Artykuły z dnia: 17-03-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 17-03-2020

Wiktoria Gąsiewska wystąpiła w nowym filmie Reżysera Życia

Daniel Rusin, znany szerszej publiczności jako Reżyser Życia, jest polskim youtuberem. Zajmuje się tworzeniem filmów, które poruszają trudne tematy natury społecznej takie jak, np. przemoc, choroby psychiczne i relacje w rodzinie. Youtuber często nawiązuje współpracę z gwiazdami...

Data publikacji: 17-03-2020

Przykry incydent na koncercie Martyniuka. Jego ochroniarz złamał rękę fance

Zenek Martyniuk jest polskim muzykiem disco-polo, którego uwielbia przynajmniej pół Polski. Gwiazdor doczekał się filmu o sobie, a TVP najwidoczniej pokłada w Martyniuku wiele nadziei, bo promują go niemalże na każdym kroku. Swego czasu pisaliśmy o tym, że „król disco polo...

Data publikacji: 17-03-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 17-03-2020

Koronawirus w Krakowie. Mimo zagrożenia prezydent zwołuje nadzwyczajną sesję rady miasta w sprawie podniesienie opłat za wywóz śmieci

Stan zagrożenia epidemicznego nie powstrzymał prezydenta Jacka Majchrowskiego przed zwołaniem na piątek nadzwyczajnej sesji rady miasta w sprawie podniesienia opłat za wywóz śmieci. Na ostrą krytykę magistrat odpowiada: Musieliśmy to zrobić.

Data publikacji: 17-03-2020

Wypadek w kopalni Bobrek w Bytomiu: trzech górników przysypały skały. Jednej osoby nie udało się uratować

W kopalni Bobrek w Bytomiu, należącej do Węglokoks Kraj, doszło przed południem do załamania fragmentu obudowy chodnika, w wyniku którego trzech górników zostało przysypanych skałami. Dwóch wyszło spod zawaliska o własnych siłach, a do trzeciego próbowali przez wiele godzin dotrzeć ratownicy. Niestety, górnika nie udało się uratować.

Data publikacji: 17-03-2020

Koronawirus w województwie śląskim. Zakażonych jest 18 osób. Skąd pochodzą, jak się zarazili, gdzie są hospitalizowani?

W woj. śląskim potwierdzono dotąd 18 przypadków osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Zarażeni przebywają aktualnie w szpitalach w Tychach, Chorzowie, Zawierciu, Cieszynie i Raciborzu. W tym ostatnim hospitalizowani są zakażeni z Rybnika. Większość osób jest w stanie dobrym, niektórzy być może za kilka dni zostaną nawet wypisani. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani.

Data publikacji: 17-03-2020

71-latka przejechana przez ciężarówkę. Tragiczny wypadek w Toruniu

71-letnia kobieta próbowała ominąć stojący na parkingu samochód ciężarowy. Gdy była przed maską samochodu, kierowca ciężarówki ruszył. Piesza zginęła na miejscu. - Kierowca, jako włączający się do ruchu, ponosi główny ciężar odpowiedzialności - ocenił ekspert.

Data publikacji: 17-03-2020

Koronawirus. Lekarka z Rybnika ujawnia: Chorych jest więcej. Po prostu ich nie diagnozujemy. Urząd Wojewódzki potwierdza i apeluje

Koronawirus w Rybniku: Lekarka z Rybnika ujawnia szokujące szczegóły dotyczące koronawirusa i przygotowania służby zdrowia do leczenia chorych. Jej opis jest wstrząsający zwłaszcza dla mieszkańców Rybnika. Urząd Wojewódzki jej odpowiada i potwierdza częściowo rewalacje lekarki z Rybnika. Jednak prosi szpitale o wyrozumiałość w sprawie sprzętu ochronnego. W rozmowie z Dziennikiem Zachodnim zapewniła, że ma na to dowody. "Na chwilę obecną mamy 31 POTWIERDZONYCH przypadków w Polsce. Pacjenci są w różnym stanie – począwszy od dobrego stanu, który wymaga tylko obserwacji, po pacjentów z niewydolnością oddechową wymagających respiratora. Gwarantuję Wam, że chorych w Polsce jest więcej, po prostu ich nie diagnozujemy. Dlaczego? Bo nie mamy testów. Jesteśmy uznani za kraj, w którym wirus JEST. W mojej opinii w RYBNIKU jest tym bardziej (5 potwierdzonych przypadków wśród Rybniczan). Macie objawy, możecie mieć tego wirusa. Czy go macie? Nie powiem Wam bo nie mamy testów by Was wszystkich przebadać - pisze na facebooku lekarka ze szpitala w Rybniku.

Data publikacji: 17-03-2020

"Otwarte okno" w Cyfrowym Polsacie. Odkodowany Canal+ Sport oraz filmy, seriale i kanał dla dzieci

Cyfrowy Polsat zdecydował o odkodowaniu dla wszystkich abonentów kanałów Canal+ Sport 3 i 4 w trakcie najbliższej kolejki PKO BP Ekstraklasy, która potrwa do poniedziałku. Co najmniej do końca marca potrwają także otwarte okna na kanały filmowe i serialowe oraz popularny kanał dla dzieci - Disney Channel.

Data publikacji: 17-03-2020

Charlie Sheen oskarżony o gwałt na 13-latku. Aktor zaprzecza

Aktor Corey Feldman wyprodukował film dokumentalny, w którym oskarżył kolegów z branży filmowej o molestowanie seksualne oraz pedofilię. Wśród obwinionych jest Charlie Sheen, znany m.in. z ról w filmie Pluton i serialu Dwóch i pół. To chore i nieprawdziwe zarzuty. To nigdy nie miało miejsca - powiedział gwiazdor dla serwisowi HuffPost.

Data publikacji: 17-03-2020

Ostrzegał kierowców przed policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz

20-letni kierowca dostawczego busa ostrzegał innych przed kontrolą prędkości, mrugając do nich światłami. Miał jednak pecha, bo trafił na jadący z naprzeciwka nieoznakowany radiowóz. Policjanci podziękowali mu za uprzejmość... mandatem.

Data publikacji: 17-03-2020

Zdobywca Złotego Globu zarażony koronawirusem. Opublikował wideo

Idris Elba, brytyjski aktor, zdobywca Złotego Globu za rolę inspektora londyńskiej policji w serialu Luther, zaraził się koronawirusem. O tym, że testy na COVID-19 były pozytywne poinformował w poniedziałek na Twitterze. Bez paniki - uspokajał swoich sympatyków w nagraniu.

Data publikacji: 17-03-2020