Artykuły z dnia: 16-09-2020

Część II. Czy warto posiadać mobilną stronę internetową lub RWD?

Pierwszą część materiału o mobilnych stronach interntowych znajdziecie Tu.

Data publikacji: 16-09-2020

Kupiłeś reklamę na odsłony i jej nie widzisz?

Kupując reklamę na odsłony, niezależnie czy będzie to 40 000 emisji czy milion, warto wiedzieć jak działa ad serwer reklamowy.

Data publikacji: 16-09-2020

Piątek 13-go – psychopata i dom nad jeziorem

Horrory to z całą pewnością kino, które nie każdemu przypadnie do gustu. Wiele osób zwyczajnie jednak lubi się bać podczas oglądania. Nic więc dziwnego, że co roku powstaje wiele tytułów, które przeznaczone są właśnie dla miłośników kina, które potrafi wywoł...

Data publikacji: 16-09-2020

Viola Kołakowska – Luba z „Egoistów”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

Viola Kołakowska to polska aktorka i modelka, której największą popularność przyniosły występy w takich produkcjach jak „Na dobre i na złe”, „Kryminalni”, „Egoiści” czy „Dzień świra”. Przez wiele lat była związana z Tomaszem Karolakiem, a ich gł...

Data publikacji: 16-09-2020

Tak nas podstępnie okradają. 10 najpopularniejszych sztuczek złodziei, na które dasz się nabrać

Złodzieje są przebiegli, jak nigdy dotąd. Nie wystarczy już siła i szybkość, liczy się spryt i pomysłowość. Złodzieje wymyślają coraz to nowe metody na wyłudzenie pieniędzy. Najczęściej ofiarami kradzieży i wyłudzeń są dzieci i osoby starsze. Są jednak metody, na które nabierają się nawet najbardziej ostrożni użytkownicy. Sprawdź jak nie dać się nabrać i nie stracić pieniędzy lub dostępów.

Data publikacji: 16-09-2020

500 plus na pierwsze dziecko - od kiedy składać wniosek? Zmiany w programie 500 plus. Od kiedy wypłaty? 25 08

500 plus na pierwsze dziecko. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze, popularnie zwane 500 plus, będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Wnioski przez internet za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS będzie można składać już od 1 lipca, od 1 sierpnia ruszy przyjmowanie wniosków metodą tradycyjną - podczas wizyty w urzędzie lub listownie. Jak zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pieniądze z programu 500 plus mogą trafić do rodzin już w lipcu, choć bardziej prawdopodobne są wypłaty w sierpniu i we wrześniu- z wyrównaniem od lipca.

Data publikacji: 16-09-2020

"Powódź Tysiąclecia" [ZOBACZ FILM DOKUMENTALNY]

Film opowiada o wydarzeniach, które rozegrały się na Opolszczyźnie 23 lata temu. Fala powodziowa zalała w 1997 roku ulice, domy, mieszkania, zakłady pracy. Życie na skutek powodzi straciło w regionie 8 osób.

Data publikacji: 16-09-2020

Gdzie jest burza? Radar burzowy, mapa burz. Najnowsza MAPA ONLINE BURZ w Polsce

Gdzie jest burza teraz? Najnowsza mapa burz 2020 ONLINE Sprawdź, kiedy burza dojdzie do Twojej miejscowości i zobacz mapy burz i radar burzowy. Sam znajdziesz odpowiedź, gdzie jest burza, korzystając z naszych map pogodowych z zaznaczonymi wyładowaniami atmosferycznymi. Strefa burzowa nad Polską objęła również województwo śląskie. Komórki burzowe utworzyły się także nad Śląskiem.

Data publikacji: 16-09-2020

18-latek w bmw zderzył się z koparko-ładowarką

18-letni kierowca bmw na drodze krajowej nr 22 w rejonie Dobiegniewa (Lubuskie) uderzył w koparko-ładowarkę. Kierujący autem nastolatek był nietrzeźwy. Zarówno on, jak i 17-letni pasażer, trafili do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Data publikacji: 16-09-2020

Wypadek na Śląsku. Auto wbiło się w barierę energochłonną

20-letni obywatel Słowacji nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wskutek czego na łuku zjechał z jezdni i uderzył w barierę. Samochodem podróżowały trzy osoby.

Data publikacji: 16-09-2020

Festiwal Świateł w Berlinie. Iluminowana galeria sztuki na 168 km kwadratowych

W Berlinie trwa festiwal świateł. To jedno z nielicznych wydarzeń w stolicy Niemiec, które w tym roku nie zostało odwołane w związku z koronawirusem. W roli głównej - najbardziej znane budynki w mieście - m.in. Brama Brandenburska. Piękne obrazy zarejestrował berliński operator Polsat News Łukasz Dawidowicz.

Data publikacji: 16-09-2020

77. MFF w Wenecji. "Nomadland" ze Złotym Lwem

Nomadland w reż. Chloe Zhao został uhonorowany w sobotę wieczorem Złotym Lwem na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Z kolei Srebrnym Lwem - Wielką Nagrodą Jury - nagrodzono Nuevo Orden Michela Franco. Vanessa Kirby za rolę w Pieces of a Woman otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Najlepszym aktorem został Pierfrancesco Favino za kreację w Padrenostro.

Data publikacji: 16-09-2020

Najnowszy sezon "W bliskim planie" Alicji Resich w Polsat Cafe. Emisja w każdą niedzielę

Znani i cenieni przedstawiciele kultury i sztuki, filmu, teatru, muzyki, literatury, a także sportowcy, naukowcy i publicyści. Rozmowy o karierze, ale i życiu prywatnym. W bliskim planie, program Alicji Resich, powraca w nowej odsłonie na antenę Polsat Cafe. Gościem pierwszego odcinka po przerwie będzie Manuela Gretkowska.

Data publikacji: 16-09-2020