Dotychczas w Polsce osób zaszczepionych zostało około 30 mln osób. To jednak nadal zbyt mało, aby osiągnąć odporność zbiorową. Minister Zdrowia zapowiedział, że rząd może wkrótce rozważyć wprowadzenie opłaty za usługę szczepienia.

Data publikacji: 17-07-2021

Naukowcy znaleźli 14 żyjących krewnych Leonarda da Vinci. Usiłują odtworzyć DNA geniusza

Udało się zidentyfikować 14 żyjących dziś osób, połączonych genetycznie z renesansowym włoskim geniuszem Leonardem da Vinci. Badacze pokazali drzewo genealogiczne artysty i uczonego, obejmujące ostatnich siedem wieków i 21 pokoleń. Teraz liczą na możliwość rekonstrukcji DNA artysty i zrozumienie podstaw jego geniuszu.

Data publikacji: 17-07-2021

Warszawa. Nielegalne wyścigi - śmiertelnie niebezpieczna prędkość i bezradność służb

Nielegalne wyścigi ulicami Warszawy. Śmiertelnie niebezpieczna prędkość i bezradność służb. Wyścigi mimo wysiłków policji odbywają się regularnie. - Policji jest za mało. W samej warszawskiej drogówce brakuje dzisiaj 90 funkcjonariuszy, to oznacza, że na każdą zmianę nie wyjeżdżają 24 radiowozy - powiedział autor materiału Leszek Dawidowicz. Oglądaj w programie Raport o g. 21 w Polsat News.

Data publikacji: 17-07-2021

Nakło Śląskie. 62-latek leżał w trawie. Został przejechany przez ładowarkę

Do tragicznego wypadku doszło w Nakle Śląskim (woj. śląskie) Kierowca ładowarki przejechał 62-latka, który leżał w wysokiej trawie. Mężczyzna nie przeżył. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Data publikacji: 17-07-2021

Berlin. Swietłana Aleksijewicz zatrzymana na lotnisku. "Historia w stylu Łukaszenki"

Swietłana Aleksijewicz została zatrzymana w Berlinie w drodze do Wrocławia. Przyczyną zatrzymania była bomba, którą noblistka miała mieć przy sobie. Pozwolono jej odejść dopiero, kiedy samolot odleciał. Bomby nie znaleziono - poinformowała Fundacja Olgi Tokarczuk. Nie przeprosili, nie skomentowali - relacjonowała Swietłana Aleksijewicz.

Data publikacji: 17-07-2021

Britney Spears w końcu może zatrudnić własnego prawnika. Chce wnieść oskarżenie przeciwko ojcu

Britney Spears chce wnieść oskarżenie przeciwko ojcu za nadużycie. Podczas kolejnej rozprawy w jej sprawie zgodzono się, aby mogła wybrać własnego prawnika. Piosenkarka radością z decyzji podzieliła się w mediach społecznościowych.

Data publikacji: 17-07-2021