Artykuły z dnia: 16-06-2022

Wojna w Ukrainie. Zełenski do Scholza: Nie da się balansować między Rosją a Ukrainą

Potrzebujemy zapewnienia od kanclerza Scholza, że Niemcy wspierają Ukrainę. On i jego rząd muszą się zdecydować - powiedział Wołodymyr Zełenski w poniedziałek telewizji ZDF w Kijowie. Nie należy próbować balansować między Ukrainą a relacjami z Rosją - podkreślił prezydent Ukrainy w wywiadzie dla heute-journal.

Data publikacji: 16-06-2022

Lubelskie. Tragiczna doba: Zginął motocyklista, który uderzył w krawężnik. Dziewięć osób rannych

- Minionej doby na drogach Lubelszczyzny doszło do ośmiu wypadków, w których rannych zostało dziewięć osób, a jedna zginęła - przekazał w niedzielę mł. asp. Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie. Śmieć poniósł 39-latek jadący motocyklem marki XTR bez kasku ochronnego.

Data publikacji: 16-06-2022

Te osoby dostaną dopłaty na dzieci, prąd, gaz, węgiel i do kredytu. Oto aktualne zasady i kwoty [16.06.2022]

Rządowa pomoc dotyczy m.in. rodziców, ale nie tylko oni mogą liczyć na dopłaty. Jednak od nich zacznijmy.

Data publikacji: 16-06-2022

Od lipca zmiana sposobu wyliczania zaliczek na PIT od wynagrodzeń. Ustawa już po podpisie prezydenta. Kto zyska, kto straci [15.06.2022]

Poprawiony podatkowy Polski Ład zacznie obowiązywać od 1 lipca - co do tego nie ma wątpliwości, bo prezydent właśnie podpisał stosowną ustawę (we wtorek 14 czerwca). Wiadomo już, że m.in. zlikwidowana zostanie ulga dla klasy średniej, a pierwsza stawka skali podatkowej obniżona zostanie z 17 do 12 proc. Zmiany korzystne dla zdecydowanej większości podatników, ale kolejny ból głowy dla księgowych. Ta kolejna w niespełna rok rewolucja w PIT oznacza w konsekwencji także ponowne zmiany w sposobie obliczania zaliczek na PIT, m.in. od wszelkich wynagrodzeń. Dla koga zmiana jest korzystna, a dla kogo nie - wyjaśnia ekspert.

Data publikacji: 16-06-2022

Zespół BTS zawiesza działalność. Muzycy chcą skupić się na sobie

Muzycy BTS, popularnego na całym świcie południowokoreańskiego boysbandu ogłosili we wtorek, że zrobią sobie przerwę, by skupić się na solowych projektach. Decyzja oburzyła fanów zespołu. Grupa BTS liczy siedmiu członków.

Data publikacji: 16-06-2022

Wojna w Ukrainie. Nowy ukraiński znaczek pocztowy przedstawia ciągnik holujący czołg

W konkursie na najładniejszy znaczek pocztowy, przeprowadzony pod hasłem Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy zwyciężył znaczek przedstawiający czołg, holowany przez ciągnik, na tle ukraińskich barw narodowych – poinformował dyrektor generalny ukraińskiej poczty Ihor Smilianski.

Data publikacji: 16-06-2022

Justin Bieber ma paraliż połowy twarzy. Doszło do zakażenia

Justin Bieber poinformował fanów, że zespół Ramsaya Hunta, na który zachorował, spowodował u niego paraliż połowy twarzy. Objawy choroby zmusiły artystę do odwołania części koncertów. Sytuacja jest na tyle poważna, że gwiazdor w najbliższym czasie musi zupełnie poświęcić się leczeniu. - Ufam Bogu, wszystko ma swoją przyczynę, kocham was - zwrócił się do fanów na Instagramie.

Data publikacji: 16-06-2022