Artykuły z dnia: 17-05-2022

Włochy. Saudyjczyk jeździł maserati po Schodach Hiszpańskich w Rzymie

Włoska policja zatrzymała 37-letniego Saudyjczyka, który w nocy z wtorku na środę jeździł wypożyczonym autem marki Maserati po Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Sprawca próbował wyjechać z Włoch. Zabytek został uszkodzony.

Data publikacji: 17-05-2022

Mrągowo: ciężarówka wjechała w seniora na wózku inwalidzkim

Poruszający się na wózku inwalidzkim 74-latek został potrącony przez ciężarówkę na przejściu dla pieszych w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie). Z kolei w Sopocie kierujący oplem, wjeżdżając na parking, uderzył w 39-letnia kobietę niosącą dziecko. Zatrzymał się dopiero na drewnianej ścianie sąsiedniej posesji. Poszkodowani w obu wypadkach trafili do szpitali.

Data publikacji: 17-05-2022

Dostałeś taką wiadomość SMS? Eksperci ostrzegają: to może być próba kradzieży pieniędzy! [17.05.2022]

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET ostrzegają przed nowym zagrożeniem. Jak poinformowano, tym razem chodzi o powiadomienia SMS o nowej wiadomości na skrzynce głosowej. Treść SMS-a uzupełnia złośliwy link, przenoszący potencjalne ofiary na fałszywą stronę z konkursem, której organizatorem jest rzekomo firma Amazon. To kolejny przypadek kampanii phishingowej, w której cyberprzestępcy podszywają się pod znaną markę, licząc na to, że nieświadomi użytkownicy dadzą się nabrać. – Celem tej kampanii jest wyłudzenie danych osobowych, teleadresowych oraz danych karty płatniczej – wyjaśnia ESET. W galerii znajdują się zdjęcia fałszywej kampanii przygotowanej przez oszustów.

Data publikacji: 17-05-2022

Hiszpania wprowadza urlop menstruacyjny. To pierwszy taki przypadek w Europie

Hiszpania zapowiedziała wprowadzenie urlopu menstruacyjnego dla kobiet. Tego typu rozwiązanie znalazło zastosowanie w wybranych krajach azjatyckich, mogą się nim także cieszyć pracownice niektórych firm. Jednak urlop z powodu bolesnego okresu nie był nigdy dostępny na tak szeroką skalę w Europie.

Data publikacji: 17-05-2022

Eurowizja. Teledysk do zwycięskiej piosenki nakręcono m.in w Buczy i Irpieniu

Ukraiński zespół Kalush Orchestra, laureat konkursu Eurowizji, opublikował w niedzielę teledysk do zwycięskiej piosenki Stefania, nakręcony w zniszczonych przez rosyjskie wojska miejscowościach Bucza, Irpień, Borodzianka i Hostomel na Ukrainie.

Data publikacji: 17-05-2022

Wojna Rosja-Ukraina. Eksperci: Ukraina zostanie całkowicie zderusyfikowana

- Ironia zawsze była silną cechą ukraińskiej kultury i używamy jej dzisiaj, aby wyrazić pragnienie wolności i inspirować ludzi do walki. Ukraińcy używają słowa raszyści, aby podkreślić szczególnie odrażające okrucieństwa popełniane przez Rosjan i sposób myślenia, który motywuje rosyjskie zachowania - mówi Bohdana Neborak, ukraińska dziennikarka i działaczka kultury.

Data publikacji: 17-05-2022

Nie żyje Jerzy Trela, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów

W wieku 80 lat zmarł Jerzy Trela - przekazał Gazecie Wyborczej syn aktora. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, profesor PWST w Krakowie, był jednym ze współtwórców Krakowskiego Teatru Scena STU. Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dzisiaj zmarł Jerzy Trela - wspaniały aktor, cudowny człowiek, legenda teatru polskiego - nasz kolega - napisali przedstawiciele Starego Teatru.

Data publikacji: 17-05-2022