Artykuły z dnia: 16-09-2021

Inwazja biedronek z Azji! Azjatyckie biedronki w Polsce! Azjatyckie biedronki są niebezpieczne! 15.09.2021

Inwazja biedronek z dalekiej Azji. Zwane są one arlekinami lub harlekinami. Do Polski dotarły w 2006 roku i – niestety – na dobre zadomowiły się w naszym kraju. Niestety, bo mogą być bardzo groźne dla naszego zdrowia. Właśnie próbują się dostać do naszych mieszkań, a bywają ich tysiące! Jak walczyć z azjatyckimi biedronkami? Jak pozbyć się ich z domu?

Data publikacji: 16-09-2021

Martyna Wojciechowska bez stanika. Wytatuowane ciało podróżniczki robi wrażenie. ZDJĘCIA 16.09.2021

Martyna Wojciechowska, znana dziennikarka i podróżniczka, jest bohaterką najnowszego wydania magazynu „Viva!". Poza obszernym wywiadem w gazecie będzie można znaleźć półnagie fotografie, na których Martyna (świeżo upieczona żona Przemka Kossaowskiego) wygląda obłędnie. Już sama okładka obiecuje wiele!

Data publikacji: 16-09-2021

500 plus dla seniora. Kto otrzyma nowy dodatek? Jakie warunki muszą spełnić emeryci, by dodatkowe pieniądze do emerytury?

W tym roku seniorzy mogą wnioskować o wsparcie w postaci dodatku do emerytury w wysokości 500 zł. Jednym z czynników jest jednak kryterium dochodowe. Kto może liczyć na 500 plus dla seniora? Jakie kryteria dokładnie trzeba będzie spełnić? Sprawdźcie!

Data publikacji: 16-09-2021

Dodatkowe 200 zł dla seniorów. Szykuje się nowy dodatek do emerytury. Kto na nim najbardziej skorzysta? [15.09.2021]

Będzie kolejny dodatek do emerytur? Projekt ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Świadczenia nie będzie mógł jednak otrzymać każdy. Dodatkowe 200 zł miesięcznie ma trafiać do grupy jedynie około 20 tys. emerytów, niezależnie od wysokości ich świadczenia z ZUS. Kto będzie mógł skorzystać z tej dodatkowej sumy pieniędzy? Poznajcie szczegóły!

Data publikacji: 16-09-2021

Festiwal w Wenecji 2021. Złoty Lew dla filmu "Happening"

Film Happening Audrey Diwan otrzymał Złotego Lwa podczas sobotniej gali zamknięcia 78. festiwalu w Wenecji. Srebrnym Lwem - Wielką Nagrodą Jury uhonorowano Paolo Sorrentino za The Hand of God. Statuetek nie zdobyło Żeby nie było śladów Jana P. Matuszyńskiego.

Data publikacji: 16-09-2021

Ig Noble 2021 rozdane. Korupcja powiązana z otyłością polityków, orgazm udrażnia nos

Czy broda chroni przed skutkami uderzenia w twarz? (trochę). Czy politycy kradną więcej, kiedy są otyli? (wyraźnie). Czy nosorożce powinno się transportować do góry nogami? (tak najlepiej). Dlaczego przechodnie nie wpadają na siebie, kiedy idą ulicą? (to skomplikowane). Rozdano doroczne Ig Noble - nagrody z sympatią parodiujące najbardziej prestiżowe naukowe wyróżnienie.

Data publikacji: 16-09-2021

Lublin. Zderzenie wojskowych ciężarówek. Kilkunastu żołnierzy na badaniach w szpitalu

Dwie ciężarówki wojskowe z żołnierzami zderzyły się w środę rano w Lublinie. Szesnastu mundurowych, którzy nimi jechali, zostało przewiezionych do szpitala na badania. Jak podała żandarmeria, na razie nie ma u nich potwierdzonych obrażeń. Prokuratura wstępnie zakwalifikowała zdarzenie jako sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Data publikacji: 16-09-2021

Warszawa. Fotoradary na moście Poniatowskiego. Po pierwszych godzinach pracy ponad 330 wykroczeń

- Fotoradary zamontowane na moście Poniatowskiego po testach zostały uruchomione w tryb rejestracji naruszeń, czyli fotografowania samochodów, które przejeżdżają przez most z nadmierną prędkością. Zarejestrowały ponad 300 wykroczeń - poinformowała w środę rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Data publikacji: 16-09-2021

Warszawa. Uroczystości pogrzebowe Wiesława Gołasa. "Zachwycał unikalnym talentem"

Uroczystości pogrzebowe Wiesława Gołasa rozpoczęła msza św. w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Starych Powązkach. Następnie Gołas spoczął w grobie rodzinnym. Twórca ponad 120 ról filmowych, kabaretowych, teatralnych i telewizyjnych zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 90 lat. Żegnam dzisiaj wybitnego artystę i wspaniałego człowieka - przekazał prezydent Andrzej Duda.

Data publikacji: 16-09-2021