Artykuły z dnia: 17-02-2020

Praca za granicą nigdy się nie kończy. Dlaczego polscy emigranci nie chcą wrócić do kraju?

Praca za granicą jest domeną wielu Polaków. Pod koniec 2017 r. już ponad 2,5 mln obywateli Polski czasowo przebywało poza krajem. Praca za granicą może stać się dla nich pretekstem do wyprowadzki na stałe.

Data publikacji: 17-02-2020

60 Sekund Biznesu: Lot z Berlina czy Okęcia? To zależy od oferty, czyli od ceny, dostępności i lokalizacji lotniska

W 2017 roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie porty lotnicze wzrosła o blisko 18 proc. r/r. To drugi najlepszy wynik na świecie. Zdaniem ekspertów w 2018 roku trend ten będzie się utrzymywał.

Data publikacji: 17-02-2020

Fame MMA 6 – znamy już kartę walk. Kto zawalczy w Częstochowie?

Fame MMA okazało się ogromnym sukcesem i już na stałe wpisało się w kanon rozrywki sportowej w naszym kraju. Kolejne gale przyciągają coraz ciekawszych zawodników i wypełniają kolejne widowiskowe hale po brzegi. Podobnie będzie prawdopodobnie 28 marca w Częstochowie, gdzie odbędzie się już 6...

Data publikacji: 17-02-2020

Zofia Zborowska - głos z "Wiedźmina". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Zofia Zborowska jest utalentowaną córką Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej. Dorastając w aktorskiej rodzinie – nie mogła wybrać inaczej. Od pewnego czasu, mimo wcześniejszych zapewnień, że to nigdy nie nastąpi – jest szczęśliwą żoną. Czy jest ktoś, kto nie wie kim jest wybra...

Data publikacji: 17-02-2020

Świńska grypa w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Wprowadzono zakaz odwiedzin

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu wprowadzono zakaz odwiedzin. Powód? Na jednym z oddziałów szpitala przebywa mężczyzna z objawami świńskiej grypy. Lekarze czekają na wyniki dalszych badań. Stan mężczyzny jest poważny. Potrzebne był zastosowanie pozaustrojowego wspomagania oddychania.

Data publikacji: 17-02-2020

Koszmarny wypadek w Dąbiu w powiecie będzińskim. 3 osoby ranne, jedna zmarła ZDJĘCIA

W niedzielę 16 lutego 2020 roku o godzinie 19.16 w miejscowości Dąbie w powiecie będzińskim miał miejsce groźny wypadek. Samochód osobowy wypadł z drogi, wrył się w ziemię i niemal stanął dęba. Ranne zostały 4 osoby, w tym jedna bardzo ciężko. Trwała długa walka o jej życie, ale ostatecznie zmarła.

Data publikacji: 17-02-2020

Nissan zamyka fabrykę. Powodem koronawirus

Nissan to kolejny producent samochodów tymczasowo zamykający jedną ze swoich fabryk. Z powodu epidemii koronawirusa nie może otrzymać niezbędnych do wykonania aut materiałów z Chin. Część tamtejszych warsztatów pozostaje zamknięta.

Data publikacji: 17-02-2020

Waloryzacja emerytur 2020: TABELA + WYLICZENIA kwotowe i procentowe. ile wyniesie emerytura po waloryzacji?

Emerytura i renta w 2020 wzrośnie. Waloryzacja przewyższyła założenia rządu, oznacza, to że wszyscy, którzy pobierają od ZUS emerytury mogą mieć powody do radości. Ile wyniesie waloryzacja kwotowo-procentowa? Emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 zł, a najniższe wyniosą 1200 złotych brutto. Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent wyniósł 3,56 proc.

Data publikacji: 17-02-2020

Więckowice. Strażacy walczą z pożarem kilkuset bel słomy koło Zabierzowa. "Prawdopodobnie będziemy gasić do rana"

W miejscowości Więckowice trwa walka z pożarem balotów słomy. Na miejscu z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej - poinformował na FB "Powiat Krakowski 112". Akcja gaśnicza może potrwać całą noc.

Data publikacji: 17-02-2020

Łzy Eltona Johna. "Właśnie straciłem głos" [WIDEO]

Elton John skrócił w niedzielę swój koncert w Auckland w Nowej Zelandii. Ze sceny poinformował fanów, że właśnie stracił głos i nie może dalej śpiewać, po czym zszedł ze sceny. Później przekazał, że niedawno zdiagnozowano u niego zapalenie płuc.

Data publikacji: 17-02-2020

Jerzy Gruza nie żyje. Minister kultury podsumował twórczość reżysera

- Postać wielkoformatowa, barwna, człowiek-historia polskiej kultury popularnej - powiedział o zmarłym reżyserze Jerzym Gruzie wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Dzięki niemu szare czasy PRL-u stawały się bardziej znośne - podkreślił.

Data publikacji: 17-02-2020

Nie żyje Jerzy Gruza, reżyser m.in. "Czterdziestolatka"

W wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza - reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, aktor, twórca seriali Wojna domowa i Czterdziestolatek, zmarł dziś w nocy w Warszawie - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Data publikacji: 17-02-2020

Robert Kubica wraca na tor. O wyścigach serii DTM mówi wywiadzie dla Polsat News

- Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) jest nową serią nie tylko dla PKN Orlen, ale także dla mnie. Po raz pierwszy będę się ścigał na torze autem z dachem - mówił w wywiadzie dla Polsat News Robert Kubica. - Sport i biznes wymagają, by dotrzymywać słowa. Poprzez to budujemy swoją rozpoznawalność, siłę i wiarygodność w biznesie. Robert nam w tym pomaga - powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Data publikacji: 17-02-2020