Artykuły z dnia: 16-06-2021

Jeśli masz te objawy, to znaczy, że nie powinieneś jeść truskawek [lista]

Sezon na truskawki w pełni. Koktajle, pierogi, knedle, desery, truskawki możemy jeść pod każdą postacią i w każdej ilości. Jak się jednak okazuje, nie każdy powinien jeść te owoce. Truskawki to owoce silnie uczulające. Zobaczcie, kiedy powinniśmy zrezygnować z jedzenia tych pysznych owoców.

Data publikacji: 16-06-2021

Te osoby dostaną pełną Czternastą Emeryturę. Oto zasady wypłacania pełnego świadczenia

W 2021 roku po raz pierwszy emeryci dostaną czternastą emeryturę. W przeciwieństwie do trzynastej emerytury to świadczenie jest jednorazowe i nie trafi do wszystkich emerytów. Zobaczcie, kto może liczyć na wypłatę dodatkowego świadczenie emerytalnego i co trzeba zrobić, aby je dostać.

Data publikacji: 16-06-2021

"Mount Rushmore" ze śmieci. Powstało z okazji szczytu G7

W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się szczyt państw G7. Z tej okazji powstała nietypowa rzeźba. To podobizny światowych przywódców wykonane z elektrośmieci. Całość przypomina amerykański pomnik Mount Rushmore poświęcony prezydentom Stanów Zjednoczonych.

Data publikacji: 16-06-2021

Pijane wjechały w stację benzynową. Na widok policji uciekły do lasu

Trzy pijane kobiety spieszyły się na stację benzynową po alkohol, ale ich auto u samego celu wypadło z zakrętu, wbiło się w płot i uszkodziło trzy inne samochody. Kobiety najpierw usiłowały zepchnąć uszkodzony pojazd z ogrodzenia. Gdy to się nie udało, a nadjechała właśnie policja, wszystkie rozbiegły się po lesie.

Data publikacji: 16-06-2021

Hybrydowe wozy konne na trasie do Morskiego Oka. Póki co, tylko testowo

Prototyp wozu konnego wspomaganego napędem elektrycznym powiezie turystów do Morskiego Oka. Testy hybrydowego wozu mającego odciążyć konie zaplanowano na drugą połowę czerwca - zapowiada Tatrzański Park Narodowy (TPN). Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie, to nowoczesne wozy wejdą do użytku na stałe.

Data publikacji: 16-06-2021

Weekend z książką. Plener Literacki w Warszawie

Plener Literacki w Warszawie to trzy dni spotkań z autorami i kiermasz książek. Wydarzenie odbędzie się od 18 do 20 czerwca w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Data publikacji: 16-06-2021

Indonezja. Chaos w McDonalds. Zamknęli restauracje z powodu zbyt dużego zainteresowania klientów

Kilkadziesiąt zamkniętych restauracji w całej Indonezji. - Tymczasowo zamknęliśmy cztery z sześciu restauracji w Semerang - poinformował Fajar Purwoto, szef miejskiej agencji. Decyzję podjęto obawiając się, że ogromne zainteresowanie przyczyni się do rozprzestrzeniania się koronawirusa w Indonezji. Wszystko przez reklamę K-popowego boysbandu BTS. Bilbordy grupy pojawiły się także w Warszawie.

Data publikacji: 16-06-2021