Artykuły z dnia: 17-05-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 17-05-2020

„Mission: Impossible 7” - reżyser wyjaśnił, dlaczego powstaną dwie części

Na początku tego roku rozpoczęły się zdjęcia do siódmej odsłony filmu „Mission: Impossible”. Z powodu pandemii koronawirusa prace nad filmem zostały wstrzymane. Gdy tylko wszelkie ograniczenia zostaną zniesione, filmowcy natychmiast powrócą na plan. Fani przez długi czas są...

Data publikacji: 17-05-2020

Ida Nowakowska już od kilku miesięcy nie widziała się z mężem. Opowiedziała o swojej tęsknocie

Ida Nowakowska aktywnie zaczęła pracować w Polsce. Rozpoczęła swoją karierę w „You can dance”, a teraz zasiada w jury programu „Dance, dance, dance” i pojawia się w śniadaniówce. Oprócz tego ma zapewne wiele innych projektów. Naturalnym jest, że właśnie t...

Data publikacji: 17-05-2020

Czeladź: nowy parking przy ul. Francuskiej prawie gotowy. To część ogromnej inwestycji

Powoli zmierza do końca największa dotychczas miejska inwestycja w historii Czeladzi, a więc budowa trzech węzłów przesiadkowych. Jednego dużego, w rejonie ul. Szpitalnej i Kombatantów oraz dwóch mniejszych, w rejonie ul. Katowickiej i Dehnelów oraz Francuskiej. I to właśnie w tym ostatnim miejscu wkrótce gotowy będzie nowy parking, na którym będzie mogło zaparkować kilkadziesiąt samochodów.

Data publikacji: 17-05-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 17-05-2020

Tak krakowskie bary i restauracje przygotowują się, by znów Was ugościć!

W krakowskich restauracjach, barach i kawiarniach trwają przygotowania do wznowienia działalności. Już w poniedziałek zostaną znów otwarte. Rozpocznie się bowiem trzeci etap łagodzenia - wprowadzonych właśnie w związku z pandemią koronawirusa - obostrzeń i odmrażania gospodarki w Polsce. Odwiedziliśmy dziś kilka znanych i popularnych lokali w stolicy Małopolski. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz, jak ich właściciele i pracownicy szykują się do ponownego przyjęcia klientów.

Data publikacji: 17-05-2020

Żywność potwornie drożeje i będzie drożeć. Owoce poszły w górę o 22 proc., wieprzowina o 17 proc., pieczywo o 9 proc.

Ceny żywności w Polsce poszybowały, choć wiele innych produktów tanieje z powodu silnie osłabionego popytu. Wedle GUS inflacja w kwietniu wyniosła 3.4 proc. rok do roku i była wyraźnie niższa niż a marcu (gdy osiągnęła rekordowe od lat 4,6 proc.). Ale żywność drożała zdecydowanie szybciej niż cała reszta – średnio o 7,8 proc. To bardzo zła wiadomość dla milionów Polaków, którzy z powodu pandemii i administracyjnych ograniczeń stracili pracę lub lwią część dochodów. Jeszcze gorsza jest taka, że - zdaniem ekspertów – produkty żywnościowe będą nadal mocno drożeć. Równie szybko pójdą w górę ceny wielu usług, z uwagi na rosnące koszty zabezpieczeń przez koronawirusem oraz ograniczoną dostępność.

Data publikacji: 17-05-2020

Słoneczny weekend w Parku Gródek. Polskie Malediwy przyciągają tłumy turystów

"Polska Chorwacja" czy "polskie Malediwy" to tylko jedne z określeń jakimi Polacy określają Park Gródek w Jaworznie. Gródek zachwyca zarówno na zdjęciach, jak i na żywo. W sobotę już od samego rana były tutaj tłumy spacerowiczów.

Data publikacji: 17-05-2020

Kręcili "bączki", mercedes kompletnie spłonął

Dwaj bracia urządzili sobie tor wyścigowy na drodze serwisowej autostrady A4 w okolicach Żyrakowa (Podkarpacie). Tak zawzięcie kręcili mercedesem bączki, że doprowadzili do samozapłonu auta.

Data publikacji: 17-05-2020

Piosenka Kazika wygrała listę Trójki, notowanie zniknęło. Jest komentarz radia

Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy - oświadczył w sobotę dyrektor Programu 3 Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski, odnosząc się do sprawy zdjęcia informacji o wygranej piosenki Kazika. Sprawę skomentował m.in. europoseł, były szef MSWiA Joachim Brudziński

Data publikacji: 17-05-2020

Zmarł Jerzy Łapiński. Aktor miał 79 lat

Nie żyje Jerzy Łapiński. Od 1997 r. związany był z Teatrem Narodowym w Warszawie. O jego śmierci poinformowała córka, Agnieszka Gaździńska Łapińska.

Data publikacji: 17-05-2020

Wyprzedził i nagle zahamował. Groźne zdarzenie na drodze ekspresowej nagrała kamera

Do groźnego zdarzenia doszło na trasie S19 w okolicach wsi Dąbrowica (pod Lublinem). Kierowca skody wyprzedził kilka aut, a kiedy znalazł się przed fordem, nagle zahamował. Kierowca forda usiłował ratować się przed zderzeniem ze skodą, ale rozbił się na barierach. - Trwa ustalanie, kto kierował skodą, która odjechała - powiedział polsatnews.pl węźle kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Data publikacji: 17-05-2020

Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki

Z III Programem Polskiego Radia żegna się prezenter Marek Niedźwiecki. Jak wynika z informacji polsatnews.pl, dziennikarz muzyczny złożył w sobotę wypowiedzenie. Nie zostało ono jeszcze przyjęte przez władze Trójki.

Data publikacji: 17-05-2020