Artykuły z dnia: 16-11-2020

Gdzie zarażamy się koronawirusem? Naukowcy wskazali najczęstsze miejsca. Sprawdź, gdzie możesz się zarazić

Amerykanie przeanalizowali dane z niemal 100 mln telefonów komórkowych. Zebrali informacje, gdzie najczęściej się logowały i czy ich właściciele zachorowali na COVID-19. Po weryfikacji okazało się, że do zakażeń dochodziło najczęściej w restauracjach, siłowniach i hotelach. Nie ma aktualnych polskich badań na ten temat, ale ze wzrostu zakażeń wynika, że obecnie najczęściej zakażają Polaków uczniowie, którzy na moment wrócili do szkół. Raport GIS z początków pandemii mówił, że głównym źródłem zakażeń były szpitale i przychodnie.

Data publikacji: 16-11-2020

Duża zmiana w PIT od nowego roku. Pracujący za granicą znów muszą płacić podatek od dochodu podwójnie: 15.11.2020

Taki w praktyce będzie efekt zmniejszenia tzw. kwoty abolicyjnej w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych – PIT, którego zamierza dokonać rząd. I sprawa jest praktycznie przesądzona, bo ustawa jest już uchwalona przez Sejm i trafia właśnie do Senatu. Od 1 stycznia 2021 r. Polacy pracujący w takich krajach, jak np. Belgia, USA, Dania czy Holandia, nie będą mogli już skorzystać z ulgi abolicyjnej, która pozwalała odliczyć podatek za zarobki za granicą. Miała ona zastosowanie, jeśli podatek należny w obcym kraju był niższy niż w Polsce.

Data publikacji: 16-11-2020

Patryk Vega kręci nowy film. O czym będzie "Miłość w czasie zarazy"?

Pandemia szaleje w najlepsze, ale ewidentnie nie wszyscy się jej boją. Patryk Vega wychodzi przed szereg i kręci swój kolejny film. Będzie on nosił tytuł "Miłość w czasie zarazy". W rozmowie z "Onet Rano" już we wrześniu zdradził trochę informacji o tym, co pojawi się w jego nowej produkcji....

Data publikacji: 16-11-2020

Michael Douglas – dwukrotny zdobywca Oscara. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Michael Douglas to amerykański aktor, producent filmowy i scenarzysta. Międzynarodową sławę przyniosły mu role między innymi w takich produkcjach jak „Nagi instynkt”, „Upadek”, „Miłość, szmaragd i krokodyl” czy „Wall Street”. Jest zdobywcą dwóch...

Data publikacji: 16-11-2020

Włochy - Polska: Wymowna reakcja Roberta Lewandowskiego na pytanie o plan Brzęczka na mecz. Kapitan zamilkł!

- Ciężko powiedzieć, żeby cokolwiek funkcjonowało. Wiele rzeczy zabrakło - powiedział o meczu z Włochami (0:2) Robert Lewandowski. Kapitan nie wiedział co odpowiedzieć na pytanie reportera TVP Sport o strategię Jerzego Brzęczka na ten mecz.

Data publikacji: 16-11-2020

Kamila Wybrańczyk - dziewczyna Artura Szpilki pokazuje ciało w rozbieranej sesji w CKM. Będzie walczyć na FAME MMA

Kamila Wybrańczyk to dziewczyna Artura Szpilki, która podgrzewa temperaturę wokół swojej osoby gorącymi i odważnymi zdjęciami wrzucanymi na Instagramie. Wybrańczyk wzięła również udział w gorącej sesji do magazynu CKM, o czym wspomina w jednym z wpisów. Wybrańczyk ponadto miała wystąpić na gali Fame MMA 8, jednak jej walka została przełożona z racji na fakt, że Wybrańczyk poddała się zabiegowi zmniejszenia biustu. Co o swojej narzeczonej mówił bokser Artur Szpilka w kontekście walki? "Jest zadziorna i z pewnością zaskoczy w oktagonie".

Data publikacji: 16-11-2020

Wiemy, od kiedy nie będzie trzeba wozić prawa jazdy. Jest warunek

Od 5 grudnia w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy, które zastąpi dokument uprawniający do kierowania pojazdem mechanicznym - poinformowało w czwartek Ministerstwo Cyfryzacji. Dodano, że z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób.

Data publikacji: 16-11-2020

Rowerzysta wjechał wprost pod tira. Opublikowano nagranie tragicznego wypadku

W internecie opublikowano nagranie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w Byczynie na Opolszczyźnie. 79-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła tira wiozącego drewno. Kierowca ciężarówki nie miał najmniejszych szans na uniknięcie zderzenia. Wideo zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jadącym tuż za tirem.

Data publikacji: 16-11-2020

Kasina Wielka. Nocne dachowanie samochodu. Strażacy w akcji

Samochód osobowy wpadł do rowu wywracając się tam kołami do góry. Stało się to w na drodze wojewódzkiej nr 964 w Kasinie Wielkiej.

Data publikacji: 16-11-2020

Te osoby mogą spodziewać się kontroli abonamentu RTV. Na nich trwa teraz polowanie!

Kontrolerzy abonamentu mogą zapukać do twoich drzwi! Trwają kontrole u osób, które zakupiły telewizor, a nie zgłosiły go do rejestru i nie płacą abonamentu RTV. Kary mogą być naprawdę dotkliwe.

Data publikacji: 16-11-2020

Nie żyje Witold Sadowy. Aktor miał ponad 100 lat

W niedzielę odszedł Witold Sadowy, aktor teatralny, kronikarz życia artystycznego - poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Sadowy miał ponad 100 lat. Jako aktor był związany z warszawskimi teatrami m.in. Rozmaitości, Polskim, Komedii.

Data publikacji: 16-11-2020

"Nie chcemy tych ukradzionych pieniędzy". Kult o rządowym wsparciu

Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy - napisał na swoim facebookowym profilu zespół Kult. Jeśli rząd komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał - podkreślają artyści we wpisie. To odpowiedź na pomoc dla sektora kultury i artystów, którą w piątek zapowiedział wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Data publikacji: 16-11-2020

"Boże Ciało" i Agnieszka Holland z nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych

Boże Ciało Jana Komasy otrzymało we wtorek nominacje do Europejskich Nagród Filmowych w kategoriach najlepszy film, reżyseria, scenariusz (Mateusz Pacewicz) oraz aktor (Bartosz Bielenia). Szansę na statuetkę za najlepszą reżyserię ma także Agnieszka Holland, twórczyni Szarlatana.

Data publikacji: 16-11-2020